UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Nie mogę w to uwierzyć- kilka lat temu byłem w Elblągu I chciałem rodziców umieścić w jednym z domów opieki- mieszkam od dłužszego czasu na "Zachodzie" I też juž nie jestem młady - tak że temat domów opieki znam došć dobrze I tu I tam. To, że w tej branży dzieli dosłownie nas kosmos - mam na myśli porównanie elbląskich ośrodków opieki nad emerytami a tymi ośrodkami na zachodzie gdzie mieszkam. - jest ogromne. Pierwsza zaskakująca różnica to ilość tych ośrodków, miasto trzy razy większe od Elbląga posiada OK.150 takich ośrodkow. ELBLAG- ma Niazapominajkę, no I Lazarusa dla niepełnosprawnych no I może gdzieś jeszcze jeden o którym nic nie wiem, dlatego dziwne I przedziwne jest likwidowanie Ośrodka w Rangórach. Kolejna sprawa to koszty- które wynaszą min 4000- 5000 zł lub więcej w zależności od kondycji( stanu zdrowia- leki, masaże lub ewentualne zabiegi), to dla niejednego emeryta bariera nie do przeskoczenia- jak to wygląda na zachodzie- róžnie ze względu na rodzaj emerytury, - ta najzwyczajniejsza gawramencka czyli minimum jakie płaci rząd emerytom tj ok. $2200/ m-c - wystarcza juž na opłacenie pełnego zakwaterowania, wyžywienia, a tak że co tygodniowych wyjazdów rekraacyjnych na zakupy, koncerty I takie tam inne.... rozrywki z wyjątkiem lekarstw. Kolejna ogromna róžnica to standard tych usług - nie ma zbyt wielkiej chyba różnicy jeśli chodzi o personal z jakim się spotkałem w do
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    3
    Zachodni emeryt(2024-08-13)
  • @Zachodni emeryt - No nie da się w kilku zdaniach opisać różnic jakie istnieją bo Portel nakazuje obcinać tekst ( Limit znaków) no I obciąłem I nie chce mi sie na nowo wklepywać tego co nie udało siě wklepać naszej "Szeremietce ", ale I tak szacun za to co osiągnęła
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    Zachodni emeryt(2024-08-13)
  • @Zachodni emeryt - Bo widzisz tu nie ma co porównywać. To tylko politycy opowiadają bajeczki o tym jak Niemcy gonimy. Prym wiedzie w tym bajdurzeniu Prezes PiS. Wredni Polacy przerwali jego marsz do bogactwa. A przepisy niby są, że emeryt dostanie miejsce w DPS ale rodzina pokrywa resztę opłat. A Ty mówisz o czymś do czego nie dojdziemy za lat 50 albo i 100.Spokojna emerytura, miejsce socjalnie przyjazne, atmosfera, opieka, poziom usług etc.
  • @Zachodni emeryt - Tylko widzisz tego urzędnika powinni pociągnąć do odpowiedzialności za słowa. Covid delikatnie zaburzył proces naboru do DPS a on zdecydował i dał pod głosowanie wniosek o likwidację. Przeszło. Publicznie lansował tezę jaką to perełkę oferuje oferentom na wolnym rynku. Promocja w sieci, bannery, video z drona a cenowo zjeżdża o kolejne astronomiczne sumy. Wystarczy połączyć kropki. Zainteresowanie iluzoryczne. Ktoś obejrzał nosem pokręcił i coś mi się zdaje, że zaraz stanie na 1.8 - 2mln netto. A to już są kpiny. Domy mieszkalne chodzą w takich sumach w Elblągu / Komorowie / Przezmarku / Gronowie. To ta ich wycena pierwotna daleko była od rynkowej.
Reklama