UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • pamiętaj ! abyś przekraczając granice miasta elbląg nie zapomniał wyjąć słomę z butów !
  • A o co chodzi z tą słomą w butach? Często czytam takie komentarze ale niech ktoś mi to przetłumaczy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    rrrrrr(2024-02-08)
  • @rrrrrr - No ciężka sprawa, ale spróbuję, - słoma w butach zdradza delikwenta pochodzenie, słoma do butów dostaje się podczas prac polowych, często jednak wieśniacy, czyli dzisiejsi rolnicy przyjeżdżają do miasta po róžne sprawy, a to by sprzedać jajka, kupić gumaki by słoma miała gdzie wpadać, ale I często zaglądają do miejskich urzędów, by jakiś kwit czy papier załatwić- wtedy to właśnie pokazują swoją elokwencję nabytą pod wiejskim sklepem z piwem, urzędnik żeby wyjść na swoje zwraca mu uwagę, pokazując mu swoją wielkomiejskość że mu słoma z butów wystaje I niech się lepiej wymądrza pod swoim sklepem na wsi. Słoma symbolizuje szlaban pomiędzy wsią a miastem- I ustawia gościa w szeregu by nie miał wągpliwości do kogo przyszedł... poniał?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Staruszek portier(2024-02-09)
  • @rrrrrr - wytrzepał (sobie) słomę z butów, ktoś wyciąga słomę z butów (a także ktoś wyjmuje słomę z butów), mające znaczenie 'ktoś wyzbywa się prostackich zachowań / ktoś usiłuje przestać zachowywać się jak prostak
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    kumasz?(2024-02-09)
  • @Staruszek portier - @Staruszek portier i @kumasz? Dziękuję za przetłumaczenie. Mi się wydawało się ludzie z takimi komentarzami uważają że są lepszymi ludzmi niż te które mieszkają poza granicami miasta. Według mnie ludzie z takimi komentarzami tracili kontakt z rzeczywistością (również uważam że kontakt z rzeczywistością tracili ci ludzi z Brukseli, ale to już oddzielny temat). Do reszta czytelników: proszę nie oglądajcie program 'Rolnicy z Podlasia'. To jest tylko zrobiono dla oglądalności. Jeden program oglądałem i rzygać mi się chciało, prawdopodobnie do tej pory w programie nic się nie zmieniło.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    rrrrrr(2024-02-09)
Reklama