Szlifują formę (piłka nożna)

Olimpia Elbląg rozegrała pierwszy mecz sparingowy w trakcie letnich przygotowań do sezonu. Przeciwnikiem podopiecznych Andrzeja Biangi była siódma drużyna klasy okręgowej, Zatoka Braniewo. Żółto-biało-niebiescy nie napotkali na większy opór ze strony niżej notowanego rywala. Wynik ustalony został jeszcze przed przerwą za sprawą Bogusława Lizaka, który dwukrotnie w 15 i 30 minucie gry wpisał się na listę strzelców.

W sobotę kibice Olimpii, po raz pierwszy po letniej przerwie, obejrzeli w akcji swoich piłkarzy. Po raz pierwszy zaprezentowali się również nowo pozyskani zawodnicy - Sławomir Suchomski, Krzysztof Wierzba i Robert Szełemej. Poza nimi trener Bianga dał zagrać wszystkim piłkarzom, których ma obecnie w kadrze. Zabrakło jedynie kontuzjowanych: Marka Widzickiego, Łukasza Nadolnego, Tomasza Sambora oraz młodzieżowców: Pawła Zielińskiego i Sebastiana Gryki. Nieobecny był również Tomasz Wiercioch, który w tym dniu zdawał egzamin na uczelni.
     Mecz rozpoczął się od ataków zawodników Olimpii, ale przez pierwszy kwadrans przyjezdni dobrze się bronili i nie dopuszczali do większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Łastówkę. Jednak w 15 minucie - po dobrym podaniu ze środka pola - doświadczony napastnik Olimpii Bogusław Lizak nie zmarnował dogodnej sytuacji i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W pełnym biegu minął bramkarza gości i strzelił do pustej bramki. Po zdobyciu bramki Olimpia osiągnęła wyraźną przewagę, wydawało się, że kolejne gole, to tylko kwestia czasu. W 30 minucie było już 2:0 - po dośrodkowaniu z lewej strony boiska na bramkę uderzył Wiesław Korzeb, piłka odbiła się od słupka i potoczyła się wzdłuż linii bramkowej, tam dopadł do niej Lizak i bez kłopotów umieścił w siatce. Dwubramkowe prowadzenie jakby uspokoiło elblążan, bo z ich strony już do końca meczu kibice nie ujrzeli żadnej klarownej sytuacji do zdobycia kolejnych goli.
     Po zmianie stron szkoleniowiec Olimpii dał zagrać wszystkim zawodnikom, którzy znaleźli się w kadrze na ten mecz. Na placu pozostało jedynie dwóch piłkarzy z pierwszych 45 minut spotkania - środkowi obrońcy Chrzonowski i Cicherski. W drugiej, słabszej w wykonaniu Olimpii, części meczu gra była bardziej wyrównana. Bliżsi zdobycia bramki w tej połowie byli przyjezdni. Po jednym ze strzałów piłka wylądowała na poprzeczce elbląskiej bramki. Wynik nie uległ jednak do końca zmianie. Tym samym Olimpia pewnie odniosła zasłużone zwycięstwo.

Mecz sparingowy:
     Olimpia Elbląg - Zatoka Braniewo 2:0 (2:0)
     1:0 Lizak (15.), 2:0 Lizak (30.)

Olimpia: Hyz - Miller, Chrzonowski, Cicherski, Kitowski, Ciesielski, Gut, Suchomski, Czuk, Korzeb, Lizak
     Po przerwie na boisku pojawili się: Szełemej, Gorgol, Kozieł, Młynik, Gładek,Wierzba, Anuszek, Dudek, Lepka
     Zatoka: Łastówka - Gołębiewski, Ptaszyński, Ptak, Gawryś W., Rutkowski, Sorkowicz Ł., Jakimczuk R., Sorkowicz M.
     Po przerwie zagrali: Szałachowski, Jakimczuk K., Dzwonkowski, Ambrosewicz, Pichla

Obóz przygotowawczy
     Od dziś do soboty (23 lipca) Olimpia przebywać będzie na obozie przygotowawczym w Wałczu. Piłkarze zapewnione mają doskonałe warunki do ciężkiej pracy, w trakcie której mają przygotować formę na rozpoczynający się za trzy tygodnie sezon. Opiekun Olimpii Andrzej Bianga zabiera na zgrupowanie 20 piłkarzy. W obozie wykluczony jest udział kontuzjowanych graczy - Łukasza Nadolnego i Marka Widzickiego oraz Adama Cicherskiego i Wiesława Korzeba, którym na przeszkodzie stanęły sprawy służbowe.
     W trakcie obozu planowane jest rozegranie sparingu, nie jest jednak jeszcze znany ewentualny sparingpartner elblążan. Pewne jest natomiast to, że w drodze powrotnej piłkarze Olimpii rozegrają mecz w Malborku z Pomezanią. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 23 lipca, o godzinie 18.

20 piłkarzy na obóz w Wałczu
     Trener Olimpii Andrzej Bianga na obóz zabrał 20 zawodników: Krzysztof Hyz, Robert Szełemej, Grzegorz Miller, Artur Chrzonowski, Wojciech Kitowski, Rafał Anuszek, Jakub Dudek, Daniel Czuk, Janusz Kozieł, Damian Gut, Krystian Gorgol, Daniel Ciesielski, Tomasz Wiercioch, Sławomir Suchomski, Marek Młynik, Rafał Lepka, Bogusław Lizak, Tomasz Sambor, Krzysztof Wierzba, Łukasz Gładek.