UWAGA!

Wielka impreza PTTK

Regulamin rajdu przewiduje przejście całego Szlaku Kopernikowskiego w dowolnych odcinkach i w dowolnych dniach. Szlak może być przebyty pieszo lub na nartach, informował Dziennik Bałtycki z 27 grudnia 1962 r.

Wojewódzka Komisja Związków Zawodowych w Gdańsku i Oddział PTTK w Elblągu podjęły nową inicjatywę szerszego spopularyzowania turystycznego Szlaku Kopernikowskiego, biegnącego przez pełne uroku zakątki Wysoczyzny Elbląskiej; jednocześnie chodzi o upowszechnienie turystyki pieszej i narciarskiej.
     Zadanie to ma spełnić Zimowy Rajd Pieszy – na raty. Rajd ten będzie trwał przez cały okres zimowy aż do 17 marca 1963 r. Mogą w nim brać udział drużyny 3-5 osobowe, zgłoszone przez poszczególne zakłady pracy i koła PTTK. Drużyny młodzieżowe będą pozostawały pod specjalną opieką.
     Regulamin rajdu przewiduje przejście całego Szlaku Kopernikowskiego w dowolnych odcinkach i w dowolnych dniach. Szlak może być przebyty pieszo lub na nartach. Rzecz jasna przebycie poszczególnych odcinków będzie potwierdzane w terenie przez Gromadzkie Rady Narodowe. Na uprzednio zgłoszone życzenie, oddział PTTK będzie przydzielał przewodników.
     Jeszcze o sprzęcie i ekwipunku. Członkowie drużyn winni posiadać nieprzemakalną odzież, apteczkę i kompas. Przebycie trasy rajdowej zapewnia oczywiście odpowiednią ilość punktów na OTP, NON i OTZZ. Ponadto dla drużyn rajdowych przewidziane są dyplomy i nagrody.
     Jeżeli o tym piszemy szerzej to ze specjalną myślą. Jak dotąd organizacja wypoczynku po pracy w Elblągu istnieje zaledwie w formie szczątkowej, nasilającej się nieco jedynie w okresie letnim. Zima, to okres braku zainteresowania i łatwizna w postaci różnego rodzaju „imprez” tanecznych.
     W tych warunkach rajd zimowy może i powinien stanowić doskonałą okazję umasowienia turystyki z pożytkiem dla zdrowia i wzbogacenia wiedzy o ziemi rodzinnej. Apelujemy więc do rad zakładowych, organizacji ZMS, no i oczywiście do kół terenowych PTTK w Elblągu, aby masowo zgłaszały drużyny rajdowe.
     Zakres uczestnictwa nie obejmuje tylko Elbląga. Wymienione organizacje z sąsiednich powiatów również mogą zgłaszać drużyny rajdowe zwłaszcza, że oddział w Elblągu zapewnia noclegi w Domu Wypoczynku PTTK przy ul. Krótkiej. Uwaga końcowa: Wpisowe ustalone zostało w następujących wysokościach: młodzież, studenci i wojsko 20 złotych, dorośli 30 złotych.
     
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama