Przełamią się? (piłka nożna)

W sobotę 14 kwietnia o godz. 16 na stadionie przy ul. Agrikola w meczu o trzecioligowe punkty zmierzą się dwaj beniaminkowie ligi - Olimpia Elbląg i Nadnarwianka Pułtusk. Celem obu zespołów w tym sezonie jest utrzymanie w gronie trzecioligowców.

Chcą się zrehabilitować
     Po nieudanym występie w Suwałkach, gdzie Olimpia poległa w stosunku 1:4 Wigrom, trener Zbigniew Kieżun przeprosił kibiców i zapowiedział, że wraz z zespołem zrobi wszystko, by zrehabilitować się za bolesną wyjazdową porażkę. To, że cierpliwość elbląskich sympatyków futbolu wystawiona została na ciężką próbę, jest kwestią bezsporną. Pupile elbląskiej publiki ostatni raz z kompletem punktów zeszli z boiska ponad... pół roku temu. 9 września 2006 roku Olimpia wygrała na własnym stadionie 3:0 z Unią Skierniewice. Od tego momentu elblążanie zanotowali na swoim koncie 5 remisów i 5 porażek. Za takie wyniki na jesieni głową zapłacił trener Andrzej Bianga, którego od rundy wiosennej zastąpił wspomniany Zbigniew Kieżun. Niestety, pod wodzą tego szkoleniowca Olimpii nie udało się jeszcze wygrać. Zgarnęła, co prawda, komplet punktów za mecz z MG MZKS Kozienice, ale stało się tak dlatego, że kozieniczanie nie przystąpili do rundy rewanżowej i WM ZPN przyznał punkty walkowerem.

Jeśli nie teraz, to kiedy?
     Lepszej okazji do przełamania dla elbląskich piłkarzy, jak spotkanie z Nadnarwianką, ciężko szukać w obecnych rozgrywkach. Ekipa z Pułtuska podobnie jak Olimpia, to beniaminek. Do tej pory zgromadziła na swoim koncie 18 punktów (3 mniej niż elblążanie) i jest pozycję niżej w tabeli od olimpijczyków. W rundzie jesiennej w Pułtusku padł remis 2:2, choć do przerwy gospodarze prowadzili już 2:0. W drugiej połowie Olimpia zdołała jednak odrobić straty i po golach Artura Chrzonowskiego i Krzysztofa Wierzby z rzutu karnego przywiozła do Elbląga jeden punkt. Taka zdobycz punktowa w najbliższym meczu na pewno nie będzie satysfakcjonująca ani dla zawodników, ani dla sztabu trenerskiego, a już na pewno dla sympatyków Olimpii. Dlatego trener i piłkarze zapowiadają walkę o zwycięstwo i rehabilitację.

Bez Chrzonowskiego i Trafarskiego
     W meczu z Nadnarwianką wykluczony jest występ dwóch piłkarzy. Artur Chrzonowski musi pauzować za żółte kartki, natomiast Piotr Trafarski zmaga się z kontuzją mięśni brzucha i również w sobotę nie pojawi się na boisku.
     - To szansa dla innych zawodników, którzy do tej pory grali mniej lub w ogóle. Choćby takich jak Adrian Fedoruk, który dołączył do drużyny w przerwie zimowej. Niewykluczone, że przeciw Nadnarwiance zagra od pierwszej minuty - mówi Kieżun.
     Pod znakiem zapytania stoi także występ Arkadiusza Kopruckiego, który narzeka na uraz kręgosłupa. Z tego powodu zabrakło go w meczu z Wigrami, ostatni tydzień trenował lżej, indywidualnie i decyzja o tym czy wystąpi przeciw Nadnarwiance zostanie podjęta w dniu meczu.

Atrakcje dla kibiców
     Stało się już tradycją, że w czasie meczów Olimpii losowane są nagrody dla kibiców, którzy nabędą bilety na spotkanie. Zarząd sekcji piłki nożnej KS Olimpia chce w ten sposób podziękować fanom, którzy nabywając wejściówki stają się sponsorami klubu. W przerwie spotkania wylosowane zostaną trzy bilety, a ich posiadacze odbiorą nagrody niespodzianki. Spośród kibiców płci pięknej, fanek elbląskiej drużyny zostanie wybrana najsympatyczniejsza Olimpijka i również ona otrzyma nagrodę. Tym razem sponsorem nagród jest Browar Bran i marka „Barkas”. Bilety w cenie 2, 5 i 10 zł.

Plan 19. kolejki III ligi: Olimpia Elbląg - Nadnarwianka Pułtusk, Radomiak Radom - Wigry Suwałki, Pelikan Łowicz - Stal Głowno, Mazowsze Grójec - Znicz Pruszków, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KS Paradyż, Concordia Piotrków Trybunalski - Warmia Grajewo. Pauzują: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Ruch Wysokie Mazowieckie.