Jacek Trzeciak: Każdy mecz jak finał Ligi Mistrzów

2021-05-31 10:00

- Przed nami dwa ciężkie mecze i na nich skupimy się teraz. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale naszym obowiązkiem jest przygotować się do kolejnego meczu. Jeżeli zrobiliśmy pół kroku i nadal jesteśmy podłączeni do tlenu, to nie możemy sami sobie przeciąć tej rurki - mówił Jacek Trzeciak po meczu z Garbarnią Kraków. Żółto-biało-niebiescy wygrali 3:2.

Zwycięskie rezerwy

2021-05-30 18:38

W ciekawym i wyrównanym meczu rezerwy Olimpii Elbląg na własnym boisku pokonały MKS Korsze. Zwycięska bramka padła w drugiej połowie spotkania, ale żółto-biało-niebiescy nie byli pewni zwycięstwa do ostatnich minut.

Olimpia nie składa broni

2021-05-29 18:52

Na brak emocji kibice Olimpii Elbląg nie mogli dziś narzekać. Żółto-biało-niebiescy wywalczyli komplet punktów i pokazali, że grać należy do końca. Elblążanie pierwsi stracili bramkę, ale potrafili odwrócić losy meczu. Trzy punkty zapewnili sobie w ostatnich minutach spotkania. Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 2:3.

Olimpia zagra w Krakowie

2021-05-28 09:10

W atmosferze względnego spokoju, zbudowanego po zwycięstwie nad Skrą Częstochowa, Olimpia Elbląg przystąpi do meczu z Garbarnią Kraków. Wciąż jednak daleko do gwarancji pozostania w II lidze. W sobotę (29 maja) kolejny mecz niezwykle ważny w kwestii utrzymania.

Tomasz Sedlewski: Przede wszystkim cierpliwość (komentarze pomeczowe)

2021-05-24 11:08

- Powtarzaliśmy sobie przed meczem: przede wszystkim cierpliwość, że w końcu wpadnie i się uda - mówił Tomasz Sedlewski z Olimpii Elbląg po wczorajszym meczu ze Skrą Częstochowa. Żółto-biało-niebiescy wygrali 1:0 po bramce Oresta Tkachuka.

Zwycięstwo, które daje nadzieję

2021-05-23 16:51

Na A8 dość długo zapowiadało się, że Olimpia Elbląg podzieli się punktami ze Skrą Częstochowa. Żółto-biało-niebiescy do 80. minuty nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Gola na wagę trzech punktów i przedłużenia nadziei na zachowanie drugoligowego bytu zdobył Orest Tkachuk. Olimpia Elbląg - Skra Częstochowa 1:0. Zobacz zdjęcia.

Porażka z wiceliderem

2021-05-22 19:14

Już w 3. minucie rezerwy Olimpii straciły bramkę w meczu z Mrągowią Mrągowo. Pościg za punktami się nie udał i żółto-biało-niebiescy do Elbląga wracają bez punktów.

Kolejny “finał”

2021-05-22 11:00

Nadchodzi spotkanie, które będzie rozgrywane przy odpowiednim anturażu i zwiększonym natężeniu decybeli. Agrykola będzie głośna i kolorowa, bo na stadion wrócą kibice, ale czy będzie wesoła? Wszystko w nogach piłkarzy Olimpii Elbląg, którzy w niedzielę zagrają ze Skrą Częstochowa.

Kilka liczb na ostatnie mecze sezonu  (felieton)

Kilka liczb na ostatnie mecze sezonu (felieton)

2021-05-20 12:00

Powoli kończy się sezon II ligi. Sezon, w którym teoretycznie trudniej było spaść niż w ubiegłych latach: 19 drużyn w lidze, tylko trzy spadają. Ale to Olimpia Elbląg, wg Pawła Mogielnickiego z serwisu 90minut.pl, ma największe szanse, żeby przyszły sezon rozpocząć w III lidze.

