UWAGA!

Miesięczny bilet dla psa

 Elbląg, Pani Ewa apeluje o zmiany w regulaminie przewozu zwierząt miejską komunikacją
Pani Ewa apeluje o zmiany w regulaminie przewozu zwierząt miejską komunikacją (fot. JK)

- Dlaczego nie mogę kupić w Elblągu biletu miesięcznego na komunikację miejską na mojego psa? Jeżdżę z nim codzienne na działkę i niestety muszę codziennie kupować dla niego bilet normalny, bo pies jest za duży, by trzymać go na rękach – z takim problemem do naszej redakcji zgłosiła się pani Ewa, nasza Czytelniczka. Co na to Zarząd Komunikacji Miejskiej?

Dla pani Ewy jej pies to najwierniejszy towarzysz życia. Nasza Czytelniczka każdą wolną chwilę spędza na swojej ogrodowej działce na Bielanach, codziennie jeździ na nią autobusem, zabierając ze sobą psa.

- W regulaminie komunikacji miejskiej za psa nie trzeba płacić, gdy trzyma się go na rękach. Mój jest za duży, bym tak mogła zrobić. W efekcie muszę za niego płacić bilet normalny, a dla emerytki to spory koszt, bo jeździmy na działkę codziennie. Jak kupię ulgowy, to zapłacę karę – mówi pani Ewa. – Pytałam się kierowców i kontrolerów, dlaczego nie ma możliwości kupienia biletu miesięcznego na psa. Przecież to byłoby logiczne – skoro ktoś jeździ codziennie komunikacją miejską i ma bilet miesięczny dla siebie, to dlaczego nie można byłoby mieć takiego biletu dla zwierząt, które razem z nami codziennie w ten sposób podróżują? – pyta pani Ewa.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w odpowiedzi na nasze pytanie w tej sprawie zaznacza, że oficjalnie nikt z takim problemem do nich się nie zgłosił.

– Obowiązujące w Elblągu przepisy dotyczące przewozu zwierząt w pojazdach publicznego transportu zbiorowego są swego rodzaju standardem – podobne przepisy obowiązują w wielu miastach w Polsce. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wprowadzonymi uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu – przewóz większych rozmiarów psa wymaga skasowania biletu jednorazowego normalnego stosownie do obowiązującej strefy. Warto przy tym przypomnieć, że każdy podróżujący z nami pies powinien posiadać założony kaganiec – informuje Michał Górecki z ZKM w Elblągu. I dodaje: - Być może dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości wnoszenia opłaty za przewóz pupila poprzez bilet okresowy na okaziciela. Wymaga to jednak zmiany przepisów w uchwale Rady Miejskiej – dodaje.

Z pewnością wśród radnych są miłośnicy zwierząt. Może dzięki publikacji tego krótkiego artykułu pochylą się na tym problemem i w najbliższym czasie przedyskutują możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie przewozów komunikacją miejską?

Co Czytelnicy sądzą o tym pomyśle? Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Powinna kupić dwa bilety miesięczne na siebie jako właścicielki czworonoga. W razie kontroli okazuje dwa bilety. Dziękuję dobranoc. Idę spać.
  • Do tej pory nie było problemu bo nikt go nie zgłaszał. Ale w końcu ktoś to zrobił i problem jest. Redakcja prosi o zajęcie stanowiska osobę zdawałoby się kompetentną, rzecznika ZKM a ten się jąka: hmmm... , no tego... , taryfa to standard itp. I w końcu jakoś wybrnął - taryfa taryfą, ważne aby psa przewozić w kagańcu!! Za co ci ludzie biorą pieniądze? Sprawny menadżer szybciutko zwołałby naradę i wprowadził modyfikację do cennika. Na przykład bilet miesięczny dla jednej osoby plus psa. Ale ZKM nie jest od zarządzania tylko od urzędowania. I narzekania że zarobki są niskie. (Bsp)
  • W sumie niby głupie, ale faktycznie skoro jeździ codziennie z pieskiem na działkę to możliwość taką mieć powinna.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    56
    4
    aborygen_stont(2023-07-02)
  • Nauczyć psa żeby wskakiwał na barki i w razie kontroli jest „na rękach”
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    29
    2
    Psiarz(2023-07-02)
  • Moja dyskusja jest prosta ! Albo ludzie albo psy ! Nie życzę sobie smrodu i sierści psa a autobusach.... żeby było jasne to uwielbiam psy, szczególnie mądre i wyszkolone bo często są wierniejszy mi przyjaciółmi od ludzi ale są granice które trzeba przestrzegać ! Czytając i oglądając filmy i reportaże widzę jak głównie kobiety traktują psa, dosłownie jak człowieka, dają się lizać wszędzie ! Ale mogą to robić w swoim domu a nie publicznym miejscu, tym bardziej autobus za który płacę i wymagam szacunku.
  • A co powiedzieć mają ludzie, którzy przyjeżdżają pociągiem i nie mają autobusu i tramwaju, żeby dostać się do domu? Komunikacja miejska w Elblągu ma o wiele większe problemy.
  • Wyborcy pisiorów nie łączą faktów. Nie widzą związku między rządami pis a inflacją.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    18
    25
    Czas płacić za tępotę(2023-07-02)
  • Najpierw głosują na pis a potem zdziwieni że drogo. Ha ha ha. Chciwi Emeryci ciągną ten kraj na dno
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    15
    24
    Emblongi kochajo PZPRpis(2023-07-02)
  • zlikwidować zkm i puścić riksze
  • Jedynym wyjściem z sytuacji jest wprowadzić zakaz dla psów w komunikacji, z wyjątkiem przewodnika niewidomych ! Tak jak po śmierdzących pijak podobnie po psach nie umyje opiekun posadzki czy siedzenia w autobusie. Inny pasażer płacąc za bilet nieświadom IE siada na takie siedzenie albo ma wokoło kałuże lub kał i proszę nie mówić że wszyscy sprzątają po psach ? Problem jest owszem bo po pierwsze nie ma z złom psa zostawić, po drugie pies korzysta z wolności na łonie przyrody ale biorąc pod opiekę trzeba brać do wiadomości że nie wszyscy muszą akceptować zwierzęta w autobusie dla ludzi !
  • Jeżeli ktoś bardzo kocha psa to niech ponosi koszty. Psy tylko w kagańcach i na smyczy. Zresztą po co ludziom w blokach psy? Tak osr..... go miasta nie było. Pies na posesji i na wsi.
  • Może lepiej usiąść i wziąć go na kolana? Jeśli regulamin mówi o trzymaniu na rękach, to wziąć go na ręce tylko w czasie kontroli?; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    3
    Einstein(2023-07-02)
Reklama