UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)

Komentarze czytelnika RobertKoliński

  • W Afryce słyszeli o Elblągu

    RobertKoliński @Fan_Gargamela - Takich przykładów jest całkiem sporo - choćby Paweł Edmund Strzelecki, podróżnik i geograf, badacz i odkrywca (Mount Kosciuszko to jego sprawka;), Ernest Malinowski, inżynier i projektant, budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej, prof. Hilary Koprowski, wirusolog, „polski Pasteur w Ameryce”, który w 1947 r. zaczął pracę nad szczepionką przeciwko polio (zakończoną sukcesem), Ignacy Domeyko, geolog, mineralog, inżynier górnictwa, meteorolog, badacz Ameryki Południowej; pierwowzór Żegoty z III części Dziadów Adama Mickiewicza, jego imię noszą całe pasma górskie, miasto, ulice czy Jan Czerski, który był wybitnym geologiem, paleontologiem, przyrodnikiem oraz badaczem Syberii (jest autorem m. in. pierwszej mapy najgłębszego jeziora świata – Bajkału).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    2
    RobertKoliński(2018-05-13)
  • Jak kilku elbląskich facetów założyło zespół, czyli zamieszanie wokół 500 plus

    RobertKoliński Dobry kawałek, niezła muza - cieszy, że zespół docenia niewątpliwe zalety programu transferów społecznych znanych jako Program 500+ a także dostrzega ich niekompletność (nieudolne jego wprowadzenie przez rząd PiS, brak wsparcia dla rodzin np. z 1 dzieckiem). Jednak sprostować należy błędny, moim zdaniem, pogląd Koszyka na tzw. "rozdawnictwo" - otóż z faktu, że patologiczna mniejszość dysponuje tymi pieniędzmi w sposób, hm, patologiczny, nie wynika zaraz, że program jest zły a tym bardziej, że jest "rozdawnictwem". Dzięki tym środkom tysiące dzieci i młodzieży w ostatnich 2 latach miało okazję pojechać na swoje pierwsze w życiu wakacje, tysiące rodzin zaczęło w końcu wiązać koniec z końcem, kobiety mogły rzucić pracę u złodziejskich pracodawców wyzyskujących je na świadczeniach pracowniczych i pensjach, czy też padło na pysk wiele podmiotów o charakterze para-kryminalnym, czyli np. firemek udzielających tzw. "chwilówek", które nakręcają spiralę zadłużenia i przyczyniają się do powstawania patologii. To wszystko są konkretne społeczne zyski, które bez słusznego, lewicowego programu transferów społecznych byłyby niemożliwe. Warto czasem spojrzeć na problem szerzej, towarzysze muzykanci;) Keep up good work!:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    6
    RobertKoliński(2018-05-13)
  • Gonienie króliczka na Górze Chrobrego (opinia)

    RobertKoliński @rewolwerwyrewolwerowany - I co Pana tak najbardziej poruszyło w tych wpisach - że nie zgadzamy się na marnotrawstwo środków publicznych i finansowanie strat nieudolnych "byzmesmemów" elbląskich z miejskiej kasy? Że nie podoba nam się szemrany układ kapitału z Ratuszem? Że walczymy o przejrzystość wydatkowania publicznego grosza i opowiadamy się za rozsądkiem budżetowym? No cóż, będzie Pan musiał z tym jakoś żyć;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    RobertKoliński(2018-04-29)
  • Gonienie króliczka na Górze Chrobrego (opinia)

