Na Motorze na fotel lidera

Elbląg, Na Motorze na fotel lidera

To była dobra sobota dla pomarańczowo – czarnych. Concordia wróciła na stadion przy ul. Krakusa, wygrała z Motorem Lubawa. I zastąpiła Jeziorak Iława na pozycji lidera IV ligi.

Concordia Elbląg znów zagrała na stadionie przy ul. Krakusa. Rywalem pomarańczowo – czarnych był Motor Lubawa. Mecz trudny, który trzeba było wygrać i potem czekać na informację z Lidzbarka Warmińskiego, gdzie miejscowa Polonia podejmowała lidera IV ligi – Jeziorak Iława.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele. I na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie. W trakcie przerwy poszło do dość nietypowej sytuacji: Concordia zmieniła koszulki z pomarańczowych na czarne, żeby bardziej odróżnić się od grających w czerwonych strojach piłkarzy Motoru.

W przerwie trener Concordii Krzysztof Machiński zdecydował się wpuścić na murawę Patryka Wieliczko. Jak się potem okazało był to strzał w dziesiątkę. Bo pod koniec pierwszego kwadransa drugiej części meczu gospodarze wpadli w tarapaty. Adrian Zasuwa w polu karnym zmylił Michała Lewandowskiego i pokonał bramkarza Concordii Kacpra Leszczyńskiego.

Potem na listę bohaterów Concordii Patryk Wieliczko wpisał się po raz pierwszy. W 69. minucie otrzymał piękne podanie od wprowadzonego kilka minut wcześniej Michała Błaszczyka i pozostało tylko dopełnić formalności.

Potem... Kibice mogli się zastanawiać, czy strzelenie gola z rzutu karnego jest łatwe, czy trudne. Po faulu na Łukaszu Kopce sędzia podyktował rzut karny. Radosław Bukacki posłał piłkę nad poprzeczkę. Można się było zastanawiać, czy wrócą demony i Iławy. Przypomnijmy, że niewykorzystany karny w meczu z Jeziorakiem kosztował Concordię dwa punkty.

Na szczęście na boisku był Patryk Wieliczko. W 83. minucie sfinalizował podanie od Łukasza Kopki i gospodarze odwrócili losy spotkania.

A późnym popołudniem w Lidzbarku Warmińskim miejscowa Polonia pokonała 1:0 Jeziorak Iława. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że nowym liderem IV ligi jest Concordia, która nad wiceliderem z Iławy ma punkt przewagi. W następnej kolejce podopieczni Krzysztofa Machińskiego zagrają w Barczewie z tamtejszą Pisą.

Concordia Elbląg – Motor Lubawa 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 – Zasuwa (59. min.), 1:1 – Wieliczko (69. min.), 2:1 – Wieliczko (83. min.)

Concordia: Leszczyński – Piech, Szawara, P. Pelc (57' Lewandowski), Bukacki, Drewek, Tomczuk (67' Błaszczyk), Skierkowski, Kopka, Szmydt, M. Pelc (46' Wieliczko)