Nie można być pożywieniem dla Sokoła

2021-04-02 09:01

Przed Olimpią Elbląg wyjazdowy hat-trick, który zacznie się w sobotę (3 kwietnia) od meczu w Ostródzie. Tam swoje gniazdo ma Sokół i trzeba się w nim zachować mało kulturalnie, zdominować przeciwnika, a po 90. minutach grzecznie podziękować i odjechać z punktami.

Akademia Olimpii: Zmiany w piłkarskich rozgrywkach dziecięcych

2021-03-29 11:42

Trwają przymiarki do organizacji rozgrywek dla najmłodszych adeptów piłki nożnej na Warmii i Mazurach. We wstępnym podziale na grupy w kategoriach Orlik, Żak oraz Skrzat, Olimpia Elbląg zgłosiła 11 drużyn. Same rozgrywki zyskały nową formułę.

Tomasz Lewandowski: Ciężko cokolwiek powiedzieć (komentarze pomeczowe)

2021-03-29 10:00

- Pierwsza akcja Stali w drugiej połowie, straciliśmy bramkę na 0:1 i morale strasznie padło. Było widać, że zespół psychicznie poszedł w dół, mimo że mieliśmy jeszcze 45 minut gry. - powiedział Tomasz Lewandowski po sobotnim meczu ze Stalą Rzeszów. Żółto-biało-niebiescy przegrali 1:3.

Punkty uciekają

2021-03-27 15:50

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu czerwoną kartkę zobaczył Patryk Burzyński. W drugiej części spotkania grający w przewadze goście zapewnili sobie trzy punkty. Honorową bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Damian Poliński. Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 1:3. Zobacz zdjęcia.

Przetopić Stal na trzy punkty

2021-03-27 08:00

Na papierze Olimpia wygląda na drużynę przynajmniej środka tabeli, ale sprawdzając telegazetę wciąż świeci się na czerwono. Złośliwi mogą stwierdzić, że bardziej przypominamy papierowego tygrysa, a w naszym odczuciu w zespole jest dużo jakości i doświadczenia, żeby ostatecznie zakończyć sezon na bezpiecznym miejscu. Swoje trzeba jednak wywalczyć, a najbliższą okazją będzie sobotni (27 marca) mecz ze Stalą Rzeszów.

Akademia Olimpii po kontroli PZPN

2021-03-26 11:37

Szkółka piłkarska żółto-biało-niebieskich w ostatnim czasie przeszła skrupulatną ocenę trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej w ramach Programu Certyfikacji. Audyt miał potwierdzić, czy Akademia Olimpii Elbląg utrzyma złotą gwiazdką.

Adam Nocoń: Trzymam kciuki za Olimpię  (komentarze pomeczowe)

Adam Nocoń: Trzymam kciuki za Olimpię (komentarze pomeczowe)

2021-03-22 09:35

- Zawsze będę trzymał kciuki za Olimpię, za ten klub, kibiców , zawodników i życzę im wszystkiego najlepszego – powiedzial Adam Nocoń, trener Chojniczanki Chojnice i były szkoleniowiec elbląskiej Olimpii. Żółto-biało-niebiescy bezbramkowo zremisowali z zespolem swojego byłego trenera.

Punkt wyrwany Chojniczance

2021-03-21 16:54

Do małej niespodzianki doszło w dzisiejszym meczu Chojniczanki Chojnice z Olimpią Elbląg. Skazywani przez niektórych "na pożarcie" żółto-biało-niebiescy z "Grodu Tura" wracają z jednym punktem. Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg 0:0.

Olimpia jedzie do drużyny, która u siebie nie przegrywa

2021-03-21 07:00

Chciałoby się, żeby żółto-biało-niebiescy złapali stabilizację i rozgościli się na bezpiecznych miejscach w drugoligowej stawce, ale fakty są, jakie są. Co prawda w ostatniej kolejce prawie został zachowany status quo jeśli chodzi o dół tabeli, ale jak wiemy "prawie" robi różnicę. Trzeba szukać punktów, chcąc pozostać w II lidze, nawet w meczu z Chojniczanką, która u siebie nie przegrywa.