    RobertKoliński @hd - PiS to nie socjaliści, PiS to partia oligarchii, całkiem jak PO - premier bankster działający na rzecz banksterów, obniżają podatki dla najbogatszych i przedsiębiorców, wprowadzają ulgi wyłącznie dla wielkiego biznesu i korporacji, utrzymuję niską kwotę wolną od podatku za to najbardziej obciążają daninami najbiedniejszych, wprowadzają kolejne rodzaje umów śmieciowych uderzających w pracobiorców, defraudują setki milionów złotych, które wraz z arystokratyczną hołotą transferują do Liechtensteinu, nawet słusznego programu społecznego 500+ nie potrafili wprowadzić jak należy, tylko musieli i to nawet spieprzyć. Zgadzam się natomiast, że - podobnie jak Platforma - PiS jest ugrupowaniem z krzyżem w zębach:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    5
    RobertKoliński(2018-04-26)
  • Póki co za wywóz śmieci nie zapłacimy więcej

    RobertKoliński Jednym słowem - rozum i rachunek ekonomiczny sobie, a kampania wyborcza i strach przed reakcją elektoratu sobie;) A jest przecież wyjście - wystarczy mniej śmiecić i ograniczyć ilość produkowanych odpadów. Powodem tych podwyżek jest oczywiście dyrektywa europejska i decyzje Min. Środowiska - do 2020 r. Polska musi osiągnąć poziom segregowalności odpadów wynoszący 50%, podczas gdy dziś wynosi on ledwie 26-32%; skoro nie potrafimy rozwiązać kwestii sortowania śmieci (skup plastikowych butelek jest niemożliwy do zrealizowania wyłącznie nad Wisłą, tu nawet szklanych opakowań nie można wszystkich zwrócić), no to niestety trzeba wymuszać pewne zachowania finansowo - zobaczymy kto się prędzej zbuntuje, władze czy elektorat?;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    RobertKoliński(2018-04-26)
  • Gonienie króliczka na Górze Chrobrego (opinia)

    RobertKoliński @redaktor - Poniekąd racja, pytanie tylko czy w interesie mieszkańców jest przepłacanie za wygórowaną ofertę inwestora prywatnego czy raczej zbicie jej ceny do możliwie minimalnego poziomu? Ja uważam, że słuszna jest ta druga opcja i nie ma co ulegać szantażowi krzykaczy. Cieszę się jednakowoż, że coraz większą popularność zdobywają poglądy pro-społeczne, postulujące odpowiedzialność za dobrostan mieszkańców i społeczną misję władz publicznych, również w redakcji PoertELu;) Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze doczekamy się i lewicowego rządu RP, i lewicowych władz miasta Elbląga - czego sobie i wszystkim mieszkańcom serdecznie życzę:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    7
    RobertKoliński(2018-04-26)
  • Gonienie króliczka na Górze Chrobrego (opinia)

    RobertKoliński A ja uważam, że RedNacz przesadza i bierze tu stronę prywatnego inwestora, zamiast trzymać stronę mieszkańców i publicznego budżetu - inwestor domaga się kwoty, nomen-omen, wygórowanej i te pokrzykiwania "dziennikarza obywatelskiego" (xd) czy argumenty miasta/inwestora są zwyczajnym szantażem, czy też, mówiąc ładniej, częścią procesu negocjacyjnego;] Inwestor po fiasku swojej inwestycji jest pod bramką i to władze miasta mają wszystkie atuty w ręku - nie rozumiem dlaczego nie chcą z nich skorzystać? Jedyne co może teraz zrobić kapitalista, to albo zgodzić się na cenę zaproponowaną przez miasto (dużo niższą, niż obecna, rzecz jasna), albo sprzedać infrastrukturę komukolwiek po cenie złomu. Jak ma olej w głowie, to podejmie rozsądną decyzję; z PiS mi oczywiście nie po drodze (zwłaszcza po dzisiejszym skandalicznym a aspołecznym głosowaniu w/s kąpieliska miejskiego), ale w tej sytuacji mają oni - długo myśleli, ale w końcu doszli do słusznych wniosków;) - niestety rację. Środki publiczne nie są od tego, żeby rekompensować nieudolnym biznesmenom straty, podobnie jak miasto nie jest żadną instytucją ubezpieczeniową, która powinna zwracać nieporadnym przedsiębiorcom ich nietrafione inwestycje. Chcieliście wolnego rynku, towarzysze kapitaliści, no to go właśnie macie - enjoy!:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    14
    RobertKoliński(2018-04-26)
  • Kupowanie suwerena (w żadnym trybie)

