UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Człowiek haruje żeby płacić podatki na 13 ki i 14 ki. Starzy śpią na forsie a młodzi tyrają
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    29
    44
    Pisokracja(2024-07-11)
  • @Pisokracja - Kto pracował ten ma, a ty zasuwaj to też będziesz miał.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    15
    3
    Tomygość(2024-07-11)
  • @Tomygość - Bo on woli dej, dej, dej, jak to prawdziwy wyborca PIS
  • @Tomygość - Ja zasuwałem i mam... garba. A wystarczyło by założyć fundację, ,Dumni z czegoś tam... , ,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    2
    Irek Szaf(2024-07-11)
  • @Pisokracja - &Czlowiek haruje-13 emerytury dostają wszyscy emeryci, a 14 w całości, tylko ci, którzy mają emeryturę brutto poniżej 2900zł(minus składka zdrowotna). Kto ma takie emerytury? Najczęściej to pracownicy zarabiający „na czarno”, za których pracodawca nie odprowadzał składek do ZUS, tylko część dawał im do kieszeni. Dzisiaj strasznie narzekają, że przepracowali 40 lat, a mają groszową emeryturę. To także pracownicy zakładów, które upadły, a Oni nie szukali pracy, żyli z zasiłków. Przepracowałam 35 lat, mam wyższe wykształcenie, pracowałam w budżetówce i mam emeryturę niewiele przekraczającą 3 tys( to niewiele to 17zł). Moja sąsiadka po przepracowaniu 15 lat przeszła na rentę, znalazła zatrudnienie jako rencistka, pracowała rok, potem rok na „ kuroniówce i znowu praca, potem „ Kuroń” i tak do emerytury. Dzisiaj się ze mnie śmieje, ma emeryturę o 1500 wyższą od mojej. W naszym kraju zawsze opłacało się kombinować, uczciwi zazwyczaj „dostają po tyłku „
  • Bo ty albo twoja rodzina nie brała za PiSu ? Nie ośmieszaj się obłudniku
  • Nie wiem czy sama rozumiesz te brednie, które tu zamieściłaś. Przeszła na rentę, potem na kuroniówkę pracowała 15 lat i ma emeryturę 4500,ciekawa historyjka.
  • @ Nie wiemczy rozumiesz- zapomniałeś, albo nie wiesz, że pracodawcom opłaca się zatrudnianie emerytów. Bierzesz rentę i pracujesz na3/4 etatu. PO skoñczeniu 55 lat pracodawca płacił składki, a pani już nie pracowała(w zakładzie potrzebny był rencista, aby korzystać z ulg). Dopiero po skończeniu 60 roku życia i przejściu na emeryturę okazało się, że ma 43 lata pracy ( w tym sporo nieskładkowych). Teraz jeszcze 300 zł zasiłku pielęgnacyjnego i masz4500.
Reklama