Pieczone udka kurczaka z jabłakmi i rodzynkami
Autorem przepisu jest Małgorzata Sabiło z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, uczestniczka konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Kurczak nadziewany ryżem i morelami
Autorem przepisu jest Adrian Barszcz z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Polędwica wieprzowa z fasolą
Autorem przepisu jest Rafał Kozłowski z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Stek ze strusia
Autorem przepisu jest Benjamin Kozłowski z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Leszcz po mazursku inaczej
Autorem przepisu jest Natalia Hampel z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, uczestniczka konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Mrowisko
Autorem przepisu jest Adam Kessner z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Polędwiczki po staropolsku w sosie borowikowym
Autorem przepisu jest Maciej Moroń z Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Pierś z kurczaka w sosie pomarańczowo-miodowym
Autorem przepisu jest Paweł Szymański z Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Eskalopki z indyka w dżemie żurawinowym
Autorem przepisu jest Sandra Kowalska z Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie, uczestniczka konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Szczupak w wędzonym boczku
Autorem przepisu jest Kamil Mróz z Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Kurczak po staropolsku
Autorem przepisu jest Agnieszka Zglińska z Zespołu Szkół Rolniczych w Nowym Mieście Lubawskim, uczestniczka konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
Udka w pomarańczach
Autorem przepisu jest Michał Abramowski z Zespołu Szkół Rolniczych w Nowym Mieście Lubawskim, uczestnik konkursu o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Wypróbujcie go.
A gdzie paragon?
Kupiłem na targowisku miejskim meble, które kosztowały 2.500 zł. Sprzedawca nie chciał wydać mi paragonu. Czy miał takie prawo?
I Elbląskie Potyczki Kulinarne - regulamin
I Elbląskie Potyczki Kulinarne
Kamizelki odblaskowe powinny być w modzie
Policyjne dane wskazują, że jedną z głównych przyczyn wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów jest niedostateczne ich oświetlenie na drodze. Od zmroku do świtu zdarza się aż 46 procent wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych, choć na drogach ruch jest nawet dziesięciokrotnie mniejszy niż w ciągu dnia.
Pieszy - niechroniony uczestnik ruchu drogowego
Przed kilkoma dniami w Elblągu na ul. 12 Lutego doszło do wypadku z udziałem pieszych, w którym jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne. Zauważamy w takich momentach jak wysoce nieodpowiedzialni są niektórzy kierowcy, niosąc śmiertelne zagrożenie w miejscach pozornie bezpiecznych. O komentarz poprosiliśmy właściciela Ośrodka Szkolenia Kierowców Jerzego Pasika.
Przeznacz swój 1 procent! Zainwestuj w Elbląg
Ile osób marzy o tym by, być zwolnionym z opłacania podatków dochodowych, do tego jeszcze wypełnianie Pit-ów i cała ta papirologia. Ale pozostało nam oddanie naszego 1 procenta nie państwu, tylko jakiejś z Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), co może wpłynąć na rozwój naszego miasta.
Patrzmy na znaki. „Zakaz zatrzymywania się” nielubiany w centrum
Problem parkowania w mieście od zawsze był zmorą kierowców. Sytuacja znacznie się pogorszyła w ostatnich latach, kiedy to - w ślad za wzrostem ilości aut i ich użytkowników - nie zmieniła się zbytnio infrastruktura centrów miast. W Elblągu problem również istnieje, o czym świadczą miejsca oznaczone zakazem zatrzymywania się, gdzie pomimo to parkowane są auta.
Patrzmy na znaki. Zakaz wjazdu
Wszyscy znamy ten znak. Nawet dzieci i osoby, które nie mają żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na drodze jest jednocześnie jednym z najczęściej lekceważonych przez kierowców.
To się czyta
FotoreportEl