    RobertKoliński @spławik - To jest doskonałe porównanie - proszę mi przypomnieć, czy tow. Chrystus rozdawał głodnym wędki czy ryby?:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    RobertKoliński(2018-04-25)
  • Kupowanie suwerena (w żadnym trybie)

    RobertKoliński Towarzysze! Nikt nie da Wam tyle, ile my Wam obiecamy! [PiS-PO - jedno zło, przypominam. ]
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    RobertKoliński(2018-04-25)
  • Miasto przejmie Górę Chrobrego?

    RobertKoliński @rewolwerwyrewolwerowany - To są dwie różne sprawy - miasto przekazywało w przeszłości GCh pieniądze np. na słynną już "naukę jazdy na nartach", i to jest dofinansowanie z pieniędzy publicznych (te środki i działania zostały zakwestionowane przez radnych, co skończyło się wstrzymaniem drugiej części płatności). Odkupienie infrastruktury zaś od GCh byłoby wprost sfinansowaniem nieudanej działalności podmiotu prywatnego - i nie ma tu najmniejszego znaczenia na ile wycenia swoje nakłady inwestor, znaczenie ma wyłącznie to, ile teraz nabywca zdecyduje się za to mienie zapłacić. Tak działa wolny rynek, jak to mawiają wyznawcy tow. Balcerowicza. Z innych natomiast źródeł (których tu oczywiście nie podam w ramach ochrony źródeł informacji;) wiem, że aktualna cena zaproponowana przez inwestora jest zawyżona co najmniej dwukrotnie wobec rzeczywiście poniesionych nakładów, o wcześniejszych bajońskich sumach w ramach tej transakcji to szkoda nawet gadać. I kończąc temat, to nie widzę najmniejszego powodu, dla którego miasto miałoby iść na rękę przedsiębiorcom, którym powinęła się noga w biznesie i refundować im dziś straty z naszych podatków - jeśli włodarze chcą być dla nieporadnych biznesmenów hojni, to niech sobie będą, byle z własnej kieszeni. Również pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    RobertKoliński(2018-04-24)
  • Miasto przejmie Górę Chrobrego?

    RobertKoliński @rewolwerwyrewolwerowany - Żeby wyjaśnić też Pańskie wątpliwości - uważam, że wspieranie innych przedsięwzięć prywatnych, jak np. klubów sportowych, z pieniędzy podatnika jest również skandalem i np. przekazywanie środków przez lokalnych monopolistów ciepłowniczych (w ramach, hehe, "działań promocyjnych"!) na lokalny klub piłkarski jest czystą niegospodarnością i działalnością, której powinien przyjrzeć się prokurator. Miasto i tak robi wiele dla klubu, użyczając stadionu, finansując jego rozbudowę, wykonując remonty infrastruktury, instalując oświetlenie, robiąc promocję i wiele innych działań, które klub powinien finansować z pieniędzy swoich i ew. składek kibiców. Transfery zaś o których pisałem, to jest wg mnie zwykłe ukryte finansowanie ze środków publicznych komercyjnej działalności prywatnej, co jest złamaniem prawa i powinno zostać przez władze miejskie (lub też powołane do tego organy państwa) ukrócone raz na zawsze. Dostrzegam tu pewną analogię z działalnością Stowarzyszenia GCh, dla jasności, zaś o samym mechanizmie wyprowadzania publicznych pieniędzy na działaność prywatną również pisałem już kilkakrotnie, w tym samym duchu - że to bezprawie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    RobertKoliński(2018-04-24)
  • Miasto przejmie Górę Chrobrego?

