UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Moim kinem w Elblągu była w zasadzie "Syrena". Tam obejrzałem większość filmów wyświetlanych w naszym mieście. Natomiast w kinie Światowid pierwszy raz byłem praktycznie zaraz po jego otwarciu. Było to we wrześniu 1962 roku, a premierowym filmem wyświetlanym w tym kinie był "Karmazynowy pirat" produkcji USA z 1952 roku w reżyserii Roberta Siodmaka z główną rolą Burta Lancastera. Film ten w Polsce premierę miał właśnie w 1962 roku, a wyświetlenie go w Światowidzie miało dowartościować to kino. Wtedy bowiem nowości kinowe pojawiające się w Polsce, w Elblągu wyświetlano w Syrenie. A tu proszę kino Syrena nie istnieje, zresztą tak jak i inne jak Kolejarz, Budowlani, Meduza, Orzeł czy późniejsze młodzieżowe Promyk, a Światowid wciąż żyje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    0
    Filoman sum(2023-11-26)
  • @Filoman sum - Tak, potwierdzam. Nowości filmowe w Polsce leciały najpierw w Syrenie potem w innych kinach i miastach. Pamiętam że byłem w kinie na filmie a za ok 1,2 tygodnie info w TV że film WKRÓTCE na ekranach kin polskich.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    kiedytobyło(2023-11-26)
Reklama