Remis z Garbarnią

2019-11-09 19:45

Kiedy w 78. minucie meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a Garbarnią Kraków Michał Miller wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, mogło się wydawać, że żółto-biało-niebiescy dowiozą zwycięstwo do końca spotkania. Niestety radość Olimpijczyków trwała krótko. Kilka minut później goście wyrównali z rzutu karnego. Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1. Zobacz zdjęcia z meczu.

Podział punktów w Ełku

2019-11-09 16:05

Wyprawa na wschodnie rubieże województwa warmińsko-mazurskiego zakończyła się dla rezerw Olimpii zdobyciem jednego punktu. W Ełku żółto-biało-niebiescy podzielili się punktami z miejscowym Mazurem.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej

2019-11-08 14:14

Od kiedy na stadionie Miejskim przy Agrykoli stanęły maszty ze sztucznym oświetleniem, to jesienne długie wieczory stały się jakby bardziej znośne, wręcz dające nadzieję na emocjonujące spędzenie czasu z piłkarskimi doznaniami w roli głównej. W sobotę, 9 listopada, do Elbląga przyjedzie Garbarnia Kraków.

CLJ U-15: Outsider na drodze Olimpii

2019-11-08 12:48

Jesienne rozgrywki wchodzą w decydującą fazę, ale wciąż ostateczne rezultaty są nieznane. W Centralnej Lidze Juniorów U-15 grupie A - gdzie występują Trampkarze Olimpii Elbląg - ważą się losy zarówno mistrzostwa jak i utrzymania. Żółto-biało-niebiescy muszą postawić kropkę nad i w celu realizacji obranego celu.

Ostatni mecz jesieni czwartoligowców

2019-11-08 12:42

Zeszłotygodniowe zwycięstwo rezerw Olimpii było miłą niespodzianką, która poprawiła sytuację w tabeli i daje nadzieję, że opadł pierwszy kurz stresujący młodych piłkarzy elbląskiego klubu. Na zakończenie rundy jesiennej żółto-biało-niebiescy zagrają w odległym Ełku i ewentualne zwycięstwo może dać kolejny awans w stawce.

CLJ U-15: Remis Olimpii

2019-11-04 13:11

Podziałem punktów zakończył się mecz 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15, w którym żółto-biało-niebieskich podejmowali Ząbkovię Ząbki. Remis przybliża realizację celu, czyli utrzymanie się w lidze i kontynuowanie przygody także wiosną, ale kropkę na i należy postawić w kolejnych meczach.

Balansowanie na linie  (opinia)

Balansowanie na linie (opinia)

2019-11-04 11:27

Piąte miejsce w tabeli, jedna z najlepszych formacji defensywnych w lidze, Sebastian Madejski w bramce wyczynia cuda. A jednak po niektórych meczach Olimpii można mieć poczucie niedosytu. Spotkania żółto-biało-niebieskich przypominają balansowanie na linie i walkę o utrzymanie jednobramkowego prowadzenia do końcowego gwizdka.

"Piątka" Młodzików

2019-11-03 22:17

To były intensywne dni dla Olimpii Elbląg występujących w Ekstraklasie WMZPN w kat. Młodzik. Jeszcze w środę, 30 października, rozgrywali zaległy mecz z Concordią, a na rozkładzie - 2 listopada - czekało spotkanie z AP Ostróda. Żółto-biało-niebiescy z rocznika 2007 wygrali pewnie.

Szkolenie Mobilnej AMO w Elblągu

2019-11-03 21:59

W czwartek, 7 listopada, Mobilna Akademia Młodych Orłów zawita do Elbląga. Celem wizyty będzie bezpłatne szkolenie piłkarskie dla trenerów, nauczycieli i animatorów. Zaproszenie na zajęcia skierowane jest również do zainteresowanych rodziców.

Zwycięstwo i remis Juniorów Młodszych

2019-11-03 21:56

Za oknem oknem ziąb i pogoda nie zachęcająca na dłuższe spacerowanie jednak wystarczająca na rozegranie meczów w lidze juniorów młodszych. Obie drużyny Olimpii, grające w Ekstraklasie WMZPN, na boisku pojawiły się w sobotę, 2 listopada.

