We Wronkach z poznańskim Lechem II

2022-04-08 08:27

Wyniki Olimpii w 2022 r. niestety nie są złudą czy fatamorganą. Wciąż bez zwycięstwa na boisku, ale mimo wszystko w tabeli jak w piosence Zenka Martyniuka: los gra w pokera, raz daje raz zabiera.

Michał Czarny: Kto strzeli pierwszą bramkę, ten wygra (komentarze pomeczowe)

2022-04-04 08:00

- Mieliśmy lepsze sytuacje niż przeciwnik. Pewnie gdybyśmy tę bramkę strzelili, to byśmy wygrali, ale ta sztuka nam się nie udała. Dopisujemy ten punkt i jedziemy dalej – tak Michał Czarny skomentował sobotni mecz Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy bezbramkowo zremisowali z Radunią Stężyca.

Niedosyt po meczu rezerw

2022-04-03 18:52

Pierwszy gol w drugiej minucie. W 13. minucie rzut karny. Lepiej dla rezerw Olimpii mecz z Granicą nie mógł się rozpocząć. Ale po końcowym gwizdku piłkarze mogą czuć niedosyt – wywalczyli tylko punkt.

I znów bez zwycięstwa

2022-04-02 17:51

Jedynym zwycięstwem ligowym Olimpii Elbląg w tym roku jest walkower z GKS Bełchatów. Dziś Olimpijczycy na własnym boisku podzielili się punktami z Radunią Stężyca. Obaj bramkarze zachowali czyste konto. Goście kończyli mecz w "10" po czerwonej kartce dla Michała Millera. Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca 0:0. Zobacz zdjęcia.

Olimpia wraca do pracy

2022-04-01 10:00

Nadchodzi czas weryfikacji dwóch ostatnich tygodni. Sytuacja ułożyła się komfortowo, bo pojawił się wyjątkowo dłuższy moment na naładowanie akumulatorów, ale w sobotę (2 kwietnia) wraca ligowa rzeczywistość. Do Elbląga przyjedzie Radunia Stężyca.

Małe derby: słoniki zagrają z żółto-biało-niebieskimi

2022-03-25 08:00

Przymusowy odpoczynek od meczu Olimpii w II lidze, może spowodować skierowanie zainteresowania na ligę IV, która jako jedyna oferuje piłkarskie emocje dla elbląskich kibiców w nadchodzący weekend. Obieramy kierunek w stronę stadionu przy ul. Krakusa, gdzie dojdzie do konfrontacji Concordii z Olimpią II.

Andrzej Witan: Trzeba zacząć punktować (komentarze pomeczowe)

2022-03-21 07:00

- Mieliśmy kilka sytuacji. Szkoda, że przynajmniej jednej nie wykorzystaliśmy. Stal też sobie za dużo sytuacji nie stworzyła. Wykorzystała jedną – tak Andrzej Witan, bramkarz elbląskiej Olimpii skomentował sobotni mecz z drużyną z Rzeszowa. Żółto-biało-niebiescy przegrali 0:1.

Falstart rezerw

2022-03-20 18:57

Nie udał się start rundy wiosennej rezerwom Olimpii Elbląg. Goście – MKS Korsze, pokazali skuteczny futbol i komplet punktów zabrali do siebie. Zobacz zdjęcia.

Na zwycięstwo poczekamy

2022-03-19 20:52

W kolejnym meczu Olimpii Elbląg nie udało się zdobyć trzech oczek. Dziś komplet punktów pojechał do Rzeszowa. Żółto-biało-niebiescy w starciu z liderem II ligi nie potrafili strzelić gola, stracili jednego. Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 0:1. Zobacz zdjęcia.

Lider przyjeżdża na Agrykola

2022-03-19 08:00

Pewne trzy punkty to fakt, ale nie w najbliższej kolejce, tylko w następnej. Z ligi wycofał się GKS Bełchatów, więc za tydzień trzy "oczka" trafią na konto Olimpii. Wcześniej, w sobotę 19 marca, czeka arcytrudne zadanie, czyli mecz z liderem Stalą Rzeszów.

