UWAGA!

Kto dokończy budowę w szpitalu?

 Elbląg, Blok operacyjny czeka na dokończenie
Blok operacyjny czeka na dokończenie (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Czy w najbliższym czasie uda się wznowić prace przy budowie bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego? Przypomnijmy, że dotychczasowy wykonawca zszedł z placu budowy, dyrekcja placówki prowadzi negocjacje z nową firmą. Czas biegnie nieubłaganie, bo do końcu roku wszystkie prace muszą być nie tylko wykonane, ale i rozliczone. W przeciwnym razie szpital będzie musiał oddać unijne dofinansowanie.

Rozbudowa Szpitala Miejskiego o blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią i modernizacja kilku oddziałów rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku i powinna być rozliczona do 31 grudnia 2023 roku. Wartość inwestycji, zgodnie z umową, miała wynieść 41 mln złotych, ale rosnące koszty materiałów sprawiły, że może być droższa nawet o kilkadziesiąt milionów złotych. Dotychczasowy wykonawca inwestycji – firma Kamaro z Gdańska - nie doszedł do porozumienia w kwestii aneksowania umów z inwestorem i zszedł z placu budowy.

Szpital Miejski ogłosił nowe przetargi na dokończenie budowy bloku operacyjnego i modernizacji oddziałów (rehabilitacji kardiologicznej i oddziału psychiatrycznego, pediatrycznego, zarówno dla dzieci młodszych jak i dzieci starszych). Udało się znaleźć wykonawcę tylko dla rehabilitacji i psychiatrii (elbląską firmę Zakład Ogólnobudowlany Tomasz Klecha za 15,6 mln zł brutto), na dokończenie bloku nie wpłynęła żadna oferta, a w pozostałych kwestiach oferty firm zostały albo odrzucone, albo postępowanie unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty.

Dyrekcja szpitala rozpoczęła też negocjacje z jedną z firm na dokończenie budowy bloku operacyjnego z tzw. wolnej ręki, już bez ogłaszania przetargu. Nie zdradza na razie jej nazwy.

- Rozmowy z potencjalnym wykonawcą, który ma dokończyć budowę bloku operacyjnego, trwają. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda się uzyskać porozumienie i budowa ruszy pod koniec stycznia ewentualnie na początku lutego – mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Szpital ogłosił w ostatnich dniach jeszcze jeden przetarg – na modernizację oddziału chorób zakaźnych wraz z zakupem sprzętu medycznego. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 16 stycznia.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Obajtek dokończy, ma kasy jak lodu.
  • Budować! Pacjenci czekają
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    24
    2
    boczek12(2023-01-04)
  • a pani gelert oczywiscie znajdzie czas na pozowanie fotoreporterom zamiast wziąć się za tę sprawę
  • Ta krowa posłanka Falej i jej parobki się nudzą, może wzięli by sie do pracy wspólnie z vice prezydentami
  • Tych dwoje bezdomnych chętnie popilnują, bo pracować to nie zamierzają
  • Najwyższy czas odwołać nieudolnego prezydenta miasta który ciągnie Elbląg do upadku. Mądry komisarz - dobry gospodarz.
  • @Jacyna - To nie ten szpital.
  • @TeofilSkorupa - Odwołamy ten układ mafijny z wiejskiej śpij spokojnie. Za trolli PiS też prokuratura się weźmie. Już wtedy bardziej niezależna.
  • @Jacyna - A co Gelert ma wspólnego ze Szpitalem Miejskim na Żeromskiego ??? Tyle co Ty z inteligencją czyli nic.
  • @TeofilSkorupa - Odwołamy, ale tego niepełnosprawnego szaleńca w różnych butach i z zegarkiem do góry nogami, to Ci gwarantuję. Wiesz o kogo chodzi?
  • @TeofilSkorupa - Trollu mataczący, Policja też za Ciebie się weźmie Masz już mieszkanie w Moskwie by zwiać?
  • @TeofilSkorupa - Feliks Dzierżyński - dobry gospodarz. NAJDROŻSZY prezes Daniel Obajtek tak sprytnie do spółki z UMIŁOWANYM żuntem pokierowali tarczą antyinflacyjną tak sprytnie, że przedsiębiorcy odliczali 7 % VATu zawartego w cenie paliwa zamiast 23 % i płacili dokładnie tyle za paliwo jakby VAT wynosił 23 %. Zyski Orlenu zapewne wystrzelą w 3 kawrtale w kosmos. Po prostu majstersztyk panów Morawiecki-Obajtek. Ten piękny element tarczy antyinflacyjnej spowodował, że każdy litr zakupionego paliwa był o około złotówkę droższy niż być powinien w uczciwym państwie bez obajtkowego monopolu na paliwa ropopochodne i bez "sprytnej" polityki NAJDROŻSZEGO dla Polaków żunta w historii. Teraz okazuje się, że pan Obajtek czyni trudności inspektorom NIKu, którzy chcieli skontrolować prawidłowość genialnych posunięć narodowego koncernu paliwowego pod przywództwem pana prezesa Obajtka. Takich sprytnych działań z pewnością nie podejmie żaden komisarz wyznaczony do rządzenia Elblągiem w przypadku powodzenia organizatorów referendum.
Reklama