Dwie wygrane, jeden remis (piłka nożna)

Elbląg, ZKS Olimpia - Ossa Biskupiec Pomorski
ZKS Olimpia - Ossa Biskupiec Pomorski (fot. PS).

Trzecia w tabeli ZKS Olimpia Elbląg po zwycięstwie 1:0 z Ossą Biskupiec Pomorski odrobiła dwa punkty do wiceliderującego Startu Nidzica, który tylko zremisował 3:3 z Ewingami Zalewo. Po zwycięstwie 4:1 z GKS Stawiguda po komplet punktów sięgnęli Błękitni Orneta. Punkt w Narzymiu wywalczyli futboliści MGKS Tolkmicko.

Z uwagi na remis nidziczan na szczycie tabeli umocnił się GKS Wikielec, który 5:1 rozgromił Osę Ząbrowo.

ZKS Olimpia skromnie, ale w pełni zasłużenie
     Mimo, że do Elbląga przyjechał przedostatni zespół tabeli, to elblążanie nie mogą mówić o spacerku. Wiosną Ossa wygrała m.in. ze Startem Nidzica. W meczu z Olimpią goście podyktowali twarde warunki gry, szczególnie w drugiej części będąc równorzędnym rywalem dla żółto-biało-niebieskich. Inna sprawa, że gdyby olimpijczycy wykorzystali choćby 50 procent stworzonych sytuacji, wówczas wygraliby kilkoma golami (uderzenie Marcina Wielgata głową w poprzeczkę czy przestrzelona „setka” Marcina Sierechana z 5 metra). Gol padł na początku meczu, kiedy Piotr Tyburski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, tam do piłki doskoczył Bogdan Wojtas i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył, jak się później okazało, jedynego gola meczu. W szeregach gospodarzy na pochwałę oprócz strzelca bramki zasłużyli pewnie interweniujący w bramce Piotr Różański, Krystian Gorgol, Bartłomiej Osiak i wspomniany Sierechan.

ZKS Olimpia Elbląg - Ossa Biskupiec Pomorski 1:0 (1:0)
     1:0 - Wojtas (11.)
     Olimpia: Różański - Zieliński, Miller, Osiak, Rozenau, Gorgol (90. Fijałkowski), Piotrowski, P. Tyburski, Wojtas (76. Bałdyga), Sierechan, Wielgat (58. Ratajczyk)
     Ossa: Kamiński - Grzechowiak (63. Lamparski), Balewski, Tadajewski, Szczygłowski, Kulesza, Jurkschat, Kaźmierczyk, Drozdowski, Żulczyk, Figurski
     Żółte kartki: Sierechan (ZKS Olimpia) - Szczygłowski, Jurkschat (Ossa)

Błękitni wreszcie zwycięscy
     Gospodarze od pierwszej minuty wiedli prym, ale przez długi czas nie potrafili przewagi zdyskontować strzeleniem gola. Przełom nastąpił w 26. minucie, kiedy to Kośmian sfaulował w polu karnym Wojciecha Czerniewicza. Sprawca faulu został ukarany czerwoną kartką, a gospodarze dodatkowo otrzymali rzut karny, który na gola zamienił niezawodny w takich sytuacjach Rafał Mianowski. Ambitni, grający w dziesiątkę goście 10 minut później doprowadzili do remisu. Jedyny strzał w światło bramki znalazł drogę do siatki i do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron Błękitni ruszyli do frontalnego ataku, chcąc jak najszybciej rozstrzygnąć losy meczu na swoją stronę. 12 minut po wznowieniu gry golkipera GKS-u strzałem zza linii pola karnego zaskoczył Daniel Kogut, a dwie minuty później okazji sam na sam nie zmarnował Czerniewicz. Kropkę nad „i”, ustalając przy okazji końcowy wynik, postawił Piotr Werhun, który „na raty” pokonał Zdankiewicza.
     Błękitni Orneta - GLKS Stawiguda 4:1 (1:1)
     1:0 - Mianowski (26. k.), 1:1 - Kaczmarczyk (32.),2:1 - Kogut (58.), 3:1 - Czerniewicz (60.), 4:1 - Werhun (80.)
     Błękitni: Sidorowicz - Kukuć, Zajączkowski, Szczęch, Werhun, Dublanka (78. Kałamajski), Mianowski, Przygodzki, Kogut, Czerniewicz, Żmijewski (72. Pluciński)
     GKS: Zdankiewicz - Sokołowski, Pakuła, Kośman, Sygnowski, Ślimak, Mazurek (63 Boeniak), Jastrzębski (65. Tumiński), Jarzyna (72. Kubicki), Metera, Kaczmarczyk

Bezbarwnie i na remis
     Niezbyt ciekawe widowisko bez goli obejrzeli kibice w Narzymiu. MGKS nastawił się na zdobycie punktu i dzięki asekuracyjnej taktyce swój cel zrealizował. Gospodarze nie mieli pomysłu na sforsowanie zagęszczonego środka boiska, ich akcje kończyły się najdalej na 16 metrze od bramki MGKS-u i w efekcie mecz zakończył się remisem, który należy uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie.
     Iskra Narzym - MGKS Tolkmicko 0:0
     Iskra: Rybacki - W. Gutkowski, Bachorowski, Przyborski, C. Gierwatowski (65. Sobczak), P. Gierwatowski, M. Bęcławski (46 K. Bęcławski), Napiórkowski, Tomaszyński (55. Szydłowski), K. Nadarzyński, T. Nadarzyński
     MGKS: R. Grabowski - Bieliński, M. Grabowski, Rutkowski (81. Kacała), Jernat (71. Zboch), Mostowiec, Figurski, Piotrowski, Tomiałojć, Boros (78. Szewczuk), Hryckiewicz.

Komplet wyników 19. kolejki ligi okręgowej: ZKS Olimpia Elbląg - Ossa Biskupiec Pomorski 1:0, Błękitni Orneta - GKS Stawiguda 4:1, Iskra Narzym - MGKS Tolkmicko 0:0, Olimpia Olsztynek - Huragan II Morąg 4:0, Orzeł Janowiec Kościelny - Tęcza Miłomłyn 1:2, GKS Wikielec - Osa Ząbrowo 5:1, Start Nidzica - Ewingi Zalewo 3:3, Warmiak Łukta - GLKS Jonkowo 3:1.

Komplet wyników 16. kolejki A-klasy: Warmiak II Łukta - Cresovia Górowo Iławeckie 1:1, Pomowiec Gronowo Elbląskie - Czarni Małdyty 0:2, Wałsza Pieniężno - Zalew Frombork 2:3, Concordia II Elbląg - Victoria Rychliki 3:1, Piast Wilczęta - Syrena Młynary 1:2, GLKS Miłakowo - Sambia Świątki 1:0.