UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Gdyby przestać wypłacać dodatkowe emerytury budżet zaoszczędziłby 22 mld rocznie i możnaby stworzyć "tarcze" dla całego narodu. Pokażcie emeryci że jesteście patriotami i zależy wam na losie Polski i Polaków
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    21
    Macie honor ?(2024-07-25)
  • @Macie honor ? - Ile byłoby oszczędności gdyby przestać wypłacać 800+. Pokażcie, że jesteście patriotami i zaróbcie sami na swoje dzieci.
  • @Macie honor ? - Przepracowałam uczciwie 35,jestem osobą wykształconą i przez całe zawodowe życie nie stać mnie było na wyjazdy zagraniczne, samochód i w miarę dostatnie życie. Czas edukacji naszych dzieci to nieustanne dorabianie i oszczędzenie. Więc jeśli teraz dostaję od państwa dodatkowe ok 2500 zł rocznie, czyli 200 zł miesięcznie to zapewniam Cię, że nie starcza to nawet na jedną wizytę prywatną u lekarza, bo na NFZ raczej nie można liczyć. Mój patriotyzm noszę głęboko w sercu i staram się sprawiedliwie oceniać realia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    3
    starsza pani(2024-07-25)
  • @Macie honor ? - Gdyby przestać wypłacać Pensje tym darmozjadom co chcą nam zabrać emerytury, to budžet zaoszczędziłby setki mld rocznie. Pokažcie, że jesteście patriotami, przestańcie jeść jak zależy Wam na losie Polski. Do wszystkich ciemniaczków, ktorzy myślą że emerytury wypłacane są z budżetu - informuje, że są to pieniążki naskładane miesięcznie przez dziesiątki lat w ZUS - ie przez emerytów, w innych krajach te 13,14 - wypłacane są jako dewidendy i wypłacane są co rok od zgromadzonego kapitału. Gdyby fundusz emerytalny był przejrzysty, to okazało by się że te dewidendy powinny być o wiele wyższe od tych 13 I 14.Wiem o czym piszę bo otrzymuję emeryturę na zachodzie, i przykładowo- jeśli przez całe życie zgromadziłeś OK 500 tys dolarow - co nie jest wielkim wyczynem - to roczne odsetki - dewidendy od zgromadzonego kapitału wynoszą średnio 10 % w skali roku czyli OK 50 tys $- a w Polsce wypłacą 13 I 14 I juž wszyscy szczęśliwi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    2
    Wiem co piszę(2024-07-25)
  • @starsza pani - Pani szanowna nie wypracowałam sobie emerytury a teraz zabiera dzieciom i wnukom. Nieładnie. Żeby wypłacić 2500 tys 9 mln emerytów 16 mln Polaków płaci wyższe podatki. I jak widać pani starsza dumna z tego że większość młodych wyjechała za granicę pislandii.22mld rocznie przejadane przez emerytów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    5
    Bardzo nieładnie(2024-07-25)
  • @Bardzo nieładnie - W Polsce brakuje elementarnej wiedzy ekonomicznej, a trwa ogromny sentyment do "dostawania" pieniędzy od państwa, bo dobre państwo daje. Tylko żeby państwo dało, musi komuś zabrać. Teraz PIS powie, że podobno zabrał sbekom, ale jak, skoro sbecy są nadal w PIS? Swoim zabrał, NIE, zabrał uczciwym pracującym ludziom a POWIEDZIAŁ, że zabrał sbekom. Taka jest PISowska socjotechnika.
  • @starsza pani - Skoro przepracowała pani uczciwie 35 lat to znaczy że otrzymuje po i takie świadczenia jakie sobie wypracowała i kropka. Na dodatkowe emerytury pracują młodzi którzy płacą podatki. Pani po prostu wyciąga ręce po pieniądze zarobione przez innych. W kodeksie jest na to paragraf. Tak to wyglądaz punktu widzenia 40 latka płaczącego prawie 6 tyś miesięcznie na ZUS. Czyli prawie 4 X więcej niż 4 lata temu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    Tak to wygląda(2024-07-25)
  • @starsza pani - Starsza pani naprawdę nie wie dlaczego nie można liczyć na NFZ Zadłużenie szpitali na koniec 2024 r. może wynieść około 22 mld zł? Jest jeszcze gorzej.. Niestety grabie wszystkich emerytów grabią tylko do siebie. Wystarczyłby jeden rok niewypłacać dodatkowych świadczeń emerytom aby spłacić zadłużenie polskich szpitali. Gdyby tylko emeryci byli patriotami i zrobili coś dla Polski
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    3
    Płatnik składek(2024-07-25)
  • @Wiem co piszę - " W Polsce wypłacą 13,14 I już wszyscy szczęśliwi", ale ile typów jest zawistnych jakby to szło z ich kieszeni, tym wszystkim ciemniaczkom radzę by się wzieli do roboty I przestali zaglądać w portfel emerytom, bo to są ich cięžko zapracowane, naskładane przez dziesięciolecia pieniądze
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Ja stary dziad.(2024-07-25)
Reklama