
Posiadanie tarasu w domu może sprawić wielką frajdę. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można wypocząć po pracy lub po ciężkim dniu. Jest to również świetne miejsce, aby przyjąć przyjaciół na kolacji. Z tarasem jest jednak istotny problem. Za bardzo nie można korzystać z jego uroków, kiedy pada deszcz lub w okresie jesiennych lub też zimowych chłodów. Czy jest sposób, by to miejsce wykorzystywać przez cały rok?
Zimowy ogródek na tarasie
Wielu miłośników roślin chciałoby się cieszyć posiadaniem roślin pochodzących z cieplejszych krajów. Można oczywiście zakupić mniejsze odmiany roślin i trzymać je w pokoju, ale prawdziwą frajdę może dać ogród zimowy. Są różne pomysły na stworzenie ogródków zimowych. Można wybudować prawdziwe oranżerie, które jednak wymagają wielkich nakładów finansowych. Dla posiadaczy tarasów w domach jednorodzinnych, a nawet w blokach i kamienicach jest dobra wiadomość – można zabudować posiadany taras w taki sposób, by móc przez cały rok cieszyć się siedząc pośród ukochanych roślin na tarasie.

Stworzenie ogrodu zimowego na tarasie to doskonały pomysł na zwiększenie powierzchni mieszkania. Ponadto nie można zapominać, że w domu, mieszkaniu, w którym jest ogród zimowy poprawia się nie tylko mikroklimat, ale również bilans energetyczny domu, nie mówiąc już o samopoczuciu mieszkańców. Kolejnym plusem takiej zabudowy szklanej tarasu, jest fakt, że podnosi ona atrakcyjność architektoniczną nieruchomości. Ogród zimowy nie jest jednak inwestycją prostą i tanią. Trzeba użyć wysokiej jakości szkła, które charakteryzować się będzie wysokim wskaźnikiem odporności na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto będzie w stopniu wystarczającym chłonąc promienie słoneczne. Nie można również zapominać o innym wskaźniku, którym musi się taki materiał charakteryzować. Szkło używane do tworzenia ogródków zimowych musi mieć niski lub bardzo niski stopień przenikania cieplnego. Do tworzenia ogródków zimowych na tarasach jest używana zabudowa ramowa. Jak więc przypomina specjalista z toruńskiego przedsiębiorstwa zajmującego się zabudową szklaną Glassart, również ramki muszą się cechować szczególnymi właściwościami. Wewnątrz ramek muszą się znajdować odpowiedniej jakości wkładki termoizolacyjne, które uniemożliwią powstawaniu nadmiernych strat ciepła.
Nie wszystko złoto…
Przydomowe ogródki zimowe, stworzone na tarasach to nie tylko same zalety. Inwestorzy, którzy marzą o stworzeniu sobie namiastki oranżerii w domu muszą również zmierzyć się z licznymi niedogodnościami, jakie może stworzyć budowa takiej szklanej zabudowy. Powołując się na opinię pracowników jednego z najlepszych przedsiębiorstw z branży zabudowy tarasów Glassart, trzeba powiedzieć wyraźnie, że jest to inwestycja dość droga, nie tylko w fazie budowy, ale również podczas użytkowania stworzonego ogródka zimowego. Trzeba pamiętać, że samo słońce nie wystarcza często do stworzenia odpowiednich warunków wewnątrz zabudowy i często trzeba dostarczyć dodatkową porcję energii, która będzie w stanie ogródek dogrzać. Często za tworzenie ogródków zimowych biorą się osoby, które może posiadają pewne umiejętności techniczne, jednak nie mają zmysłu architektonicznego. Powstałe w taki sposób zabudowy tarasu przypominają raczej szklarnie, niż coś co miało być również ozdobą domu, mieszkania. Planując więc zabudowę tarasu pod ogródek zimowy, warto skierować swoje kroki do specjalisty, który wykona prace, uwzględniając również aspekty architektoniczne i estetyczne.
------ materiał płatny -------