UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Kolejna nieprawda w Pańskiej wypowiedzi to twierdzenie że ". .. władze EPEC-u skupiły się na przebudowie swojego źródła ciepła, zaniedbując dostosowanie systemu dystrybucyjnego do zmieniających się warunków technicznych. .". W latach dziewięćdziesiątych EPEC bardzo intensywnie modernizował swoje zasoby. Wspomnę tylko o najistotniejszych takich jak zautomatyzowanie dostawy ciepła we wszystkich węzłach będących na majątku EPEC, czy wyposażeniu 100% odbiorców w liczniki energii cieplnej oraz wymianie ok 15 % swoich sieci na sieci z rur preizolowanych. Wszystko to powodowało że w owym czasie EC było notorycznie nieprzygotowane do współpracy z siecią cieplną, co niestety często odbijało się na jakości dostawy ciepła do odbiorców. Wiele można by na ten temat pisać ale to dopiero po zatrudnieniu w EC byłego pracownika WPEC Pana P. J. ruszyła modernizacja urządzeń technologicznych w EC. Jest jednak w Pana artykule jeden element z który się zgadzam. Obecny poziom kosztów EPEC-u jest nie do zaakceptowania, ale przyczyny tego stanu rzeczy są inne niż Pan diagnozuje, to głównie przerosty zatrudnienia i skierowane w niewłaściwym kierunku inwestycje
  • Cena produkcji ciepła z węgla np. ekogroszku przy jego cenie zakupu 640 zł/t w piecu automatycznym (z podajnikiem) wynosi ok. 40 zł/GJ, z biomasy ok. 25 zł/GJ w sposobie domowym tj. domek jednorodzinny. Jak to się ma do ceny ciepła z EC+EPEC, która obecnie wynosi 62-68 zł/GJ a powinna być o wiele niższa niż przy produkcji domowej (cena opału przy zakupie hurtowym). Całe koszty obsługi, dystrybucji, inwestycji i innych otoczek np. certyfikacji ISO itp. ponosza odbiorcy ciepła. Jakość ciepła systemowego, tak obecnnie reklamowanego jest konkurencyjna, dla kogo? c. d. n.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Ciepłownik z doświadczeniem(2010-02-06)
  • Wartość księgowa Łaskwco - to czysty sufit bo nie ma on nic wspólnego z wartością rynkową a jest tylko i wyłącznie wskaźnikiem amortyzacji środka trwałego. Takich herezji nie wolno pisać - to kryminał.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MiejscowyAborygen(2010-02-06)
  • a może tak coś o potrzebie energii cieplnej dla miasta, jej jakości oraz nieprzerwanych dostaw np w zimie??? pieniądze to tylko wskaznik ekonomiczny, a gdzie potrzeby mieszkańców???? jak je się realizuje???jakie perspektywy krótko i długo terminowe w obliczu rozwoju miasta i jego infrastruktury???? po nas będa nasze dzieci. .. i co zostawimy im kupę złomu z ec ????
  • DO JB mam wrażenie że albo pracujesz w EPECU albo pracowałeś a Pan Sawicki gdzieś ma racje gdzieś nie, ty ogólnie to sam nie wiesz co piszesz z miłą chęcią przy stole z Panem Sawickim i z tobą bym się spotkał nawet przy kamerach ale obawiam się ze ci zabraknie pewnych ludzkich cech. Faktem jest ze nie 2 mln EPEC wyrzuca w błoto ale 6-10 mln to jestem wstanie rozliczyć na jednej kartce A4 bez kalkulatora. Inne Pec-e w Polsce nie ukrywają bilansu a w naszym EPECU to tajemnica czemu proszę sobie na to odpowiedzieć. Z jednym się zgadzam że za niekompetencje i bufonowatość niektórych kto płaci my bo czemu bo chcemy, chcieliśmy prezydenta mamy prezydenta, chcemy mieć EPEC zarządzany przez "pseudo fachowców" mamy do kogo pretensje do siebie. Przecież to można załatwić szybko od 1 do 4 miesięcy i wszytko jest elbląskie i tanie ale trzeba chcieć może czas stowarzyszenie zwykłych elblążan w dążeniu do lepszego i tańszego jutro a niech pan ludziska nie piszą że wszystko jest ok bo nie jest nikt o całą infrastrukturę mało co dba.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    tomepec(2010-02-06)
  • bardzo rzeczowy artykuł poruszający wszystkie kwestie Pan Wiesław wspomniał również o "fachowcach na wysokie stanowiska przywożonych w teczkach" i co teraz panie szaj głupio panu wciskać mieszkańcom ciemnotę na temat rzekomego monopolu?! zamiast opowiadać głupoty opowie pan o swoich osiągnięciach w tej branży chętnie posłuchamy z uśmiechem na twarzy!!!
