Ze zmiennym szczęściem (piłka nożna)

W 3. kolejce ligi okręgowej zagrały tylko dwa zespoły z naszego regionu. Błękitni Orneta rozgromili 4:0 Iskrę Narzym, a MKGS Tolkmicko pechowo uległ beniaminkowi Osie Ząbrowo 1:2. ZKS Olimpia nie rozegrała meczu z GKS Stawiguda, ze względu na silne opady deszczu, jakie w piątek nawiedziły Frombork.

Błękitni w gazie
     Pierwszy mecz Błękitnych w sezonie na własnym boisku wypadł bardzo okazale. Już w 9. minucie Rafał Mianowski silnym uderzeniem z prawej strony pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jednobramkowa przewaga utrzymała się do przerwy, a po zmianie stron gospodarze już niepodzielnie dominowali na placu gry. Swoje znaczenie miał w tym fakt, że goście od 59. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Gierwatowskiego. W 74. minucie występowali już w dziewiątkę po drugiej czerwieni dla G. Gutkowskiego. Zespół z Ornety wykorzystał to z zimną krwią, aplikując rywalom trzy bramki. Dwukrotnie, w 66. i 70 minucie, na listę strzelców wpisał się Robert Pluciński, także drugi raz do siatki Iskry trafił Mianowski, który ustalił wynik spotkania w 80. minucie. 4:0 to i tak najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać gości z Narzymia, bo zawodnicy z Ornety nie wykorzystali jeszcze kilku dogodnych okazji.
     Błękitni Orneta - Iskra Narzym 4:0 (1:0)
     1:0 - Mianowski (9.), 2:0, 3:0 - Pluciński (66., 70.), 4:0 - Mianowski (80.)
     Błękitni: Szełemej - Kowalski, Mackiewicz, Szczęch, Mianowski, Kogut (83. Michalski), Żmijewski, Uzar (66. Gołębiewski), Dublanka (83. Ciosek), Pluciński (83. Szydłowski), Czerniewicz
     Iskra: Rybacki - Gierwatowski, Osiecki (75. Szydłowski), Przyborski, W. Gutkowski, Bęcławski (65. Sobczak), Cegielski, T. Nadarzyński, G. Gutkowski, Tomaszyński (78. Letkiman), Napiórkowski
     Czerwone kartki: Gierwatowski, G. Gutkowski (Iskra)

Pech MGKS
     Na 10 minut przed końcem meczu zespół Janusza Buczkowskiego prowadził 1:0 i wydawało się, że wywalczy pierwsze punkty w sezonie. Tymczasem ambitni gospodarze przysłowiowym rzutem na taśmę odwrócili wynik spotkania i zgarnęli pełną pulę punktową. Szalę zwycięstwa w ostatniej minucie przechylił Ruczyński, czym spowodował szaloną radość w szeregach beniaminka. Po trzech seriach spotkań MGKS Tolkmicko znajduje się na trzecim od końca miejscu w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Gorsze są jedynie rezerwy Huraganu Morąg i Ossa Biskupiec, które mają mniej korzystny od tolkmiczczan bilans bramkowy.
     Osa Ząbrowo - MGKS Tolkmicko 2:1 (0:0)
     0:1 - Szewczuk (80.), 1:1 - Borkowy (88.), 2:1 - M. Ruczyński (90.)
     Osa: Gałecki - Solecki, D. Ruczyński, Śliżewski (70. Rodak), M. Harmaciński, Konopka, Wodzicki, Nakonieczny, M. Ruczyński, A. Harmaciński (88. Gapski), Lasch (85. Zybowski)
     MGKS: Grabowski - Figurski, Jaromiński, Kleinwachter, Żabiński, Szaro (75. Szewczuk), Tomiałojć (80. Mostowiec), Rutkowski, Zboch, A. Włodarczyk, M. Włodarczyk.

ZKS Olimpia bez gry
     Zespół Dariusza Kaczmarczyka na prośbę rywala ze Stawigudy swoje spotkanie miał rozegrać awansem w piątek. Boisko we Fromborku, gdzie ZKS rozgrywa mecze mistrzowskie, nie nadawało się jednak do gry po nocnej nawałnicy i sędzia zadecydował o odwołaniu spotkania. Nowy termin zostanie wyznaczony przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie w tym tygodniu.

Komplet wyników 3. kolejki ligi okręgowej gr. II warmińsko-mazurskiej: Błękitni Orneta - Iskra Narzym 4:0, Osa Ząbrowo - MGKS Tolkmicko 2:1, Warmiak Łukta - Ewingi Zalewo 4:1, GKS Wikielec - GLKS Jonkowo 5:0, Start Nidzica - Huragan II Morąg 5:0, Olimpia Olsztynek - Tęcza Miłomłyn 1:1, Orzeł Janowiec Kościelny - Ossa Biskupiec Pomorski 7:1, ZKS Olimpia Elbląg - GKS Stawiguda - przełożony.