Concordia wciąż wygrywa (piłka nożna)

Concordia, która już wywalczyła awans do IV ligi, nie zwalnia tempa i odnosi kolejne zwycięstwa. Tym razem w pokonanym polu pozostawiła Błękitnych Orneta. Najwyższej porażki w sezonie doznał beniaminek ZKS Olimpia, która uległa w Biskupcu Pomorskim aż 0:5. Swój mecz przegrał MGKS Tolkmicko.

Lider gra do końca
     Mecz rozstrzygnął się w pierwszych 30 minutach, kiedy to Concordia zdobyła dwie bramki. Goście z Elbląga zagrali bez Piotra Monety, Mariusza Trzaka i Jacka Józefowskiego, ale nie miało to większego wpływu na przebieg gry. Najdogodniejszą okazję dla miejscowych w pierwszych 45 minutach zmarnował Żmijewski. W drugiej części gra toczyła się głównie w środku boiska, lider zadowolony z wyniku nie forsował tempa, a gospodarze nie potrafili zdobyć choćby honorowej bramki - najbliżej szczęścia był Mianowski.
     Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 0:2 (0:2)
     0:1 - Gryka (5.), 0:2 - Zielonka (30.)
     Błękitni: Szełemej - Kowalski, Szczęch, K. Gołębiewski, Werhun, Mianowski (82. Szydlik), Żmijewski, Dublanka, Kobierski (65. Kogut), Basałygo, Pluciński (72. Uzar)
     Concordia: Kowalski - Gryka, Zawada, Młynik, Sielezin, Cierlicki, Jaromiński, Machiński, Niesiobędzki (46. Kleinwachter), Gładek (46. Wiśniewski), Zielonka (46. Bykowski).

Klęska ZKS Olimpii
     ZKS Olimpia rozegrała jeden z najsłabszych meczów w sezonie i zdecydowanie uległa bardziej umotywowanym gospodarzom. Już po kwadransie gry było 2:0 dla Ossy i było raczej przesądzone, że elblążanie nie będą w stanie sięgnąć w tym meczu po zwycięstwo. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili trzecią bramkę, a po zmianie stron dorzucili kolejne dwie.
     Ossa Biskupiec Pomorski - ZKS Olimpia Elbląg 5:0 (3:0)
     1:0 - Żulczyk (12.), 2:0 - Chmielewski (15.), 3:0 - Żulczyk (43.), 4:0 - Chmielewski (65.), 5:0 - Tomczyk (88.)
     Ossa: Karbowski - Lamparski, Boguszewski, Gadajewski, Balewski, Drozdowski (46. Turulski), Ostrowski (75. Olszewski), Kulesza, Kaźmierczyk (80. Kaczmarczyk), Żulczyk, Chmielewski (85. Tomczyk)
     ZKS Olimpia: Różański - Tyburski, Kurowski, Miller, Gorgol, Berdzik, Chwoszcz, Dudek (82. Kaczmarczyk), Wojtas, Wielgat, Sambor (68. Kisielewski).

Znów do tyłu
     Cała pierwsza część meczu to wyrównana walka gospodarzy z wyżej notowanym rywalem z Olsztynka. Nieszczęście MGKS-u rozpoczęło się w 51. minucie, kiedy Humlę pokonał Kowalczyk. Na kwadrans przed końcem goście przypieczętowali swoje zwycięstwo i tym samym zepchnęli tolkmiczczan na trzecie od końca miejsce w tabeli.
     MGKS Tolkmicko - Olimpia Olsztynek 0:2 (0:0)
     0:1 - Kowalczyk (51.), 0:2 - Stankiewicz (75.)
     MGKS: Humla - Grabowski, Figurski, Rozenau, Buczkowski, G. Rutkowski, Płachecki (70. Bukiert), K. Rutkowski, Kacała, Licau, Szewczuk
     Olimpia: Pieńkowski - Arcipowski, Wanisiewicz, Fijałkowski, Rykowski, Kowalczyk (70. Kenig), Kolek (25. Jędrejek), Pawlak, Stankiewicz, Argalski, Kuźniewski (80. Lewandowski).

Komplet wyników 29. kolejki ligi okręgowej: Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 0:2, Ossa Biskupiec Pomorski - ZKS Olimpia 5:0, MGKS Tolkmicko - Olimpia Olsztynek 0:2, Ewingi Zalewo - Start Nidzica 1:4, Huragan II Morąg - Orzeł Janowiec Kościelny 0:2, Tęcza Miłomłyn - GKS Wikielec 3:4, Iskra Narzym - Warmiak Łukta 1:1, GKS Stawiguda - GSZS Rybno mecz przerwany w 89. min przy stanie 6:0 z uwagi na pięć czerwonych kartek dla gości. Sędzia wyrzucił z boiska za niesportowe zachowanie i ostrą grę: Marcina Marchelka (25. min.), Krzysztofa Marchelka (43.), Nowakowskiego (50.), Cybulskiego (64.), Macieja Marchelka (89.). Po piątej czerwonej kartce arbiter zgodnie z przepisami zakończył spotkanie przed czasem.

* Spotkanie GSZS Rybno - GKS Wikielec (na boisku 1:1) zweryfikowano jako walkower (3:0) dla GKS Wikielec za grę w GSZS nieuprawnionego zawodnika. Powołana przez W-MZPN komisja ds. zadłużeń finansowych klubów przesunęła termin spłaty zadłużeń wobec okręgu, co skutkuje tym, że Tęczy Miłomłyn przywrócono zabrane wcześniej osiem punktów.