  • prywatyzowac to badziewie - to jedyne wyjscie. wszystko co prywatne jest lepsze. myslicie ze jak to bedzie miejskie to m, iasto nam laskawie doplaci i bedziemy miec taniej energie? zapomnijcie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ArnoldUPR(2010-02-06)
  • Gdyby nie Ciepłownia EPEC, ceny ciepła z EC byłyby zdecydowanie wyższe - URE ma obecnie porównanie jak można wytwarzać taniej w zmodernizowanej choć małej Ciepłowni EPEC i drożej w ogromnej EC - choć to przeczy ekonomii zwłaszcza biorąc pod uwagę jeszcze kogenerację. Spadek cen w przypadku wyłączenia Dojazdowej byłby tylko pozorny - musiałyby wzrosnąć koszty przesyłu. Przejęcie EPEC przez Energę doprowadzi do tego, ze podłączane będą do sieci okoliczne wioski po to tylko aby więcej produkować (ciepła i prądu) a że koszty tych przyłączeń będą nieporównywalnie wyższe od osiąganych z tego tytułu przychodów to inna sprawa- za to zapłacą wszyscy w cenach ciepła. ENERGA zarobi na większej sprzedaży prądu i ciepła, tylko szkoda, że kosztem obecnie przyłączonych tj. mieszkańców Elbląga. EPEC może ale nie musi przynosić konkretnych zysków - ENERGA musi - kto za to zapłaci? – mieszkańcy Elbląga. Panie Sawicki ile milionów mniej płaciliby obecnie mieszkańcy gdybyśmy mieli duża, nowoczesną, dobrze zarządzana Elektrociepłownie. Przedstawcie może wreszcie Panowie – byli Prezesi EC co takiego zrobiliście aby ciepło było tańsze – jak dbaliście o mieszkańców naszego miasta. Pitbul
  • .Przypomnę tylko mieszkańcom, ze od listopada Elektrociepłownia - obecnie Kogeneracja podniosła ceny ciepła (GJ) o 25 % - czy Pan wie ile to jest milionów w rocznych kosztach ogrzewania? Paradoksalnie ceny ciepła wytwarzanego w Dojazdowej spadły - szkoda tylko że Dojazdowa nie może produkować przez cały rok – wtedy EC poza sezonem byłaby zbędna. Panie Sawicki skoro tak ważnym dla Pana jest interes lokalny proszę przedstawić swoje sukcesy jako kierującego przez kilka lat EC. Ile w tym czasie zainwestowano w EC na rzecz np. podniesienia sprawności. Napisze Pan może za jakie osiągnięcia Elektrociepłownia się Pana pozbyła a nie wypowiada się Pan na tematy mu zupełnie obce. Pitbul
  • Panie Pitbul, nie Elektrociepłownia pozbyła się p. Sawickiego a Koncern a dokładniej partia rządząca nim wtedy. .Ludzie mówią że Elektrociepłownia teraz tylko słono zapłaci za swoje osiągnięcie bo już przegrała wszystkie procesy i całą drogę odwoławczą w 100% z tym człowiekiem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    z miasta(2010-02-06)
  • W przyszłości jak już nadejdzie zurzycie bloków energetycznych EC MY-odbiorcy czyli mieszkańcy miasta Elbląga będziemy sie cofali w rozwoju i zakupimy sobie kozy lub będziemy sobie palili ogniska na środku pokoju tak jak to czynili nasi przodkowie jaskiniowcy. Prędzej czy później Gazownia będzie zacierała ręce z przybywających odbiorców. Mieszkańcy Elbląga nie dajcie się zwieść czczym gadaniom i manipulacji. Zaufajcie intuicji i własnemu sumieniu. Wiadomo kto chce stracić prace? Ilu macie znajomych w obu tych firmach? Gdzie nagle po połaczeniu i resstrukturyzacji pracę znajdzie ok. 200 osób lekko szacując? Wzrośnie nowa rzesza bezrobotnych i kto na nich będzie łorzył? Wiadomo My czyli Państwo RP. Widać walka polityczna sie rozpoczęła na dobre o stołek prezydenta. Tylko jaki kierunek obiorą kandydaci kto wie? Zawsze powiedzą to co plebs chce usłyszeć. Kiełbasa wyboorcza juz jest na rynku. Życzę SMACZNEGO !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AS-wywiadu(2010-02-06)
  • AM łaskawco, wartość księgowa jest podstawą do naliczania odpisu amortyzacyjnego będącego składnikiem kosztów służących do ustalania ceny, min ceny ciepła. A jak piszesz Waść że to wartość sufitowa to znaczy żeś przysnął na lekcji ekonomii. Powinieneś Waść to sobie przyswoić na spotkaniach w epec podczas negocjacji cen ciepła. Dla uzupełnienia wiedzy podaję, że tak na chłopski rozum, jest to suma poniesionych na środek trwały nakładów inwestycyjnych plus ewentualnie niezamortyzowana część środka przed modernizacją minus naliczone odpisy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    native(2010-02-06)
Reklama