    RobertKoliński @rewolwerwyrewolwerowany - @rewolwerwyrewolwerowany - Chyba się nie zrozumieliśmy, mnie nie przeszkadza zupełnie, że miasto dofinansowuje użyteczne społecznie przedsięwzięcia, bo takie są z reguły niedochodowe i jako lewicowiec uważam, że jest wręcz obowiązkiem władz publicznych takie inicjatywy wspierać. Nie godzę się jednak na marnotrawstwo i szastanie publicznymi pieniędzmi, z czym mamy/mielibyśmy do czynienia w przypadku wykupu majątku GCh przez miasto, po cenie w dodatku nieprzyzwoicie uważam zawyżonej. Różnica w przypadku przedsięwzięć, o których Pan wspomniał w swoim poście jest taka, że są to podmioty miejskie i miasto ma obowiązek je finansować, dla dobra mieszkańców. GCh jest natomiast stowarzyszeniem, czyli podmiotem zewnętrznym, który wykonuje pracę jakoś tam dla części mieszkańcow (obiektywnie niewielkiej;) użyteczną, ale jednak wciąż jako podmiot pozamiejski. W chwili kiedy miasto przejmie infrastrukturę GCh i zdecyduje się kontynuować tę działalność, to jak najbardziej winno obiekt narciarski wspierać, ale najpierw musi on stać się podmiotem komunalnym, nie prywatnym.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    3
    RobertKoliński(2018-04-24)
  • Daleko od prawdy (polemika)

    RobertKoliński @anarchista - Mylicie się, towarzyszu anarchisto, mnie zależy na tym, żeby mieszkańcy w końcu zaczęli myśleć samodzielnie i analizować to, co się wokół nich w mieście i nie tylko dzieje, i to wyłącznie w tym celu zabieram czasem głos w sprawach społecznych i obywatelskich. To zaś, że od czasu do czasu o tym moim zaangażowaniu napisze prasa, to jest akurat skutek a nie przyczyna. Nie mierzcie wszystkich swoją miarą, taka dobra rada na przyszłosć. Na ten głupawy i oszczerczy tekst ob. prawicowca z mikro-partyjki kolaborującej z nacjonalistami z ONR może odpowiem, jak znajdę chwilę na prostowanie głupot i pomówień zawartych w tekście, bo na razie mam ważniejsze rzeczy do roboty, jak np. sprawę zrujnowanego kąpieliska miejskiego, która będzie głosowana w czwartek w RM, wymianę międzynarodową młodzieży czy przygotowanie do Święta Pracy 1 Maja. Mam co robić, nie muszę zabiegać o poklask - po owocach ich poznacie, jako rzecze pismo;]
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    RobertKoliński(2018-04-24)
  • Miasto przejmie Górę Chrobrego?

    RobertKoliński Z ciekawości zerknąłem do internetu po ile stoją aktualnie wyciągi narciarskie, używane i wiecie co? Bez zagłębiania się w specyfikację techniczną, to ceny wyjściowe kształtują się w przedziale od 10 do 80 tys. zł - no to jest zaprawdę spory margines do negocjacji kwoty w wys. 1.35 mln zł + VAT (i coroczne koszty utrzymania) proponowanej przez naszych nadzwyczaj hojnych włodarzy;]
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    2
    RobertKoliński(2018-04-23)
  • Miasto przejmie Górę Chrobrego?

    RobertKoliński Tak działa wolny rynek, towarzysze kapitaliści;
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    12
    RobertKoliński(2018-04-23)
  • Miasto przejmie Górę Chrobrego?

