UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A ja przepracowalem 49 lat I za moje pieniadze synek chodziles do przedszkola, szkoly, polozna CIE odebrala podczas porodu, sluzba zdrowia CIE leczyla, budowane byly drogi I chodniki po ktorych dzisiaj jezdzisz it'd, it'd. A w ogole przez 49 to ja jaki emeryt mam odpowiednia kase ktora m I ZUS odlozyl w postaci skladek I z ktorych dostaje dzis emeryture I 13" I Ty tu mi Laski zadnej nie robisz synek. Garbusiarz cyklista lat 77
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    Zbyszek1(2023-05-29)
  • @Zbyszek1 - Starcze, nie "Ci ZUS daje, bo odłożyłeś", tylko zabiera aktualnie pracującym, ponieważ Twoje rzekome składki nie finansują nawet połowy świadczeń emerytalnych. Trzynasta pensja sfinansowana została z zadłużenia Funduszu Rezerwy Demograficznej, na którym już skończyły się pieniądze, a czternasta emerytura pochodzi z trzydziestoletnich obligacji emitowanych w dolarach USA. Przez tyle lat jeździłeś na rowerku i nie miałeś ani minuty na edukację, starcze? Nie ma żadnych odłożonych pieniędzy, bo jest ZADŁUŻENIE! Teraz młodzi spłacają waszą bajeczkę w postaci pracy z przydziału na fikcyjnych stanowiskach, mieszkania i działki z przydziału za 5% wartości, i powszechnego w PRL symulowania pracy oraz "pożyczania" z zakładowych magazynów czego się da, na wieczne nieoddanie. Jakie składki? Jakie odłożone? Przejedliście więcej, niż odłożyliście, kaska się skończyła już dawno i teraz jeszcze ode mnie wyciągacie na spłatę WASZEGO zadłużenia. Trzeba nie mieć ani wiedzy, ani wstydu żeby robić takie coś. Projekt KAPITAŁ POCZĄTKOWY wyliczył Wam emerytury w zawyżonych kwotach, a powinniście jeszcze dokładać do momentu, aż wyjdzie przynajmniej na zero, bo póki co, to ja spłacam dług, który powstał przez waszą chciwość. Praca i mieszkanie dla każdego w PRL, kosztuje mnie teraz horrendalne pieniądze, jako podatnika III RP. Żenada!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    2
    Polska już zbankrutowała(2023-05-29)
Reklama