UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Czy to stowarzyszenie troglodytów Olimpii Elbląg wie, zdaje sobie sprawę ile kosztuje budowa nowego stadionu, od podstaw z całą infrastrukturą?! Czy miasto stać na wydanie dziesiątek milionów złotych? Takie stadiony buduje się przy udziale sponsorów, dotacji i udziału miasta. A w Naszym przypadku sponsora brak, dotacji brak, bo pisowskie dziady tylko obiecują, a miasta jako jedynego udziałowca po prostu na to nie stać w obecnych czasach. Oczywiście pewnie zaraz wyskoczy zza krzaka minister Owoc i obieca nowy stadion.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    37
    43
    Ploterek(2023-07-20)
  • @Ploterek - Bujasz w obłokach. Żaden stadion w Polsce nie zbudował się rękoma sponsora. Sponsorom to się oddaje nazwy tytularne aren żeby koszty eksploatacji jakoś spiąć. To nie jest Stadion Narodowy gdzie od koncertu do koncertu reprezentacja zagra 3,4 razy do roku.
  • @Ploterek - Dziesiątek milionów złotych to jest utopia. Stadion na 5-6 tys to lekko 100mln. Patrz Opole stadion na 11,6tys kibiców a koszt 200mln i to jest w budowie. To inflacyjnie patrząc i będąc w punkcie zero nie ma co robić ruchów jak nie znajdziesz finansowania na 100 baniek plus wkład własny miasta 10-20mln przykładowo.
  • @Ploterek - Najlepszym rozwiązaniem ze świata jest tzw. "socios". Wtedy kibice mogliby być udziałowcam i państwo nie płaci. Miasto w wyniku odpowiedniego konkursu przekazałoby teren do zarządzania operatorowi w zamian za prawa do części jakiejś dywidendy z funkcjonowania tej infrastruktury. Inaczej biznesy nie zainwestują, nie wiedząc na co - czyt. zmarnowanie, bo nie na premie za baraże czy frekwencję sponsorskiej reklamy.
  • @p .s - Ooo bardzo popieram ten model ! Niech miłośnicy się zrzucą, pozbierają od sponsorów itp. a miasto dołoży drugie tyle i za taką kwotę będzie stadionik - brawo.
  • @Ploterek - Stowarzyszenie liczy 40 ? wandali którzy nie mają już czego niszczyć na tym stadionie. myślę że to przyszłe bojówki pisu i ktoś nimi kieruje. Sami nie są zdolni do samodzielnego myślenia...
  • No tak myślałem właśnie o kwocie od 100 mln w górę, a błędnie napisałem dziesiątki zamiast setki; ) I, że to niby miasto na żądanie jakiegoś tam stowarzyszenia ma budować stadion za 100-200 mln zł? Genialny plan :D Niech mi ktoś przypomni jakim budżetem dysponuje Elbląg?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    Ploterek(2023-07-20)
Reklama