UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Większość moich znajomych, którzy są w przedziale wieku 25-35 lat, wyjechali z miasta za lepszą pracą i za lepszym życiem. W Elblągu pracodawcy oferują pensję minimalną lub nieco powyżej minimalnej. Szkolnictwa zawodowego prawie nie ma (ECEZ jako tako działa, ale brak chętnych do zapisywania się na KKZ), sklepy poupadały (np: Komputronik), szans na rozwój własnych zainteresowań też brak. Zostały tylko banki i apteki na każdym rogu. Nawet dziewczyny na randkę nie ma gdzie tu zaprosić. Jak miasto ma się rozwijać, skoro dla młodych dorosłych niczego się nie oferuje? Elbląg jest dobrym miastem dla uczniów i dla seniorów. A ludzi od moment ukończenia szkoły do emerytury traktuje się jak roboli i najtańszą siłę roboczą.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    115
    33
    mtsz(2022-11-13)
  • @mtsz - i myślisz, że PIS to zmieni?
  • Nie wiem co kto zmieni, nie interesuje mnie to. Po prostu ja i zapewne każdy z mojego pokolenia chce żyć "jak człowiek" i mieć szansę na jakikolwiek rozwój. Na dziś Nasza mała ukochana ojczyzna nie oferuje nic dla Nas, dlatego stąd młodzi ludzie uciekają i miasto się wyludnia. :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    70
    18
    mtsz(2022-11-13)
  • @mtsz - Masz złe wiadomości ECEZ działa tylko w słowach władz miasta i dyrekcji, tak naprawdę to wszystko za grube miliony stoi puste i hula wiatr. Zmarnowane pieniądze. Szkolnictwo dorosłych zostało bezpowrotnie zniszczone wraz ze zniszczeniem CKU, proszę spojrzeć na wyniki egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. Tylko korzyść dla Żaka i Cosinusa.
  • @mtsz - Podaj wiarygodny przykład proszę, innego polskiego miasta o zbliżonej liczbie mieszkańców, w którym nie jest tak jak to opisałeś. W przeciwnym razie to tylko "gorzkie żale" z twojej strony!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    6
    Może być?(2022-11-13)
  • @Może być? - Zachęcam odwiedzić czeski Liberec. :)
  • @mtsz - Jesteś kłamcą i manipulantem!!! Komputronik nie upadł! Człowiek, który go prowadził w Elblągu wypisał się spod ich szyldu, żeby mieć swobodną rękę w oferowanym asortymencie i cenach!!! Zanim zaczniesz publicznie rzucać takie gnioty może najpierw idź z nim porozmawiać!!!!
  • @mtsz - Wolny kraj, każdy może jechać gdzie chce.
  • Ok, boomer. Wyjadę i nie wrócę. Potem nie narzekajcie, że nie ma komu robić na Wasze emerytury. :)
  • Nie wiem, nie interesuje się kto prowadził ten salon, w sumie nie obchodzi mnie to, co kto robi ze swoim biznesem. Potrzebowałem coś ostatnio kupić z elektroniki, przyjechałem na Rybacką i sklep był zamknięty na amen.
  • @mtsz - Mieszkam w Elblągu od 15 lat. Przez ten czas zauważyłem, że "rodowici" Elblążanie (w dużej części) nie doceniają swojego miasta, które oferuję młodym ludziom dobrą edukację, zajęcia dodatkowe, kultura. Praca też jest. Mieszkańcy Elbląga do tej pory nie pogodzili się z przynależnością do województwa warmińsko-mazurskiego. Dodatkowo zapatrzeni się w trójmiasto, jak Reksio w szynkę. Przykładowo: teatr jest? Jest lepszy w Gdańsku bo muzyczny. Sklepy są? Są, ale lepsze Matarnia lub inne. Wydarzenia kulturalne są? Są w Trójmieście lepsze. (Ten sam artysta i repertuar). Elbląg fajne miasto, narzekają Ci co przyzwyczaili się do standardu jakiego oferuje miasto.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    11
    ToJestPlan(2022-11-14)
  • @mtsz - Prosiłem o polskie miasto... Czyż nie? "Cudze chwalicie, swego nie znacie!".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    Może być?(2022-11-14)
  • @mtsz - Czyli większość twoich znajomy to jakieś niedojdy. Pakuj się jedź za nimi, man tu dobrze jakoś sobie radzimy.
  • @ToJestPlan - Praca jest???Dla ludzi 45+?????Wykształconych???Co za androny, człowieku, gadasz.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Bzdura(2022-11-14)
Reklama