Tylko remis

Tylko remis

2021-05-19 18:51

Olimpia Elbląg nie wykorzystała możliwości do dopisania sobie kompletu punktów w walce o utrzymanie. Żółto-biało-niebiescy nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Błękitnych. I do Elbląga wracają tylko z jednym punktem. Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg 0:0.

Kolejny mecz o życie

2021-05-18 19:20

Można użyć górnolotnych porównań albo znaleźć wyszukane związki frazeologiczne, ale czasami prostota jest najtrafniejsza. Olimpia nie ma czasu na potknięcia i po prostu z Błękitnymi Stargard trzeba wygrać.

Rezerwy wygrywają z Olimpią

2021-05-15 21:54

Po serii meczów bez kompletu punktów, dziś rezerwy Olimpii Elbląg pewnie pokonały Olimpię z Olsztynka i dopisały trzy oczka.

Znicz podaje tlen Olimpii

2021-05-09 19:37

Ostatnia rzeczywistość była złośliwa, bo pomimo ciężkiej pracy wyniki były dalekie od oczekiwanych. W teorii receptą na poprawę sytuacji byłoby zwycięstwo, ale same przeczytanie recepty nic nie daje. Trzeba jeszcze odnaleźć konkretny lek i ta sztuka udała się żółto-biało-niebieskim. Olimpia wygrała w arcyważnym spotkaniu ze Zniczem Pruszków. Zobacz zdjęcia.

Tylko zwycięstwo da nadzieję

2021-05-07 13:20

Nastroje kibiców wobec ostatnich wyników Olimpii są mało optymistyczne. Piłkarze wybrali krętą drogę do utrzymania i najwidoczniej stawiają na przygody oraz na dostarczenie emocji do ostatniej kolejki. Dwa sezony temu wydarzył się "cud w Toruniu", ale czy teraz scenariusz również przewiduje szczęśliwe zakończenie?

Tomasz Lewandowski: Mecz na remis (komentarze pomeczowe)

2021-05-06 12:00

- W pierwszej połowie GKS miał przewagę, po przerwie zdominowaliśmy to spotkanie. Uważam, że bardzo dobrze graliśmy, ale po raz kolejny brakowało kropki nad i: dogodnych sytuacji, bramek – powiedział Tomasz Lewandowski, kapitan Olimpii Elbląg po wczorajszym meczu z GKS Katowice. Żółto-biało-niebiescy przegrali 0:1.

W Katowicach bez niespodzianki

2021-05-05 19:48

Nie udało się Olimpii wywieźć punktów ze Śląska. W dzisiejszym meczu Olimpijczycy przegrali z walczącym o awans GKS Katowice. Żółto-biało-niebiescy bramkę stracili w początkowych minutach meczu i do końca spotkania musieli gonić wynik. GKS Katowice - Olimpia Elbląg 1:0.

Na czym opierać nadzieję (opinia)

2021-05-03 11:00

W sobotę Olimpia Elbląg przegrała w Grudziądzu bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Elblążanie mogli złapać dobrą pozycję startową przed decydującymi meczami. Porażka z imienniczką z Grudziądza i bezpośrednim sąsiadem w strefie spadkowej oraz styl zaprezentowany w ostatnich spotkaniach komplikuje sytuację żółto-biało-niebieskich w końcówce sezonu.

Rezerwy też czerwone

2021-05-02 16:37

Rezerwy Olimpii Elbląg nie zdołały wywalczyć punktów w meczu z Jeziorakiem Iława. Podopieczni Karola Przybyły mecz kończyli w dziesięciu.

Krok w przepaść

2021-05-01 18:50

Żółto-biało-niebiescy zrobili dziś ogromny krok w kierunku III ligi. Podopieczni Jacka Trzeciaka w "meczu o życie" przegrali w Grudziądzu z miejscową Olimpią. Honorową bramkę dla elblążan zdobył Mikołaj Gabor strzelając "swojaka" . Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 3:1.