Wiosnę zaczęli od zwycięstwa

2021-03-20 20:27

W pierwszym ligowym w 2021 r. meczu rezerwy Olimpii Elbląg pokonały GSZS Rybno. Podopieczni Karola Przybyły kontrolowali przebieg spotkaniu i mogli strzelić rywalom jeszcze kilka goli. Zobacz zdjęcia z meczu.

Rezerwy Olimpii wznawiają rozgrywki

2021-03-19 11:33

W sobotę (20 marca) nastąpi odmrożenie czwartoligowych rozgrywek w naszym województwie i tym samym do gry wrócą piłkarze Olimpii II Elbląg. Pierwszym przeciwnikiem będzie Delfin Rybno.

Porażka osłabionej Olimpii

2021-03-17 15:53

Już w pierwszej połowie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Tomasz Lewandowski. Żółto-biało-niebiescy przez większą część meczu z Bytovią Bytów musieli radzić sobie w dziesiątkę. Do wywalczenia punku znów zabrakło kilku minut. Olimpia Elbląg - Bytovia Bytów 0:1.  Zobacz zdjęcia.

Mecz za sześć punktów

2021-03-16 11:04

Już w środę Olimpia Elbląg podejmie na własnym boisku Bytovię Bytów. Obie drużyny są niebezpiecznie blisko grupy spadkowej. I obu potrzebne jest zwycięstwo, aby zwiększyć dystans od „czerwonej strefy”.

Jacek Trzeciak: Nieodpowiedzialne zachowanie  (komentarze pomeczowe)

Jacek Trzeciak: Nieodpowiedzialne zachowanie (komentarze pomeczowe)

2021-03-12 15:22

- Podstawową rzeczą, jeżeli gra się w osłabieniu, jest nie stracić bramki ze stałego fragmentu gry. Nam się to nie udało i to mnie najbardziej boli – powiedział trener Olimpii Elbląg po środowym meczu z Motorem Lublin. Elblążanie przegrali 0:1 po golu w ostatnich minutach.

Olimpia bez punktów w Lublinie

2021-03-11 21:23

Czwartkowy mecz Motoru Lublin z Olimpią Elbląg nie był porywającym widowiskiem. Elblążanie 20 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Klaudiusza Krasy. W końcowych minutach gospodarze zdobyli gola na wagę trzech punktów. Motor Lublin - Olimpia Elbląg 1:0.

Pierwszy wyjazd Olimpii w tym roku

2021-03-11 08:39

Z lubelskim Motorem zmierzy się Olimpia Elbląg w swoim pierwszym meczu wyjazdowym w 2021 r. Trener elblążan Jacek Trzeciak przygotował kilka niespodzianek dla rywala.

Kamil Wenger: Mały sukces (komentarze pomeczowe)

2021-03-08 13:00

- Przy odrobinie szczęścia mogliśmy to 1:0 wywalczyć, ale uważam ten remis za mały sukces – mówił Kamil Wenger, stoper żółto-biało-niebieskich W sobotnim meczu Olimpia bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałki.

Bez goli na A8

2021-03-06 15:53

Olimpia Elbląg bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałki w dzisiejszym meczu II ligi. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, ale bramkarze zachowali czyste konta. Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0. Zobacz zdjęcia.

Trudne starcie przed Olimpią

2021-03-05 13:00

Obie drużyny ligowe granie w tym roku rozpoczęły od zwycięstw. Olimpia pokonała u siebie KKS 1925 Kalisz, Wigry zainkasowały trzy punkty w Pruszkowie, po zwycięstwie z tamtejszym Zniczem. Kto będzie cieszył się w sobotę? Dowiemy się około godziny 16, kiedy powinien się skończyć mecz pomiędzy Olimpią Elbląg a Wigrami Suwałki.

Wojciech Zyska: Najważniejsze, że wytrzymaliśmy  (komentarze pomeczowe)

Wojciech Zyska: Najważniejsze, że wytrzymaliśmy (komentarze pomeczowe)

2021-03-01 07:00

- Mieliśmy rozpracowany stały fragment. Każdy miał swoje zadanie, piłka mnie znalazła w polu karnym, przystawiłem nogę... - tak pomocnik Olimpii skomentował swoją bramkę w sobotnim meczu. Przypomnijmy, że żółto-biało-niebiescy pokonali 1:0 KKS 1925 Kalisz.