UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Ciekawy artykuł ale ma kilka braków. Gdzie jest pomnik? Czy pożar miał związek z procesem? Ilu skazanych było elblążanami ? Co się stało ze skazanymi na śmierć? Dlaczego brak oprawy państwowej lub choćby przedstawicieli ?
  • @??? - 1)Pomnik znajduje się w pobliżu przedmiotowej hali, przy dzisiejszym Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej. 2 Wszyscy skazani mieszkali w Elblągu, ale elblążanami nie byli bowiem tu się nie urodzili. Byli oni reemigrantami i przesiedleńcami. Nie wszyscy jednak byli pracownikami Zamechu. 3)Wyroków ssmierci nie wykonano, o czym jest w tekście informacja. 4)Brak oprawy państwowej jest do pewnego stopnia zrozumiały, gdyż w skali kraju był to epizod. Dlaczego jednak nie było władz lokalnych, lokalnych samorządowców z posłami i senatorami na czele - wytłumaczyć się nie da.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    Janosik(2022-02-19)
  • @??? - Jeszcze jedno to nie pożar miał związek z procesem, ale proces miał związek z pożarem. Pożar był tylko pretekstem, i do dzisiaj chyba nie ma oficjalnej wersji przyczyn jego powstania.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Janosik(2022-02-19)
  • @Janosik - jednak nie było władz lokalnych, lokalnych samorządowców z posłami i senatorami na czele - wytłumaczyć się da - bo to mentalni potomkowie komuny
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    tadek3(2022-02-19)
Reklama