Ograli Rodło (piłka nożna)

Elbląska Olimpia, beniaminek III ligi rozegrała drugi sparing w trakcie letnich przygotowań do nowego sezonu. Żółto-biało-niebiescy w wyjazdowym meczu pokonali innego beniaminka III ligi, tyle że pomorskiej, Rodło Kwidzyn 3:1 (0:0). Gole dla elblążan zdobyli Krzysztof Wierzba (2) i Rafał Lepka. Dla gospodarzy w ostatniej minucie trafił Zbigniew Kobus.

Mecz w Kwidzynie niejako zwieńczył tygodniowy, ciężki obóz dochodzeniowy olimpijczyków. W trakcie minionych pięciu dni podopieczni trenera Biangi trenowali dwa razy dziennie, zajęcia na siłowni przeplatały się z treningami w terenie i stricte piłkarskimi na boisku. Dlatego też zawodnicy z Elbląga mieli prawo „czuć w nogach” trudy ostatnich dni.

Przewaga od pierwszej minuty
     Mimo tego od pierwszych minut sobotniego test-meczu to elblążanie posiadali zdecydowaną przewagę i inicjatywę na boisku. Nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele, nie licząc akcji z 6 min., kiedy błąd popełnił nowy w szeregach Olimpii Sławomir Mazurkiewicz, a strzał napastnika z Kwidzyna o centymetry minął elbląską bramkę. Olimpia stworzyła w tej części meczu dwie dogodne okazje do zdobycia bramek, jednakże w obydwu zabrakło szczęścia. Najpierw po mocnym strzale Daniela Czuka piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką, a potem jeszcze dogodniejszej sytuacji nie wykorzystał Artur Chrzonowski. W 44 min. po faulu na Widzickim sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii, ale sygnalizowane uderzenie obrońcy z Elbląga sparował strzegący bramki Rodła Tomasz Żuk.

Szybkie bramki, skuteczny Wierzba
     W przerwie meczu trener Bianga dokonał kilku zmian, z których najlepszą okazało się desygnowania na plac Krzysztofa Wierzby. Najlepszy strzelec Olimpii w IV lidze po serii testów (m.in. w Arce Gdynia i Kani Gostyń) zdaje się być bliski pozostania w Elblągu. Już 5 minut po pojawieniu się na murawie w Kwidzynie wyprowadził Olimpię na prowadzenie. Chwilę później żółto-biało-niebiescy prowadzili już 2:0, a gola zdobył Rafał Lepka. W 83 min. druga swoją bramkę, a trzecią dla zespołu z Elbląga zdobył Wierzba. Gospodarze odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Zbigniewa Kobusa w ostatniej minucie, kiedy to najlepszy strzelec Rodła chytrym strzałem z narożnika pola karnego pokonał drugiego golkipera Olimpii Tomasza Kowalskiego.

Przed Olimpią w najbliższą środę 19 lipca kolejny test-mecz. Tym razem rywalem będzie IV-ligowa imienniczka ze Sztumu i także to spotkanie elblążanie zagrają na wyjeździe. Początek sparingu o godz. 17.

Trzech nowych. Będą kolejni?
     Po wywalczeniu w minionym sezonie prze Olimpię awansu do III ligi jasnym stało się, że zespół przed rozgrywkami sezonu 2006/07 należy odpowiednio wzmocnić, tak by nawiązał on wyrównaną walkę z pozostałymi drużynami na tym szczeblu ligowym. Do dziś włodarze Olimpii sprowadzili na Agrikola trzech piłkarzy i, jak zapowiadają, nie jest to jeszcze koniec wzmocnień. Do Olimpii trafili: Piotr Trafarski - napastnik z Jezioraka Iława, Łukasz Wróblewski - pomocnik z MKS-u Mława i Sławomir Mazurkiewicz - obrońca z Wisły Tczew. Być może na początku tygodnia Olimpia pozyska pomocnika Daniela Jędrychowskiego z Motoru Lubawa, który od dłuższego czasu jest testowany. Z klubem z Agrikoli pożegna się chyba Łukasz Nadolny, który ma propozycję gry w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Chęć gry w beniaminku trzeciej ligi Concordii Piotrków Trybunalski zgłasza Tomasz Sambor, który przebywa na testach w ekipie trenera Sławomira Majaka.
     Jak zapowiedział szkoleniowiec elbląskiej drużyny, nie ustają poszukiwania i obserwacje piłkarzy na dwie pozycje - bramka i napad.

Nowi w Olimpii:
     Piotr Trafarski - 23 lata (ur. 8.05.1983 w Kętrzynie), wychowanek MKS Korsze, do Olimpii trafił z Jezioraka Iława, gdzie w ostatnim sezonie w III lidze zdobył 10 goli. Ma 183 cm wzrostu i waży 75 kg. Napastnik.
     Sławomir Mazurkiewicz - 23 lata (ur. 29.05.1983 w Tczewie), wychowanek Wisły Tczew, z której to właśnie trafił na Agrikola. Środkowy obrońca.
     Łukasz Wróblewski - 22 lata (ur. 18.03.1984 w Mławie), wychowanek MKS Mława i stąd trafił do Elbląga. Gra na pozycji skrajnego pomocnika.

Rodło Kwidzyn - Olimpia Elbląg 1:3 (0:0)
     0:1 - Wierzba (50.), 0:2 - Lepka (51.), 0:3 - Wierzba (83.), 1:3 - Kobus (90.).

Rodło Kwidzyn: Żuk - Świokło, Pagieła Paweł, Pagieła Piotr, Jarosiewicz, Jędrzejewski, Wilk, Dąbrowski, Pomorski, Maluchnik, Kobus.
     Ponadto zagrali: Grześkowiak, Strociak, Przybojewski, Kamrowski, Książek, Bieńkowski.

Olimpia Elbląg: Hyz (Kowalski 63.) - Kitowski, Mazurkiewicz, Chrzonowski, Anuszek (Lepka 46.), Czuk, Widzicki (Jędrychowski 46.), Ciesielski (Gorgol 65.), Wróblewski (Dudek 65.), Korzeb (Trafarski 46.), Sierechan (Wierzba 46.).