Testowania ciąg dalszy (piłka nożna)

Elbląg, Testowania ciąg dalszy (piłka nożna)
(fot. PS)

Przygotowująca się do rundy rewanżowej III ligi elbląska Olimpia uległa w drugim w tym roku meczu sparingowym Wierzycy Pelplin 2:4 (1:1). Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli Piotr Trafarski i Rafał Lepka, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Dziesiątka na testach
     Bardziej istotnym od samego wyniku spotkania jest to, że w elbląskiej drużynie testowanych było aż 10 zawodników. Oprócz pomocnika Rafała Onforyjuka, obrońcy Mateusza Ptaszyńskiego, bramkarza Krzysztofa Cichego, którym już od jakiegoś czasu przygląda się trener Tomasz Wichniarek, na boisku w Gdyni zaprezentowało się siedmiu zupełnie nowych graczy. Od pierwszych minut na boisko wybiegli dwaj zawodnicy drugoligowego Tura Turek - napastnik Damian Sędziak i środkowy, ofensywny pomocnik Michał Chmielecki. W formacji defensywnej zagrał Marcin Witkowski (Warmia Grajewo) i 21-letni lewy obrońca z Ukrainy Sergij Votonin (Lechia Gdańsk). Drugą linię uzupełniło dwóch kolejnych Ukraińców - prawy pomocnik 22-letni Anton Kolosov (MFK Aleksandria, II liga ukraińska) i 21-letni Andrei Shubin (PFK Titan Donieck, II liga ukraińska) oraz pomocnik Honorat Stróż (Pelikan Łowicz).

Trener o meczu: - Mogę być zadowolony jedynie z pierwszych 45 minut, w których zagrali zawodnicy testowani. Dużo gorzej było po przerwie, kiedy w większości zagrała nasza młodzież i nie wyglądało to najlepiej. Z zawodnikami, których chcemy pozyskać, przeprowadziliśmy już rozmowy i myślę, że dojdziemy w najbliższych dniach do porozumienia, co znaczy, że podpiszą umowy z klubem. Do końca stycznia chcę mieć ustaloną kadrę 23-24 zawodników, kształtującą się następująco: trzech bramkarzy, ośmiu obrońców, ośmiu pomocników i czterech napastników. Do tego może w ostatniej chwili dołączyć jeden piłkarz, na którąś z pozycji.

Kolejny mecz sparringowy elblążanie rozegrają 2 lutego w Kętrzynie z IV-ligową Koroną Ostrołęka.

Wierzyca Pelplin - Olimpia Elbląg 4:2 (1:1)
     0:1 - Trafarski (15.), 1:1 - Pawłuszek (18.), 2:1 - Sarnecki (49.), 3:1 Pawłuszek (58.), 4:1 - Poźniak (65.), 4:2 - Lepka (80., k.)
     Wierzyca: Dus - Gąsiorowski, Chrzonowski, Rutkowski, Draszanowski, Szczepiński, Borys, Sarnecki, Łyżniak, Poźniak, Pawłuszek. Ponadto zagrali: Kaszubowski, Skalski, Ciarczyński, Szyszkowski, Bujanowski, Chyła, Skórczewski.
     Olimpia: Hyz - Votonin, Koprucki, Kowalczyk, Witkowski, Stróż, Shubin, Chmielecki, Kolosov, Trafarski, Sędziak. Ponadto zagrali: Cichy, Sambor, Anuszek, Zając, Onofryjuk, Lepka, Kopycki, Bogdanowicz, Ptaszyński.