Złoty chłopak

Elbląg, Złoty chłopak

Patryk Stasiełowicz z Korony Elbląg wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w kajakarstwie. Kanadyjkarz triumfował w jedynkach na 500 metrów.

W Poznaniu trwają Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpia Młodzieży (de facto Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w kajakarskim sprincie. Nie mogło zabraknąć elbląskich akcentów.

Kanadyjkarz elbląskiej Korony Patryk Stasiełowicz po raz kolejny pokazał formę, zdobywając złoty medal w wyścigu jedynek na 500 metrów. Wychowanek trenera Mirosława Kreczmana w finale nie dał rywalom szans. 500 metrów pokonał w czasie 1,55,54 min. o 0,97 sekundy wyprzedając Rafała Poklepę z KKS Nowa Sól i o 1,72 sekundy Mateusza Gehrke (Kopernik Bydgoszcz).

Elblążanin wysoką formę pokazał już w eliminacjach. Wygrał swój bieg eliminacyjny (2,00,15 minuty) i był to najszybszy czas eliminacji. Dzięki temu kanadyjkarz elbląskiej Korony bezpośrednio awansował do finału A.

Jego klubowy kolega - Jan Brykalski - w tej samej konkurencji zajął 6. miejsce w finale B.

Kajakarka Julia Kot z Silvantu Kajak Elbląg uplasowała się na 6. miejscu w finale A w jedynkach na 500 metrów.

Mistrzostwa potrwają do środy (31 lipca). Dzień później w Bydgoszczy rozpoczną się mistrzostwa Polski młodzieżowców.