Trzy bramki i trzy punkty

2020-06-17 17:47

W dzisiejszym meczu Olimpii Elbląg z Gryfem Wejherowo żółto-biało-niebieskich prowadził już Dariusz Kaczmarczyk. W porównaniu do składu, jaki na boisko wysyłał Adam Nocoń, zaszło wiele zmian - w wyjściowej jedenastce pojawiło się 5 młodzieżowców. Nie przeszkodziło to jednak Olimpii zgarnąć trzech punktów. Bramki dla elblążan strzelali Kamil Wenger, Cezary Damianiuk i Michał Kuczałek. Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 3:1. Zobacz zdjęcia.

Adam Nocoń odchodzi z Olimpii

2020-06-16 16:41

Olimpia Elbląg rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z trenerem pierwszego zespołu Adamem Noconiem. Tymczasowo zastąpi go Dariusz Kaczmarczyk, dotychczasowy drugi trener.

Przerwać złą passę z Gryfem (zapowiedź meczu)

2020-06-16 07:00

Gryf Wejherowo, środowy rywal Olimpii w II lidze, „jedną nogą” jest już szczebel niżej. Piłkarze z Wejherowa nie mają nic do stracenia i na A8 będą chcieli sprawić niespodziankę. Patrząc na ostatnie mecze Olimpii z Gryfem w Elblągu, nie są bez szans, można powiedzieć półżartem.

Mieć marzenia  (opinia)

Mieć marzenia (opinia)

2020-06-15 07:00

Dziś (15 czerwca) zarząd ZKS Olimpii Elbląg podejmie decyzje co do przyszłości pierwszej drużyny. Będzie próba walki o baraże czy o jak najwyższe premie z Pro Junior System? Redakcja portEl.pl chciałaby relacjonować mecze barażowe.

"Przyjdą piękne dni"

2020-06-14 08:00

Latem 1981 r. Olimpia Elbląg pod wodzą Józefa Bujki wróciła na drugi szczebel rozgrywek. Elblążanie byli spragnieni II ligi do tego stopnia, że apelowali do przedsiębiorstwa komunikacyjnego, aby po mieście jeździło więcej autobusów dowożących kibiców na stadion. Prezentujemy niektóre ciekawostki z sezonu 1981/82.

Goli nie było, ale punkt jest

2020-06-13 16:54

Nie doczekaliśmy się goli w dzisiejszym meczu Znicza Pruszków przeciwko Olimpii Elbląg. Po przeciętnym spotkaniu oba zespoły podzieliły się punktami. W pierwszej połowie żółto-biało-niebieskich dwukrotnie słupek uratował od straty bramki. Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 0:0.

Olimpijska akcja Znicz (zapowiedź meczu)

2020-06-12 10:00

Jest weekend, jest mecz. Żółto-biało-niebiescy w sobotę zagrają w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem  i chcą udowodnić, że problemy w klubie dotyczą wyłącznie finansów, a na formę sportową nikt nie może narzekać. Zrobili nawet zrzutkę, by pojechać na mecz dzień wcześniej. Trener Adam Nocoń tonuje nastroje: - Nastawiamy się na ciężki mecz.

Co dalej z Olimpią?

2020-06-10 15:04

Liczymy na Was drodzy Sponsorzy, Samorządowcy oraz oddani Kibice Olimpii Elbląg - pisze zarząd ZKS Olimpii Elbląg w liście otwartym. Poniżej publikujemy treść listu.

Adam Nocoń: Miło było patrzeć  (po meczu Olimpii)

Adam Nocoń: Miło było patrzeć (po meczu Olimpii)

2020-06-08 09:00

- Jestem dumny z zespołu i z tego, co dziś pokazał. W tak trudnym momencie, kiedy graliśmy w dziesięciu, miło było popatrzeć, jak walczą – tak Adam Nocoń skomentował niedzielny mecz swojej drużyny. Olimpia Elbląg po emocjonującym spotkaniu pokonała Resovię Rzeszów 2:1.

Dwie bramki Millera, trzy punkty Olimpii

2020-06-07 17:55

Nie brakowało emocji w dzisiejszym meczu Olimpii Elbląg z Resovią Rzeszów. Żółto-biało-niebiescy prowadzili już 2:0 i ponad 30 minut musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył Michał Balewski. Na szczęście zwycięstwa nie dali sobie odebrać, mimo że goście zdołali strzelić honorową bramkę. Dwa gole dla Olimpii zdobył Michał Miller. Olimpia Elbląg - Resovia Rzeszów 2:1. Zobacz zdjęcia.

