UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Istnieją jeszcze ludzie, którzy wierzą w te "sprawiedliwe i zgodne z przepisami prawa konkursy na stanowiska"? Im bardziej zgłębia się kulisy powoływania ludzi na stołki w instytucjach publicznych, tym bardziej traci się szacunek do Państwa i Narodu Polskiego. Od 89' roku nikt tego tematu nie odważył się ruszyć! Żadna partia! Specyfikacja naboru na stołki m. in. w UM sporządzana jest niemal zawsze pod konkretną osobę i załoga danego Departamentu z góry wie, kto gdzie będzie zatrudniony, jeszcze na długo przed ogłoszeniem naboru. A w ogłoszeniu o naborze widnieje: wymagane 5 miesięcy stażu w instytucjach publicznych. Wiecie dlaczego nie 6 mies albo rok? Bo koleżance kierowniczki, która jest tam na sześciomiesięcznym stażu z PUP, został jeszcze miesiąc do odbębnienia, a stanowisku trzeba obsadzić już teraz, a Pani/Pan Dyrektor, cytuję: "nie chce tu zatrudniać obcych ludzi z ulicy/ z łapanki". Rozumiecie to? Nigdy nie będziecie w oczach tych ludzi kimś, kto obiektywnie ma najlepszą wiedzę i kompetencje! Będziecie z ulicy albo z łapanki, jak jakiś bezdomny pies albo mój dziadek ukrywający się w piwnicy przed okupantem. Nawet w Prokuraturach, Sądach i Szpitalach elbląskich robią sobie takie akcje z naborami, nie tylko w UM.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    42
    2
    Też byłem z łapanki i ulicy(2024-07-10)
  • @Też byłem z łapanki i ulicy - takich kompetentnych poprzednik i jego trupa skutecznie usuwała bo mądrzejsi, doświadczeni zawsze ich drażnili !!!
  • @Też byłem z łapanki i ulicy - 100% prawdy. Praca biurowa w wojsku, policji to samo. Biorąludzi na testy, rozmowy tzw słupy a wybierają i tak swoich. Bez znajomości nie ma w tym mieście szans na pracę w tych instytucjach
  • @Zła - Teraz mamy członka koalicji uśmiechniętej, tak że ten, nie narzekać, nie oczerniać władzy, ufać i cierpliwie czekać na sukcesy; -) Co 4 lata wybieramy bez refleksji między badziewiem a badziewiem więc na co my liczymy? Był syf i będzie syf.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    2
    Kambodżanin(2024-07-11)
Reklama