Zgodne zwycięstwa liderów (piłka nożna)

Przewodzące rozgrywkom ligi okręgowej Concordia Elbląg i Warmiak Łukta kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Elblążanie pokonali 3:1 Błękitnych Orneta, natomiast Warmiak rozprawił się w stosunku 4:2 na własnym boisku z Iskrą Narzym.

Kolejne zwycięstwo do swojego konta dopisał beniaminek ZKS Olimpia Elbląg, która gładko 2:0 pokonała Ossę Biskupiec Pomorski. Punkty bez walki oddał MGKS Tolkmicko - z powodu braku pełnego składu nie pojawił się w Olsztynku.

Pewna wygrana
     Błękitni do Elbląga na mecz z liderem przyjechali osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników, dlatego nie może dziwić końcowy wynik konfrontacji. Z różnych przyczyn w drużynie z Ornety nie mogli zagrać Dariusz Mackiewicz, Wacław Szczęch, Sebastian Kowalski, Janusz Żmijewski i Piotr Werhun. Dlatego od pierwszej minuty na boisku pojawił się 41-letni doświadczony Wojciech Kijanko, który, jak się później okazało, był strzelcem honorowej bramki dla gości.
     Sam mecz rozpoczął się po myśli graczy trenera Lecha Strembskiego. Już w 3. min. na listę strzelców wpisał się Sebastian Cierlicki. Radość w elbląskiej ekipie trwała jednak bardzo krótko, bo zaledwie po dwóch minutach stan meczu wyrównał Wojciech Kijanko fantastycznym uderzeniem z ok. 30 metrów. Concordia od tego momentu osiągnęła wyraźną przewagę, którą zdyskontowała zdobyciem dwóch goli. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Roberta Szełemeja pokonał najlepszy zawodnik spotkania Wojciech Chuderski, a w drugiej połowie bramkę na 3:1 zdobył Sebastian Gryka.
     Concordia Elbląg - Błękitni Orneta 3:1 (2:1)
     1:0 - Cierlicki (3.), 1:1 - Kijanko (5.), 2:1 - Chuderski (35.), 3:1 - Gryka (78.).
     Concordia: Kucharski - Symołon, Młynik, Niesiobędzki, Trzak (Bildziuk 87.), Machiński, Chuderski, Cierlicki, Sielezin (Zieliński 80.), Zawada, Gryka.
     Błękitni: Szełemej – K. Gołębiewski, Mianowski, Dublanka, Basałygo, Kobierski, Michalski, Kijanko, Kogut, Kałamajski (Szybko75.), A. Gołębiewski.

Druga wygrana z rzędu
     Pod koniec rundy jesiennej niezłą dyspozycję prezentują piłkarze beniaminka ZKS Olimpii Elbląg. Elblążanie w poprzednim tygodniu wygrali na wyjeździe z Huraganem II Morąg 1:0, tym razem w pokonanym polu zostawili Ossę Biskupiec Pomorski, zwyciężając w stosunku 2:0. Obydwie bramki padły w ostatnim kwadransie gry, kiedy to uwidoczniło się lepsze przygotowanie kondycyjne zawodników z Elbląga. Na listę strzelców, w ciągu zaledwie trzech minut, wpisali się Tomasz Szopiński i Bogdan Wojtas. Ten ostatni mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale w samej końcówce spudłował z bliskiej odległości. Gwoli sprawiedliwości należy dodać, że goście również stworzyli dwie bramkowe okazje, ale obie zmarnował Żulczyk.
     ZKS Olimpia Elbląg - Ossa Biskupiec Pomorski 2:0 (0:0)
     1:0 - Szopiński (75.), 2:0 - Wojtas (78.).
     ZKS Olimpia: Różański - D. Tyburski, Miller, Kurowski, Łojek, Berdzik, Kaczmarczyk (Szopiński 70.), P. Tyburski, Chwoszcz (Kisielewski 86.), Wojtas, Sambor (Bałdyga 82.).
     Ossa: Hejka - P. Balewski (Kaczmarczyk 85.), A. Balewski, Lamparski, Tadajewski, Figurski, Turulski, Kaźmierczyk, Otremba, Jakielski (Tomczyk 74.), Kulczyk.

Nie dojechali
     Niedobrze od dłuższego czasu dzieje się w drużynie trenera Janusza Buczkowskiego. Szkoleniowiec MGKS-u, jeszcze niedawno z konieczności sam wystawiający siebie do składu, tym razem nie zebrał pełnej jedenastki i tolkmiczczanie wyjazdowy mecz z Olimpią Olsztynek oddali walkowerem.

Pozostałe wyniki 14. kolejki ligi okręgowej: Warmiak Łukta - Iskra Narzym 4:2, Start Nidzica - Ewingi Zalewo 5:0, GSZS Rybno - GKS Stawiguda 2:3, GKS Wikielec - Tęcza Miłomłyn 3:1, Orzeł Janowiec Kościelny - Huragan II Morąg 1:1.