Concordia wygrała z Olimpią

2019-11-03 21:37

Derby Elbląg - bez względu na podział na kategorie wiekowe - to wzmożona mobilizacja i chęć przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. W kategorii Młodzik, w środę 30 października, doszło do konfrontacji Concordii z Olimpią. Zaległe spotkanie wygrały słoniki.

Odwrócili losy meczu

2019-11-03 17:44

Na przerwę młodzi Olimpijczycy schodzili przegrywając z Motorem Lubawa 0:1. Po przerwie wzięli się do odrabiania strat i po 90 minutach cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa. I awansowali na 12. miejsce w tabeli.

Przykra niespodzianka w Legionowie

2019-11-02 15:09

Niemal przez cały mecz Legionovii Legionowia z Olimpią Elbląg, żółto-biało-niebiescy kontrolowali wynik. W ostatnich minutach spotkania gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu. Dla Olimpii strzelali w pierwszej połowie Michał Kuczałek oraz Tomasz Lewandowski. Legionovia Legionowo - Olimpia Elbląg 2:2.

W niedzielę rezerwy Olimpii zagrają w Elblągu

2019-11-01 11:34

Czy nazwanie katuszami obecnego sezonu rezerw Olimpii będzie nadużyciem? Być może nie, w końcu to drużyna złożona z juniorów zbierająca pierwsze szlify w seniorskiej piłce. Jednak pycha i kibicowskie względy nakazują oczekiwać więcej, więc liczymy na kolejne zwycięstwo tym bardziej, że Olimpia II zagra przed własną publicznością. Mecz w niedzielę, 3 listopada, z Motorem Lubawa.

W teorii spacer. Olimpia zagra z outsiderem

2019-11-01 11:05

Po romantycznej pucharowej odskoczni wraca ligowa proza. Oczy kibiców Olimpii zwrócone będą na Legionowo, gdzie zamykająca w tabeli Legionovia spróbuje przerwać żółto-biało-niebieską passę bez porażki. Mecz w sobotę, 2 listopada.

Michał Kuczałek: Brutalna lekcja  (komentarze pomeczowe)

Michał Kuczałek: Brutalna lekcja (komentarze pomeczowe)

2019-10-31 15:00

- To jest dla nas brutalna lekcja, bo rezultat spotkania mówi sam o sobie. Nie liczy się gra, a liczy się wynik – mówił Michał Kuczałek po środowym meczu z Rakowem Częstochowa. Żółto-biało-niebiescy przegrali 0:4 i odpadli z dalszych rozgrywek Pucharu Polski.

Koniec pucharowej przygody

2019-10-30 19:51

Nie było niespodzianki w pucharowym starciu pomiędzy II - ligową Olimpią Elbląg, a ekstraklasowym Rakowem Częstochowa. Goście na prowadzenie wyszli już w 4. minucie i nie pozwolili żółto-biało-niebieskim sprawić sensacji. Drużyna z Częstochowy była zespołem wyraźnie lepszym i bez większych kłopotów awansowała do kolejnej rundy. Olimpia Elbląg - Raków Częstochowa 0:4. . Zobacz zdjęcia z meczu.

Sukces elbląskich żaków

2019-10-30 10:50

W niedzielę, 27 października, odbył się finał turnieju organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, w którym wzięła udział niebieska grupa kategorii żak. Zwycięstwo przypadło elbląskiej drużynie El-Futbol.

Puchar Polski: niemożliwe nie istnieje. Olimpia vs. Raków Częstochowa

2019-10-30 06:13

Granie systemem trzydniowym, weekend plus środek tygodnia, kojarzy się z najlepszymi drużynami, z emocjami z półki premium. Olimpia swoją dyspozycją póki co aspiruje na wskoczenie na wyższy poziom, ale to zdanie bardziej odzwierciedla sytuację ligową. Środowy mecz Pucharu Polski będzie jednak creme de la creme, wisienką na torcie, wydarzeniem pompatycznym. Nie na co dzień do Elbląga przyjeżdża drużyna z Ekstraklasy.

CLJ U-15: Olimpia przegrała ostre starcie

2019-10-29 09:02

Po zwycięstwie z liderem Jagiellonią Białystok trampkarze Olimpii Elbląg chcieli kontynuować zwycięską passę, ale niestety w meczu z Polonią Warszawa musieli uznać wyższość gospodarzy. Po meczu można czuć niedosyt, bo żółto-biało-niebiescy zagrali dobre zawody.