Lider nie zwalnia tempa (piłka nożna)

Liderująca rozgrywkom ligi okręgowej Concordia Elbląg wygrała po raz czternasty w sezonie. Tym razem drużyna Lecha Strembskiego w pokonanym polu zostawiła Iskrę Narzym, wygrywając 2:1. Bramki dla elblążan zdobyli Jaromiński i Młynik z rzutu karnego. Było to pierwsze spotkanie „meblarzy” na wyremontowanym boisku stadionu przy ul. Krakusa.

Nerwowo do końca
     Gospodarze szybko objęli prowadzenie, mogli i powinni wygrać wyżej, ale przez większą część meczu razili nieporadnością i nieskutecznością pod bramką rywala. Z tego powodu losy spotkania ważyły się do ostatnich minut, a szalę zwycięstwa udało się przechylić dopiero po skutecznie egzekwowanym przez Młynika rzucie karnym. Po tym spotkaniu Concordia nadal ma tylko 2 punkty przewagi nad depczącym jej po piętach Warmiakiem Łukta, który w ostatniej kolejce 4:2 pokonał Ossę Biskupiec Pomorski.
     Concordia Elbląg - Iskra Narzym 2:1 (1:0)
     1:0 - Jaromiński (6.), 1:1 - P. Skuza (47.), 2:1 - Młynik (86 k.)
     Concordia: Kowalski - Młynik, Niesiobędzki, Józefowski (Moneta 63.), Trzak, Cierlicki, Jaromiński (Zielonka 46.), Machiński, Sielezin, Zawada, Wiśniewski (Gładek 80.)
     Iskra: Rybacki - Gutkowski, Bachorowski, Gierwatowski, Cybulski, Bęcławski, T. Nadarzyński, C. Skuza (K. Nadarzyński 80.), S. Nadarzyński, Sobczak (Cegielski 88.), P. Skuza (Mizerski 84.)

Pierwsza porażka na wiosnę
     Beniaminek okręgówki ZKS Olimpia Elbląg nie zdołała przywieźć z dalekiej wyprawy do Janowca Kościelnego choćby punktu, przegrywając z innym beniaminkiem ligi Orłem 0:2. Gospodarze od początku meczu posiadali inicjatywę, ale zdołali swoją przewagę udokumentować golami dopiero w drugiej części meczu. Dwukrotnie, w 46. i 62. minucie, na listę strzelców wpisał się Szypulski. Goście nie mieli pomysłu na sforsowanie mądrze grającej defensywy Orła i mecz zakończył się zasłużony, dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy.
     Orzeł Janowiec Kościelny - ZKS Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)
     1:0, 2:0 - Szypulski (46., 62.)
     Orzeł: Dubiel - Grochala, Kowalewski, Sarbiewski, Langowski, Kolankowski (Małecki 65.), Wiński (Wacikowski 60.), Tobojka, Górny, Szypulski, Moszczyński (Łochnicki 83.)
     ZKS Olimpia: Kukliński (Różański 80.) - D. Tyburski, Miller, Kurowski, Szopiński, Gorgol, Chwoszcz (Bałdyga 50.), Dudek, P. Tyburski, Wojtas, Sambor

Błękitni - MGKS 2:0
     Gospodarze już w piątej minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to Mianowski wykorzystał podanie Dublanki i z bliska skierował piłkę do siatki. W 18. min. powinno być 2:0, ale lob Kobierskiego był zbyt mocny i piłka minęła, oprócz bramkarza, również poprzeczkę bramki. Gospodarze mogli zdobyć kolejne gole jeszcze w pierwszej połowie, ale w kilku stworzonych okazjach zabrakło precyzji przy finalizowaniu akcji. Druga bramka meczu padła w 64. minucie, a strzelcem gola ustalającego wynik był Sylwester. Jedyne zagrożenie ze strony przyjezdnych miało miejsce po stałych fragmentach gry, tak było choćby w 65. min., kiedy to strzał Jernata z rzutu wolnego wylądował na poprzeczce. MGKS kończył zawody w dziewiątkę, po czerwonych kartkach dla Kacały i Rosenaua.
     Błękitni Orneta - MGKS Tolkmicko 2:0 (1:0)
     1:0 - Mianowski (5.), 2:0 - Sylwester (64.)
     Błękitni: Sidorowicz - K.Gołębiewski, Szczęch (Żmijewski 46.), Kowalski, Werhun (Basałygo 56.), Dublanka (Kałamajski 85.), Mianowski, Michalski, Kogut, Sylwester
     MGKS Tolkmicko: R. Grabowski - Rutkowski, M. Grabowski, Piotrowski, Rosenau, Płachecki (Ostrowski 75.), Jernat, Osiak, K. Rutkowski (Szarliński 82.), Kacała, Szewczuk
     Czerwone kartki: Kacała, Rosenau (MGKS)

Komplet wyników 17 kolejki V ligi: Concordia Elbląg - Iskra Narzym 2:1, Błękitni Orneta - MGKS Tolkmicko 2:0, Orzeł Janowiec Kościelny - ZKS Olimpia Elbląg 2:0, Tęcza Miłomłyn - GSZS Rybno 1:0, GKS Wikielec - Ewingi Zalewo 3:2, Olimpia Olsztynek - Huragan II Morąg 4:1, Warmiak Łukta - Ossa Biskupiec Pomorski 4:2, Start Nidzica - GKS Stawiguda 2:0.

Wyniki 14. kolejki A-klasy gr. II: Kormoran Zwierzewo - Sambia Świątki 3:1, Mlexer Elbląg - Syrena Młynary 4:2, Agat Jegłownik - Wałsza Pieniężno 4:1, Granica Zagaje - LZS Lubomino-Wilczkowo 0:3, Piast Wilczęta - Zalew Frombork 2:3, Pomowiec Gronowo Elbląskie - GLKS Miłakowo 2:0, Czarni Małdyty - Victoria Rychliki 0:5.