Drugi sparing, pierwsze zwycięstwo (piłka nożna)

Elbląg, Młodzież Legii przegrała z Olimpią
Młodzież Legii przegrała z Olimpią (fot. M. Radzicz)

W swojej drugiej grze kontrolnej w trakcie przygotowań do nowego sezonu drugoligowa Olimpia pokonała 1:0 w Bartoszycach zespół Legii Warszawa na co dzień występujący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Jedyną bramkę meczu zdobył z rzutu karnego Krzysztof Sobieraj.

Sześciu testowanych
       W meczu z „młodą” Legią trener Tomasz Arteniuk przyglądał się grze sześciu nowych zawodników. Aż trzech z nich przymierzanych było na pozycji lewego obrońcy, ale żaden z nich nie zachwycił szkoleniowca Olimpii. Chyba najlepsze wrażenie sprawił młody Paweł Żuraw, który zagrał jako czwarty, a jest zawodnikiem Olimpii, który do tej pory występował w zespole juniorów.

Toczone w ogromnym upale spotkanie rozegrane zostało na dystansie trzech tercji po 30 minut każda, ale można je było podzielić na dwie połowy. Spośród nich pierwsza należała do legijnej młodzieży, a w drugiej lepiej zaprezentowali się olimpijczycy. W tej części zdobyli też gola z rzutu karnego podyktowanego za faul na szarżującym w polu karnym Olegu Fedosovie. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Krzysztof Sobieraj, który zupełnie zmylił Jakuba Szumskiego.

Zanim Olimpia zdobyła gola lepsze sytuacje mieli warszawianie. W 28. minucie mogli zdobyć gola, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki, a po chwili sprzed linii bramkowej wybił ją Mykola Dremliuk. To była bezsprzecznie najgroźniejsza okazja dla legionistów do zdobycia bramki w całym meczu. Z każdą kolejną minutą Olimpia przejmowała inicjatywę i gdyby była skuteczniejsza pod bramką Legii, mogła pokusić się o następne trafienia. Rzucał się w oczy brak napastnika z prawdziwego zdarzenia, który potrafiłby skorzystać się podań pomocników otwierających drogę do bramki. Niestety gracz ofensywny testowany w tym meczu nie podołał temu zadaniu.

Legia Warszawa ME – Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
       0:1 – Sobieraj (55. k.)
       Legia: Osuch (46. Szumski) - Lisowski, Michalak (60. Augustyniak), Lisiecki, Wysocki, Furman, Łukasik, Banasiak (46. Efir), Wolski, Matić, Rosłoń
       Olimpia: zawodnik testowany (75. Khintuba) – zawodnik testowany (20. zawodnik testowany, 50. zawodnik testowany, 75. Żuraw), Sobieraj (60. Dremliuk), Dremliuk (30. zawodnik testowany), Loda (45. Byrski), Matwijów (45. Teśman), Trela (45. Chrzanowski), Ł. Pietroń (45. Fedosov), zawodnik testowany (60. Liszko), Rożnik (45. M. Pietroń), zawodnik testowany (45. Ambroziak)

Teraz czas na puchar

W najbliższą środę 21 lipca o godz. 18 elblążanie rozegrają pierwszy mecz o stawkę. Przy Agrykola w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski zmierzą się z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Jeśli wyjdą zwycięsko z tej konfrontacji, to w kolejnej rundzie zmierzą się z kimś z pary Sokół Aleksandrów Łódzki – Jeziorak Iława. Ten mecz zaplanowano na 4 sierpnia.

Znany rozkład spotkań w Elblągu
       Olimpia ligowe zmagania w sezonie 2010/11 zainauguruje wyjazdowym meczem z Pelikanem Łowicz. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia o godz. 11.15 w Łowiczu. Pierwszym meczem w Elblągu będzie starcie w sobotę 7 sierpnia z OKS-em Otwock, które rozpocznie się o godz. 18. Poniżej prezentujemy dokładny grafik spotkań w Elblągu w rundzie jesiennej, wraz z godzinami rozpoczęcia meczy.