W okręgówce bez zmian (piłka nożna)

Prowadząca dwójka GKS Wikielec i ZKS Olimpia Elbląg zgodnie zwyciężali w 23. kolejce ligi okręgowej. Lider z Wikielca skromnie 1:0 ograł na wyjeździe Olimpię Olsztynek. Elblążanie gładko i wysoko 4:1 pokonali GLKS Jonkowo.

Najwyższe zwycięstwo zanotował jednak trzeci w tabeli Start Nidzica, który 7:0 rozgromił Warmiaka Łukta. Na uwagę zasługują 4 bramki zdobyte w tym meczu przez Dariusza Kosobuckiego.

Ósma wygrana z rzędu
     Ósmy mecz na wiosnę i ósma wygrana zespołu Dariusza Kaczmarczyka. Już po pierwszej połowie było jasne, że elblążanie będą kontynuowali zwycięską passę. Ta część zakończyła się w pełni zasłużonym trzybramkowym prowadzeniem ZKS Olimpii. Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej części elbląski zespół mógł podwyższyć prowadzenie, ale najlepszy snajper Marcin Sierechan zmarnował rzut karny. W chwilę po tej sytuacji goście zdobyli honorową bramkę. Wynik meczu na 20 minut przed końcem ustalony został przez Piotrowskiego. Przyjezdni mimo wysokiej porażki zasłużyli na słowa pochwały. Zagrali otwarty futbol, nie schowali się za podwójną gardą, nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala. ZKS Olimpia była po prostu skuteczniejsza i zimną krwią wykorzystywała stworzone sytuacje.
     ZKS Olimpia Elbląg - GLKS Jonkowo 4:1 (3:0)
     1:0 - Wielgat (23.), 2:0 - Sierechan (35.), 3:0 - P. Tyburski (43.), 3:1 - Aleksiejuk (57.), 4:1 - Piotrowski (70.)
     ZKS Olimpia: Różański - D. Tyburski, Zieliński, Miller, Gorgol, Piotrowski, P. Tyburski (48. Fijałkowski), Wojtas (74. Chwoszcz), Sierechan, Wielgat (45. Dudek, 62. Bałdyga), Ratajczyk
     GLKS: Kwiatkowski - Gniadek, Mendalka, Aleksiejuk, Kaszubski, Kozłowski, Pieczurczyk (46. Assman), Domański (46. Krasiński), Babiej, Juzwowski, Stępień (46. Jaworski).

Remis Błękitnych Orneta
     Błękitni osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników (Mianowski, Zajączkowski, Przygodzki) nie potrafili odnieść zwycięstwa nad Ewingami Zalewo. Aż pięć goli padło w pierwszych 45 minutach meczu. Gospodarze trzykrotnie obejmowali prowadzenie. W drugiej części meczu Błękitni powinni podwyższyć jednobramkowe prowadzenie, ale po uderzeniach Dublanki i Czerniewicza piłka zamiast do siatki, trafiała w poprzeczkę bramki gości. W ostatniej akcji meczu przyjezdni doprowadzili do remisu, po skutecznie rozegranym kontrataku. Gol tak rozsierdził bramkarza Sidorowicza, że sędzia zmuszony był ukarać go czerwoną kartką. Z racji tego, że gospodarze wykorzystali już limit zmian, na ostatnie minuty w bramce stanął zawodnik z pola Basałygo.
     Błękitni Orneta - Ewingi Zalewo 3:3 (3:2)
     1:0 -Dublanka (4.), 1:1 - Sowa (7.), 2:1 - Pluciński (15. k), 2:2 - Skórka (22.), 3:2 - Pluciński (45.), 3:3 - Frygier (90.)
     Błękitni: Sidorowicz - Kowalski, Szczęch, Kukuć, Werhun, Dublanka, (85. Kluth), Żmijewski, Lasocki (80. Basałygo), Kogut, Pluciński (58. Nędzi), Czerniewicz
     Ewingi: Wieliczko - Szramowski, Sowa, Śmigielski, Skórka, Błażewicz, (82. Ogrodowczyk), Olszewski, Jobczyk, Mićko, Radecki (62. Frygier), Zagórny

MGKS przegrał „mecz o 6 punktów”
     Nie udała się wyprawa zespołu Janusza Buczkowskiego do Biskupca Pomorskiego. Tolkmiczczanie przegrali pojedynek z niżej notowanym, bezpośrednim rywalem w tabeli, choć w przekroju całego meczu na porażkę raczej nie zasłużyli. Gospodarze rozstrzygnęli sprawę w 23. minucie, kiedy to Figurski uderzeniem z ok. 12 metra pokonał Grabowskiego. W 70. minucie Kaźmierczyk mógł podwyższyć prowadzenie, ale trafił w poprzeczkę. MGKS mógł uratować punkt na 10 minut przed końcem, niestety, po uderzeniu Piotrowskiego piłka wylądowała po raz kolejny na poprzeczce bramki i trzy punkty zostały w Biskupcu.
     Ossa Biskupiec Pomorski - MGKS Tolkmicko 1:0 (1:0)
     1:0 - Figurski (23.)
     Ossa: Karbowski - Lamparski, Duda, Balewski, Tadajewski, Jurkschat (80. Turulski), Kaźmierczyk, Kulesza, Drozdowski, Żulczyk (65. Tomczyk), Figurski (65. Chmielewski)
     MGKS: R. Grabowski - M. Grabowski, Szewczuk, Bieliński (55. Bredziński), Zboch, Rutkowski, Figurski, Tomiałojć, Piotrowski, Kacała, Boros.

