Brązowy medal elblążanki

Elbląg, Julia Kot,
Julia Kot, fot. Sebastian Malicki

Julia Kot z Silvant Kajak Elbląg wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w kajakarstwie. Elblążanka stanęła na podium w jedynkach na 1000 metrów.

W Bratysławie (Słowacja) trwają Mistrzostwa Europy Juniorów w kajakarstwie. Rewelacyjnie spisała się kajakarka Silvanta Kajak Elbląg, która wywalczyła brązowy medal w olimpijskiej konkurencji jedynek na dystansie 1000 metrów. Elblążanka pokonała dystans w czasie 4,12,597 minuty tracąc do pierwszej Anastasii Izabelli (Włochy) 5,204 sekundy. Walka o medal była bardzo zacięta. Podopieczna trenera Wojciecha Załuskiego o 0,26 sekundy wyprzedziła na mecie Niemkę Antonię Poland.

Przypomnijmy, że na mistrzostwach startują również Igor Komorowski, Przemek Rojek, Mikołaj Kot z Silvanta oraz Patryk Stasiełowicz z elbląskiej Korony.