Seniorzy kontra juniorzy (piłka nożna)

Przygotowująca się do nowego sezonu w III lidze elbląska Olimpia pokonała w meczu sparingowym własny zespół juniorów 5:2 (3:0). Gole w meczu zdobywali Piotr Ruszkul, Rafał Anuszek, Krzysztof Wierzba, Jakub Dudek i Piotr Trafarski - dla trzecioligowców oraz Kamil Kopycki i Kamil Piotrowski II - dla młodzieżowców.

Od meczu z Zatoką Braniewo 26 lipca Olimpia nie rozegrała żadnego meczu kontrolnego. Najpierw z terminarza sparingów wypadł sprawdzian z Kaszubią Kościerzyna zaplanowany właśnie na 5 sierpnia, a w międzyczasie do Elbląga… nie dojechała Cartusia Kartuzy. Dlatego trener Andrzej Bianga zdecydował się na rozegranie meczu kontrolnego z juniorami Olimpii. Mniejsza o cel szkoleniowy takiej gry dla trzecioligowca, ważne, że na tydzień przed ligą piłkarze rozegrali pełne 90 minut, szkoda, że na beznadziejnej płycie boiska przy ul. Skrzydlatej (z uwagi na panującą aurę oszczędzana jest murawa przy ul. Agrykola).
     Była to okazja do przetestowania nowego ustawienia drużyny, kilku wariantów personalnych, tym bardziej, że, jak się okazało, w pierwszych meczach z uwagi na wcześniej zgromadzone kartki nie zagrają obrońca Sławomir Mazurkiewicz i napastnik Piotr Trafarski. Dlatego od pierwszych minut gry kontrolnej z juniorami na środku obrony zobaczyć było można Marka Widzickiego, z przodu brylował Piotr Ruszkul, a w środku pola rządził i dzielił Rafał Lepka, który w trakcie obecnych przygotowań może imponować formą. Od pierwszych minut w bramce Olimpii zagrał Tomasz Kowalski. Stało się tak dlatego, że etatowy numer jeden Krzysztof Hyz doznał kontuzji ręki (obcięcie opuszka palca) i na razie wyłączony jest z treningów i gry. Opiekun Olimpii uspokaja i zapewnia, że Krzysiek gotów będzie do gry na inaugurację przeciw MG MZKS Kozienice 12 sierpnia.
     Mecz z juniorami rozpoczął się tak, jak można się było spodziewać. Bardziej doświadczeni olimpijczycy za sprawą Ruszkula w 12 min. wyszli na prowadzenie. Gra toczona była pod dyktando trzecioligowca, co powodowało, że młodzi piłkarze, podopieczni trenera Bogdana Konarzewskiego, tracili kolejne gole. Na 2:0 w 28 min. podwyższył Rafał Anuszek, a już dwie minuty później po strzale Krzysztofa Wierzby było 3:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
     Oprócz zmiany stron doszło również do kilku zmian w składzie Olimpii. Być może roszady te miały wpływ na zmianę stylu i obrazu gry w drugich 45 minutach. Dużo śmielej w drugiej części meczu zaczęli sobie poczynać juniorzy i efektem tego były dwie bramki z 66 i 72 min., zdobyte kolejno przez Kamila Kopyckiego i Kamila Piotrowskiego II (to drugie trafienie z rzutu karnego). Gole te podrażniły chyba ambicję trzecioligowca, bo zaaplikował on młodzianom jeszcze dwa trafienia – w 78 min. Jakub Dudek i 90 min. Piotr Trafarski, który ustalił wynik meczu na 5:2 dla starszej Olimpii.
     Po obejrzeniu tego spotkania wydawać się może, że skład, który wybiegł od pierwszej minuty, jest zbliżony do tego, który zagra w inauguracyjnej kolejce przeciwko zespołowi z Kozienic. Jedyną pewną zmianą będzie zastąpienie w bramce Tomasza Kowalskiego Krzysztofem Hyzem.

Olimpia Elbląg - Olimpia Elbląg (juniorzy) 5:2
     1:0 - Ruszkul (12.), 2:0 - Anuszek (28.), 3:0 - Wierzba (30.), 3:1 - Kopycki (66.), 3:2 - Piotrowski II, 4:2 - Dudek (78.), 5:2 - Trafarski (90.).

Olimpia Elbląg: Kowalski (Wilczyński 45.) – Czuk, Widzicki (Gorgol 60.), Chrzonowski (Mazurkiewicz 60.), Kitowski (Dudek 65.), Wróblewski (Korzeb 46.), Ciesielski, Lepka (Trafarski 46.), Anuszek (Sambor 46.), Wierzba (Sierechan 55.), Ruszkul (Miller 46.).

Olimpia Elbląg (juniorzy): Wilczyński (Kowalski 46.) – Fijałkowski Kamil, Piotrowski Kamil I, Piotrowski Kamil II, Zając Maciej, Laskowski Łukasz, Anuszek Maciej, Zienkiewicz Bartosz, Kuczkowski Kamil, Błażewicz Marcin, Kopycki Kamil, Leonowicz Piotr, Matuszewski Łukasz, Woliński Szymon, Tomczyk Michał.