W drodze do III ligi

2020-06-07 08:00

Olimpia Elbląg powstała po to, żeby 80 – tysięczny wówczas Elbląg miał swoją drużynę piłkarską w III lidze – takie wnioski można wysnuć po lekturze ówczesnej prasy. Silny klub powołano w grudniu 1959 r., na wiosnę piłkarze na boisku mieli wywalczyć awans na trzeci szczebel rozgrywek.

Podnieść punkty z elbląskiej murawy  (zapowiedź)

Podnieść punkty z elbląskiej murawy (zapowiedź)

2020-06-07 07:30

Po środkowym remisie ze Stalą Stalowa Wola, w obozie Olimpii czują niedosyt. Podobne nastroje panują w Resovii Rzeszów, swój ostatni mecz też zremisowała (1:1 z Błękitnymi Stargard). W niedzielę oba zespoły deklarują walkę o pełną pulę.

Adam Nocoń: Jest niedosyt  (komentarze pomeczowe)

Adam Nocoń: Jest niedosyt (komentarze pomeczowe)

2020-06-04 09:00

- Jak się prowadzi 2:0 na boisku przeciwnika, to już trzeba dowieźć wynik do końca – mówił Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg po wczorajszym meczu. W Stalowej Woli, żółto-biało-niebiescy tylko zremisowali z tamtejszą Stalą 2:2, mimo że do 89. minuty prowadzili dwoma bramkami.

Punkty uciekają w doliczonym czasie gry

2020-06-03 18:45

Mogą sobie pluć w brodę piłkarze Adama Noconia. W 89 minucie prowadzili w Stalowej Woli ze Stalą 2:0 i... zremisowali wygrany mecz 2:2. Dwie bramki dla Olimpii zdobył Cezary Demianiuk. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:2.

Nareszcie. Olimpia znów zagra o punkty  (zapowiedź)

Nareszcie. Olimpia znów zagra o punkty (zapowiedź)

2020-06-03 11:40

Stal Stalowa Wola będzie pierwszym rywalem Olimpii Elbląg po wznowieniu rozgrywek po „koronawirusowej” przerwie. - Spodziewam się dużej determinacji i walki. Nikt ze „Stalówki” nogi nie cofnie – przewiduje Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.

Olimpia ma nowy klub partnerski

2020-05-29 20:14

Olimpia Elbląg podpisala koejną umowę partnerską. Nowym partnerem żółto-biało-niebieskich został AMP EL Futbol Elbląg.

Paweł Guminiak: Liczymy na powrót do normalności

2020-05-29 11:00

- Z większą częścią zawodników udało się wynegocjować obniżki kontraktów. Skala obniżek jest różna, każdy negocjował sam i w większości były to trudne negocjacje - mówi Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg. U progu wznowienia rozgrywek porozmawialiśmy o sytuacji w żółto-biało-niebieskiej ekipie.

Piekarczyk klubem partnerskim Olimpii

2020-05-27 14:10

Olimpia Elbląg rozpoczęła budowę sieci klubów partnerskich. Pierwszym została Akademia Piłkarska "Piekarczyk". Umowę w tej sprawie przedstawiciele obu klubów podpisali dziś (27 maja) w siedzibie Olimpii.

Dziękujemy, szczególnie za Toruń

2020-05-15 19:50

Strzelec najważniejszej bramki Olimpii w ostatniej pięciolatce – na 2:1 z Elaną Toruń w ostatnim meczu ubiegłego sezonu – Oleksij Prytuliak odchodzi z A8. Pomocnik nie przedłuży upływającego 30 czerwca kontraktu.

Stal Stalowa Wola vs Olimpia Elbląg 3 czerwca

2020-05-13 15:55

Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił ramowy harmonogram dokończenia sezonu w ligach centralnych i dogrania Pucharu Polski. Wynika z niego, że II liga sezon wznowi 3 czerwca. Pierwszy mecz po przerwie Olimpia rozegra w Stalowej Woli, gdzie zmierzy się z tamtejszą Stalą.