Dwójka liderów ucieka (piłka nożna)

ZKS Olimpia wiosną wygrywa mecz z meczem. Tym razem odniosła siódme zwycięstwo w rzędu w pokonanym polu zostawiając ekipę Ewingów Zalewo. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył najlepszy strzelec żółto-biało-niebieskich Marcin Sierechan. Elblążanie są jedynym zespołem w lidze, który wiosną nie stracił jeszcze punktu.

W meczu na szczycie GKS Wikielec wysoko i zasłużenie 4:1 pokonał Start Nidzica. Wydaje się, że po tym meczu stało się jasne, że o pierwsze miejsce w tabeli rywalizować będą tylko dwie drużyny - GKS i ZKS Olimpia. Wydarzeniem kolejki było 5 goli zdobytych dla MGKS Tolkmicko przez Radosława Hryckiewicza.

Siódmy mecz, siódma wygrana
     Zwycięska passa swoją kontynuację miała również na trudnym terenie w Zalewie. Od początku meczu wyraźną przewagę osiągnęli goście z Elbląga, a potwierdzeniem tego był gol Marcina Sierechana w 15. minucie. Po następnych pięciu minutach supersnajper ZKS-u mógł po raz drugi pokonać Wieliczkę, jednak piłka wylądowała na poprzeczce bramki Ewingów. Miejscowi również mieli swoje okazje, ale szczęście było w tym meczu przy elblążanach. Strzały napastników z Zalewa zatrzymywały się dwukrotnie na słupku i raz na poprzeczce bramki Piotra Różańskiego. W drugiej części mecz wyrównał się, ale żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Na słowa pochwały zasłużyła grająca pewnie i bez zarzutu elbląska defensywa. Dzięki temu podopieczni Dariusza Kaczmarczyka w siódmym wiosennym meczu po raz siódmy sięgnęli po komplet punktów.
     Ewingi Zalewo - ZKS Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
     0:1 - Sierechan (15.)
     Ewingi: Wieliczko - Śmigielski, Szramowski, Skórka, Sowa, Błażewicz, (46. Zagórny), Mićko, Olszewski (64. Ogrodowczyk), Jobczyk, Radecki, Frygier
     ZKS Olimpia: Różański - Fijałkowski, Rozenau, Osiak, Miller (83. Bałdyga), Gorgol (90. Dudek), Piotrowski, P. Tyburski, Wojtas (76. Chwoszcz), Sierechan, Ratajczyk (46. Zieliński)

Błękitni na czwórkę w Żabim Rogu
     Mecz w pierwszej części był wyrównanym widowiskiem, choć jednobramkowe prowadzenie gości z Ornety wskazuje na ich przewagę. Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył ostatnio niezwykle skuteczny Rafał Mianowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Jak się okazało, chwilę później ostre wejście zawodnika gospodarzy zmusiło strzelca gola do opuszczenia boiska. Większe doświadczenie zespołu z Ornety wzięło górę w drugich 45 minutach, kiedy zespół Wacława Szczęcha zaaplikował gospodarzom kolejne trzy bramki i odniósł w pełni przekonywujące i zasłużone zwycięstwo. Bramki zdobywali kolejno Janusz Żmijewski w 67. minucie, Paweł Zajączkowski w 77. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego (przy tym golu nie popisał się wychowanek Błękitnych strzegący bramki Huraganu Paweł Szełemej), a wynik meczu ustalił Piotr Werhun w ostatniej minucie zawodów. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu, gdyż boisko po czerwonych kartkach musieli opuścić Paweł Dublanka (Błękitni, 61. minuta) i Tomasz Kikoła (Huragan II, 65. minuta).
     Huragan II Morąg - Błękitni Orneta 0:4 (0:1)
     0:1 - Mianowski (5. k.), 0:2 - Żmijewski (67.), 0:3 - Zajączkowski (75.), 0:4 - Werhun (90.)
     Huragan II: Szełemej - Kierstan, Sitek, Gałązka (46. Snopczyński), Wronka, Joniuk, Kikoła, Krawczyk (8. Buta), Boczko (80. Lipka), Siudziński, Głowacki
     Błękitni: Sidorowicz - Zajączkowski, Kowalski (85. Michalewski), Mianowski (6. Żmijewski), Werhun, Kukuć, Kogut, Dublanka, Przygodzki, Czerniewicz, Lasocki (60. Pluciński)

Niesmowity „Hrycek”
     Wszystkie pięć goli zdobył Radosław Hryckiewicz, który został bezapelacyjnym bohaterem meczu. Klasycznego hattricka skompletował w ciągu kwadransa drugiej połowy, trafiając trzykrotnie do siatki gości pomiędzy 70., a 85. minutą. Gospodarze rozbili w pył ekipę z Łukty, a ich zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby dogodne okazje wykorzystali Kacała i Cezary Boros. Goście z Łukty nie mieli żadnych atutów, by nawiązać wyrównaną walkę z zespołem trenera Buczkowskiego.
     MGKS Tolkmicko - Warmiak Łukta 5:0 (1:0)
     1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0 - Hryckiewicz (28., 62., 70., 78., 85.)
     MGKS: R. Grabowski - Bieliński, M. Grabowski, Figurski, Bukiert (68. Piotrowski), Tomiałojć, Rutkowski, Zboch, Kacała (85. Żabiński), Boros (81. Szewczuk), Hryckiewicz
     Warmiak: Makowski - R. Bączaj, Szostak, D. Oczyński, S. Oczyński, Brdak, Ceglarek, M. Bączaj, Ruszcz, Podlewski (46. Poraś), Zalewski

Komplet wyników 22. Kolejki ligi okręgowej: Ewingi Zalewo - ZKS Olimpia 0:1, Huragan II Morąg - Błękitni Orneta 0:4, MGKS Tolkmicko - Warmiak Łukta 5:0, GKS Wikielec - Start Nidzica 4:1, Osa Ząbrowo - Olimpia Olsztynek 0:3, GLKS Jonkowo - Orzeł Janowiec Kościelny 0:0, Ossa Biskupiec Pomorski - GKS Stawiguda 2:3, Tęcza Miłomłyn - Iskra Narzym 1:2.