Pozostałe wyniki 23. kolejki ligi okręgowej

Orzeł Janowiec Kościelny - Osa Ząbrowo 5:0 (2:0)
     1:0, 2:0 - Moszczyński (17., 35.), 3:0 - Sarbiewski (47.), 4:0 - Moszczyński (75.), 5:0 - Wacikowski (90.)
     Orzeł: Krupiński - Grochala, A. Łochnicki, Langowski, M. Górny, Tobojka, Małecki (56. M. Łochnicki), Ł. Górny (30. Wacikowski), Sarbiewski, Moszczyński (80. Trochimowicz), Serowik (75. Ługowski)
     Osa: W. Lasch - Solecki, Ruczyński, Gapski, Śliżewski, Rodak, Wodzicki, M. Harmaciński, Ł. Lasch (55. A. Harmaciński), Paczkowski, Borkowy

Olimpia Olsztynek - GKS Wikielec 0:1 (0:0)
     0:1 - Karczewski (50.)
     Olimpia: Achramowicz - Rykowski, Fijałkowski, Jędrejek, Kowalczyk, Arcipowski, Kolek, Kotliński, Kuźniewski, Pawlak (75. Argalski), Anisiewicz
     GKS Wikielec: Malanowski - Jankowski, Gergola, Boguszewski, Janiszewski, Korpalski (26. Wieżyca, 85. Ruszczyk), Jarząb (70. Czajkowski), Szpadkiewicz, Maśka, Karczewski, Oprum

GKS Stawiguda - Tęcza Miłomłyn 1:2 (1:2)
     0:1 - Rukat (13.), 1:1 - Jastrzębski (17. k.), 1:2 - Szabelski (45.)
     GKS: Stankiewicz - Pakuła, Sokołowski, Kośman, Pietrzykowski, Jastrzębski (80. Tumiński), Jarzyna, Ślimak (75. Stanek), Młynarczyk (10. Beonig), Metera, Kaczmarczyk (70. Michalewski)
     Tęcza: M. Klonowski - Bartoszuk, Maliszewski, Andrzej Klonowski (80. Gajdziel), Burakowski, Szabelski, Wyralski, Kasprowicz, Rukat, Nosewicz, Arkadiusz Klonowski

Iskra Narzym - Huragan II Morąg 2:1 (1:0)
     1:0 - Bachorowski (35.), 2:0 - M. Bęcławski (74.), 2:1 - Zmiarowski (89.)
     Iskra: Skuza - P. Gierwatowski, C. Gierwatowski, W. Gutkowski, Bachorowski (46. Napiórkowski), M. Bęcławski, G. Gutkowski, Sobczak (60. Tomczynski), K. Nadarzyński, T. Nadarzyński. K. Bęcławski
     Huragan II: Szełemej - Kierstan, Gałązka (65. Snopczyński), Joniuk, Sitek, Krajewski (70. Buta), Głowacki, Boćko (60. Mróz), Lipka, Zmiarowski, Siudziński

Start Nidzica - Warmiak Łukta 7:0 (1:0)
     1:0 - Walkiewicz (37.), 2:0 - P. Sobotka (52.), 3:0, 4:0, 5:0, 6:0 - Kosobucki (59., 61., 65., 69.), 7:0 - P. Sobotka (89.)
     Start: Cegielski - Kosobucki (81. D. Szymański), R. Szymański, Smoliński, Kołakowski, Dąbkowski (68. Kurpiewski), R. Sobotka, P. Sobotka, Walkiewicz (71. Kruszel), Leszczyński, Mróz (78. Kujawski)
     Warmiak: Pyrzanowski - Ruść, Ceglarek, Brdak, Malinowski, A. Oczyński, D. Oczyński, Zalewski (35. Małasiński), Wawczyński (70. Langowski), Szostak, Kowalski

Komplet wyników 21. kolejki A-klasy Piast Wilczęta - Wałsza Pieniężno 0:4, GLKS Miłakowo - Pomowiec Gronowo Elbląskie 3:0, Sambia Świątki/Skolity - Warmiak II Łukta 3:2, Syrena Młynary - Pogezania Milejewo 2:2, Victoria Rychliki - Cresovia Górowo Iławeckie 1:2, Zalew Frombork - Czarni Małdyty 1:0. Pauzowała: Concordia II Elbląg.