UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Droga Redakcjo świetny cykl. Zróbcie kolejne materiały podparte starymi fotografiami, cyklicznie o handlu w Elblągu, 12 lutego sektor - Manhattan, za teatrem Ruski Rynek, materiał o dawnej niedzielnej giełdzie samochodowej przy Agrykola 8.Początek lat 90,końcówka 80tych. Kramiki wokół toru Kalbar. Produkty z RFN wyłożone na łóżkach polowych, pierwsza Fanta w puszce, pierwszy Snickers, pierwsza Milka, to były piękne beztroskie czasy.
  • Ech, a może ktoś ma zdjęcie Placu Czerwonego z czasów, gdy był wysypany mieloną cegłą i był radośnie czerwony ! Zaś jego obrzeżem śmigał od czasu do czasu ważny pociąg, który skutecznie paraliżował miasto na jakiś czas... łezka się GM w jej oku zakręciła...
  • Bodaj w pierwszym od strony kina Syrena pawilonie, można było kupić lusterko z Winnetou, Pancernymi i innymi idolami tamtych czasów, no i oczywiście niezbędny dla każdego młodszego nastolatka, korkowiec i pistolet na kapiszony. Amunicji była w ciągłej sprzedaży. Z kolei bliżej ul Parkowej królował sklep Herbapolu. Zapach w sklepie bezcenne i do zapamietania na zawsze.
  • @Lancer. - Poniemieckie byly pokruszone cegly z kamienic ktore staly vis a vis sady, a jak wskazuja stare zdjecia, nie byly tak zniszczone. Po prostu komunisci potrzebowali placu do pokazywania podleglosci wobec sovietow.
  • @GłębokaMyśl - To Ty masz ludzkie uczucia ?
  • @Suweren - Kto? I czyje to wlasciwie jest?
  • @Hkkk - Chodzily plotki, ze wlasciciel Marysienki, ale czy to prawda?
  • "GłębokaMyśl - To Ty masz ludzkie uczucia ?" Niedorzeczny pomysł... ale analiza napisanego postu wskazała na konieczność takiego łzawego zakończenia by podnieść temperaturę emocjonalną wypowiedzi.
  • i to cały elbląg, wszyscy wolelibyście dalej w komunie tkwić? bo pawilony były, bo oranżada, kasety, srety... , świat wam się zatrzymał w umysłach, stąd tu jest, jak jest i nic się nie zmieni...
  • Pawilony handlowe w ciągu ulic, wtedy 21 Października (obecnie Grobla św. Jerzego) i dalej Parkowej (obecnie 3 Maja) powstawały sukcesywnie od czerwca 1957 roku do jesieni 1958.Ich budowę zaczęto od byłego kina "Syrena", a były przeznaczone głównie pod handel prywatny zgodnie z uchwałami PZPR reaktywującymi ten typ handlu zlikwidowany w czasach stalinizmu. Natomiast od 1962 roku przez następne lata zbudowano kolejne takie pawilony wzdłuż ówczesnego rozjazdu tramwajowego na terenie, gdzie obecnie znajduje się Pomnik Odrodzenia. Atrakcją tych pawilonów był zlokalizowany na jednym z nich dużych rozmiarów termometr wskazujący aktualną temperaturę w mieście.
  • @GłębokaMyśl - ten opas z ludzkich uczuć ma tylko walenie bąków w stołek, wiem z wiarygodnego źródła, które toto zna jak zły szeląg
  • Jedno zdj, tylko??
Reklama