O pierwsze zwycięstwo z Ruchem (piłka nożna)

W meczu 28. kolejki III ligi w środowe popołudnie elbląska Olimpia zmierzy się na własnym boisku z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Przed tym pojedynkiem gospodarze mają na koncie 36 punktów i plasują się 10. miejscu w tabeli. Ruch jest na 6. miejscu i do tej pory zgromadził 43 punkty. Początek spotkania o godz. 17.

Pechowo jesienią
     W rundzie jesiennej elblążanie pechowo przegrali w Wysokim Mazowieckim 1:2, choć od 5. minuty po trafieniu Marka Widzickiego (odszedł z Elbląga w przerwie zimowej) prowadzili 1:0. Gospodarze wyrównali jeszcze w pierwszej połowie, a decydującą bramkę zdobyli w drugiej z doliczonych trzech minut.
     Zresztą, cała statystyka wzajemnych potyczek Olimpii i Ruchu WM jest niekorzystna dla elbląskiego klubu. Dwa z czterech spotkań zakończyły się porażkami Olimpii, dwukrotnie zanotowano remis. Najboleśniejsza przegrana miała 3 lipca 2004 r., kiedy to obie drużyny spotkały się w spotkaniu barażowym o utrzymanie w III lidze. Na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego w Łodzi olimpijczycy byli jedynie tłem dla rywala, ulegli w stosunku 0:3 i pożegnali się z trzecioligowym szczeblem rozgrywek.

Bez żądeł
     W meczu z Ruchem trener Olimpii Zbigniew Kieżun nie może skorzystać z usług dwóch najlepszych snajperów zespołu - Piotra Ruszkula (12 goli) i Piotra Trafarskiego (5 trafień), którzy pauzować muszą za nadmiar żółtych kartek. To bez wątpienia spore osłabienie żółto-biało-niebieskich. W żaden sposób nie zmienia to jednak oczekiwań, jakie względem środowego pojedynku ma sztab szkoleniowy i kibice Olimpii.
     - W Grójcu zagraliśmy bardzo dobrze i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo. Jednobramkowa wygrana nie oddaje w pełni tego, co działo się na boisku. Mogliśmy tam zdobyć jeszcze przynajmniej dwa gole. Ruszkul i Trafarski to najlepsi strzelcy, ale ich absencja to szansa dla innych chłopaków, którzy grali do tej pory mniej. W kadrze jest dwudziestu kilku ludzi, każdy z nich jest bardzo ambitny i pewien jestem, że zostawi na boisku serce, by pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że to właśnie on zasługuje na pierwszy skład. Przed tym spotkaniem założenie jest proste - gramy o 3 punkty, Nie patrzymy na to, że Ruch wygrał 1:0 z Concordią, bo my pokonaliśmy ich 4:2 - mówi drugi trener Olimpii Jerzy Fiłonowicz.

Plan 28. kolejki III ligi: Olimpia Elbląg - Ruch Wysokie Mazowieckie, Wigry Suwałki - KS Paradyż, Warmia Grajewo - Stal Głowno, Radomiak Radom - Mazowsze Grójec, Concordia Piotrków Trybunalski - Znicz Pruszków, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0:0 (mecz rozegrano awansem 29.05). Pauzują: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Nadnarwianka Pułtusk.