Punkt wyrwany Chojniczance

Elbląg, Punkt wyrwany Chojniczance

Do małej niespodzianki doszło w dzisiejszym meczu Chojniczanki Chojnice z Olimpią Elbląg. Skazywani przez niektórych "na pożarcie" żółto-biało-niebiescy z "Grodu Tura" wracają z jednym punktem. Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg 0:0.

Według statystyk Statscore, Olimpia Elbląg w meczu z Chojniczanką Chojnice oddała na bramkę rywala tylko jeden celny strzał. W doliczonym czasie gry Filip Sobiecki w polu karnym dostał piłkę od Sebastiana Kamińskiego. Jego strzał wyłapał bramkarz gospodarzy Paweł Sokół. Strzały niecelne: cztery. Do tego 67 niebezpiecznych ataków.

Już w 7. minucie Janusz Surdykowski niecelnie uderzał głową, W 39. minucie Michał Kiełtyka zdecydował się uderzenie z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości. Pierwsza połowa miała jednego bohatera. Bramkarz Olimpii Andrzej Witan dał show, szczególnie w ostatnim kwadransie pierwszej części meczu. Najpierw w 14. minucie Mateusz Klichowicz strzałem z dystansu próbował zaskoczyć elbląskiego bramkarza. 20 minut później ten sam zawodnik ponownie sprawdził umiejętności Andrzeja Witana. Pięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut mocny strzał na elbląska bramkę oddał Robert Ziętarski Kilka minut później Andrzej Witan obronił strzał Tomasza Mikołajczaka.

W drugiej połowie Olimpijczycy zagrali odważniej i nie pozwalali już gospodarzom na tyle luzu w ataku. Co nie zmienia faktu, że w ataku u żółto-biało-niebieskich jest nadal niewesoło. W 55. minucie Sebastian Kamiński wysłał piłkę nad poprzeczkę. Kilka chwil później Michał Kiełtyka uderzał na dalszy słupek, jednak Kamil Wenger nie zdołał wykończyć tej akcji. Ze strony gospodarzy warto wspomnieć o strzale Artura Golańskiego z 87. minuty.

Wynik z Chojnic to niewątpliwie sukces podopiecznych Jacka Trzeciaka. Przypomnijmy: Olimpia jest dopiero drugim zespołem (obok Motoru Lublin), który w tym sezonie z „Grodu Tura” wywozi punkty. Ale w niczym nie zmienia to kiepskiego obrazu w ataku. W 2021 r. żółto-biało-niebiescy rozegrali już pięć oficjalnych meczów, a strzelili tylko jednego gola.

Następna okazja na podreperowanie dorobku bramkowego i punktowego już w sobotę. Do Elbląga przyjeżdża Stal Rzeszów.

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg 0:0

Olimpia: Witan – Sedlewski, Lewandowski, Sedlewski, Kiełtyka (90' Filipczyk), Kamiński, Burzyński (60' Zyska), Waniek, Bawolik (46' Sobiecki), Kordykiewicz (90' Jabłonski), Surdykowski

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Chojniczanki Chojnice na drugim Olimpii Elbląg)

posiadanie piłki: 59 proc. : 41 proc.

strzały celne: 8:1

strzały niecelne 4:4

ataki: 147:113

niebezpieczne ataki: 101:67

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 3:1

niebezpieczne rzuty wolne: 2:2