    RobertKoliński Żebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie prowadzonej przez znajomków Prezydenta na wydzierżawionych kilka lat temu od miasta gruntach) infrastrukturę narciarską za 1.350.000 zł + VAT, a później dokładać do całego interesu co najmniej 240 tys. zł rocznie. Negocjatorzy z ramienia miasta albo są ślepi, albo. .. też nieudolni, nazwijmy to już tylko eufemistycznie. Prywatna firma, która nie sprawdziła się w tym biznesie i nie ma wyjścia, tylko musi zwrócić miastu dzierżawy a teren doprowadzić do stanu sprzed użytkowania, za infrastrukturę nie weźmie na "wolnym" rynku więcej, niż aktualna cena złomu - miasto godząc się na takie warunki, jak powyższe, dopuszcza się co najmniej niegospodarności, bowiem w tym przypadku próbuje ratować nieudolnego kapitalistę, który na taką pomoc publiczną nie zasługuje (zresztą był już jej beneficjentem przez lata). Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną złotówkę lub poczekać na jej licytację przez komornika i wtedy nabyć za podobną cenę - na pewno nie za miliony z publicznej kasy, na które próbuje się teraz dokonać skoku w majestacie prawa i podpierając do tego autorytetem Ratusza.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    51
    6
    RobertKoliński(2018-04-23)
  • Będą pieniądze, ale nie na czerwony szlak w Bażantarni

    RobertKoliński Ja przy tej okazji chciałbym również zapytać - w jaki sposób remonty szkół i przedszkoli w Elblągu (w dodatku położonych z dala od terenów potencjalnie zagrożonych - proszę sprawdzić w wykazie placówek, na które mają pójść środki z promes wojewody) spełniają definicję "zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych", ciekawość? A na remont Czerwonego Szlaku po powodzi środków brak? Dziennikarze się nie zainteresowali tą kwestią? Może warto dopytać decydentów;
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    1
    RobertKoliński(2018-04-20)
  • Kultura na honorowym miejscu

    RobertKoliński W tym miejscu warto byłoby przypomnieć, że za cięcia na kulturę w tegorocznym budżecie miejskim (głosowanym w grudniu 2017 r. ) odpowiedzialni są przede wszystkim elbląscy radni PiS, którzy wymyślając kolejne partyjno-propagandowe, kampanijne bzdury na kwotę 900 tys. zł ograniczyli jednocześnie wydatki departamentu kultury i promocji (m. in. na promocję samorządu i organizację imprez kulturalnych) oraz zmniejszyli też rezerwę celową na dofinansowanie unijnych inwestycji. Pamiętamy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    RobertKoliński(2018-04-19)
  • Przemoc to nie tylko siniaki na ciele

    RobertKoliński Bardzo mądry i potrzebny wykład, co widać nawet po zbydlęconych komentarzach niektórych PiS-trolli pod artykułem (z którymi tradycyjnie administracja portalu niewiele robi) - brawo Pani Profesor!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    9
    RobertKoliński(2018-04-19)
  • Drogi do niepodległości (śladem publikacji)

    RobertKoliński Dziękuję Redakcji za opublikowanie tej opinii. Zwrócę tylko uwagę, w odpowiedzi na redakcyjny komentarz, że ja świetnie wiem jak wyglądało to spotkanie - od samych jego uczestniczek/ów - i to częściowo ich zarzuty przytaczam w swoim liście. Składają się na nie m. in. różne drobiazgi w stylu np. sposobu opisywania rzeczywistości, tak współczesnej, jak historycznej, oraz narracji używanej przez prowadzących; to właśnie taka konsekwencja braku jakichkolwiek prelegentów stojących w światopoglądowej kontrze do forsowanej przez prowadzących wizji świata (składającego się wg nich z samych młodych szaleńców gotowych oddać życie za ojczyznę, co miałoby być z jakiegoś nieznanego powodu działaniem wyłącznie słusznym i chwalebnym) jest jednym z najczęściej podnoszonych. Gwoli też wyjaśnienia zarzutu o "obrażanie" - jeżeli ktoś w Radiu Maryja czy TV Trwam opowiada dyrdymały o "bohaterskich żołnierzach wyklętych oddających życie za naród polski i katolicki", to dla mnie takie oświadczenia spełniają definicję oszołomstwa. Por. "oszołom - 1.pot. «człowiek ślepo podporządkowany jakiejś idei i wierzący w nią bezgranicznie»", za SJP.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    16
    RobertKoliński(2018-04-18)

Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama