UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Czy są jakieś przekazy o Elblągu z czasów gdy był polskim miastem?
  • Tak są.
  • Po co ta niby prowokacja. Wiadomo, że od 12 września 1772 roku Elbląg w ramach traktatu rozbiorowego został okupowany przez Prusy, a potem przez Niemcy. Do Polski należał od II Pokoju Toruńskiego zawartego w 1466 roku. O czasie przynależności miasta do Polski jest mnóstwo materiałów historycznych i nie ma żadnych problemów aby się z nimi zapoznać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    14
    2
    OOOJJ(2021-10-30)
  • @OOOJJ - To że formalnie należał do Korony, nie zmienia faktu że dominował tu żywioł niemiecki. Wtedy nie było czystek etnicznych i wywózek do centralnych Niemiec.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    4
    znaffca(2021-10-30)
  • Są przekazy z polskich czasów Elbląga. W PortEl codziennie przez siedem dni w tygodniu. Z wyjątkiem rubryki Dawno temu, która z założenia publikuje informacje z prasy lokalnej z początku XX wieku. Jakimś trafem była to niemiecka prasa, niemieckojęzyczna, pisana dla czytelników w Elbingu, który wówczas leżał w niemieckich Prusach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    1
    BEZ ŚCIEM proszę(2021-10-30)
  • @OOOJJ - To dlaczego nie publikuje sie materiałow kiedy Elbląg był Polski, tylko cały czas gloryfikuje sie jego germańską przynależność, łącznie z pisownią niemiecką wszystkich ulic i budynkòw, a przecież są odpowiedniki polskich nazw, chyba, ze gazeta pomału oswaja nas z tymi nazwami i tym pięknym jezykiem, ktòrego zawsze kojarzę z wojną, ofiarami, obozami i ludobujstwem na niespotykaną skalę, nie każcie mi go kochac jak lgbt.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    29
    Polak mały(2021-10-30)
  • @Polak mały - Zawsze można NIE CZYTAĆ :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    3
    Edgar(2021-10-30)
  • @Edgar - Acha, tylko dla zwolennikòw, nawet sporo ich jestw tym mieście, a jeden z nich to nawet przybywa z Unii by wypełnić swoją misję w tym wiecznie skołowanym narodzie. Smutne, ale jakże prawdziwe
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    10
    Polak mały(2021-10-30)
  • @znaffca - Nie dominował tu żywioł jak to ująłeś niemiecki, bo nawet w augsburgu w bawarii, czyli na terenie zachodnich landów niemieckich jeszcze 200 lat temu mówiło się językiem, który nazywamy Polskim!!!I nie wciskaj mi, że moi przodkowie i Ja to niemcy!!!Sam lepiej wracaj tam skąd pochodzą twoi przodkowie. .. czyli zapewne za dniepr!!! Hashtagi: #...........
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    Znafca(2021-10-30)
  • @Znafca - Polskim, to chyba małą literą. No ale czego można oczekiwać po odkrywcy języka polskiego w Bawarii.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    3
    KatNaIdiotów(2021-10-30)
  • @Polak mały - Jak ci się nie podoba historia naszego miasta mozesz wyniesc się do Radomia np tam nic niemieckiego nie znajdziesz. Szanuj historię tego miejsca i na siłę nie spolszczaj tego czego się nie da spolszczyć.
Reklama