Tomasz Grzegorczyk: Będziemy szukali punktów w kolejnych spotkaniach (komentarze pomeczowe)

2022-03-13 19:24

W trzecim meczu w roku 2022, zawodnicy Olimpii po raz trzeci nie wygrali. Po dwóch remisach przytrafiła się porażka w meczu z Motorem Lublin. - Generalnie mecz był na remis - mówił po spotkaniu trener Olimpii, Tomasz Grzegorczyk.

Ostatnie minuty zdecydowały o przegranej Olimpii

2022-03-12 17:56

Olimpia już była w ogródku, już witała się z gąską, aż tu nagle Motor dodał gazu i w samej końcówce popsuł nasze nastroje. Długo się wydawało, że obie drużyny zachowają status quo i podzielą się punktami, ale ostatecznie żółto-biało-niebiescy przegrali. Jedynego gola strzelił wprowadzony po przerwie Damian Sędzikowski.

Hit kolejki. Olimpia kontra Motor

2022-03-11 10:28

Wiemy doskonale, jak horrendalne są obecnie ceny benzyny, ale dla zespołu z największym budżetem w II lidze nie stanowi to większego problemu. Lubelski Motor rozpoczął ligowe granie z pełnym bakiem marzeń, po drodze rozjechał dwóch przeciwników, ale w najbliższej kolejce Olimpia spróbuje spuścić nieco paliwa i ostudzić rozgrzany motor. Naprzeciw siebie staną drużyny z czołówki II ligi, Olimpia zagra w Lublinie.

Miłosz Kałahur: Wdaliśmy się w bójkę  (komentarze pomeczowe)

Miłosz Kałahur: Wdaliśmy się w bójkę (komentarze pomeczowe)

2022-03-07 07:00

- Gdybyśmy strzelili na 2:0, to mecz by się uspokoił. Wdaliśmy się w bójkę i mamy tylko jeden punkt – tak Miłosz Kałahur skomentował sobotni mecz Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy zremisowali z Sokołem Ostróda 1:1.

Powiększa się olimpijska rodzina

2022-03-06 12:00

- Powiększamy dziś grono naszych przyjaciół i klubów z którymi współpracujemy. Od dziś w tym gronie są też Polonia Lidzbark Warmiński i Orlęta Reszel – mówił Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg na wczorajszej uroczystości podpisania umów partnerskich. Zobacz zdjęcia.

Sokół upolował remis

2022-03-05 19:49

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Tomasza Grzegorczyka. Sokół walczył o punkt i w końcówce meczu doprowadził do remisu. I była to bramka, na którą goście zasłużyli. Olimpijczycy zostali ukarani za swoją nieskuteczność. Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 1:1. Gola dla Olimpii zdobył Hubert Krawczun. Zobacz zdjęcia.

Wszyscy na Agrykola! Derby województwa

2022-03-04 13:10

Istnieje realny scenariusz, że mogą to być ostatnie derby w najbliższym czasie, bo nie można wykluczyć spadku Sokoła, albo awansu Olimpii, albo jednego i drugiego. W najbliższą sobotę oba zespoły będą mogły podreperować własne konto punktowe, faworytem pozostają żółto-biało-niebiescy.

Olimpijczyk na sprawdzian do reprezentacji

2022-03-04 10:05

Polski Związek Piłki nożnej opublikował listę powołanych na zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 18. Wśród wybrańców trenera Marcina Brosza jest Dawid Winiarski z Olimpii Elbląg.

Olimpia: Bilety, karnety, terminarz

2022-03-03 12:21

Od najbliższego wtorku (1 marca), rozpocznie się sprzedaż biletów oraz karnetów na domowe mecze Olimpii Elbląg, w rundzie wiosennej sezonu 2021/22. Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą.

Tomasz Grzegorczyk o meczu w Siedlcach

2022-02-28 14:24

- Pierwsza połowa, naprawdę niezła w naszym wykonaniu. W pierwszych 45 minutach przeciwnik nie zagroził nam niczym. W drugiej części spotkania było takie 30 minut, gdzie wdaliśmy się w taką grę, w jaką Pogoń chciała, żebyśmy z nimi zagrali czyli takie „dwa ognie“ - tak Tomasz Grzegorczyk, trener Olimpii Elbląg skomentował sobotni mecz swojego zespołu. W Siedlcach Olimpia zremisowała 1:1 z miejscową Pogonią.