UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Najśmieszniejsze jest to, że będziemy temu panu (w wieku 41 lat) płacili emeryturę, a sami będziemy zasuwać do 65 lat. Ku...
  • Nikt Ci nie bronil sie uczyc.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    21
    Bezstronny(2023-08-23)
  • @Bezstronny - Ty jesteś taki bezstronny jak trybunał konstytucyjny.
  • To trzeba było iść do pracy do straży i narażać swoje życie i psychikę, zanim został komendantem był zwykłym strażakiem...
  • @Bezstronny - Akurat uczyłem się w sumie 20 lat. Mam wyższe wykształcenie i dodatkowe studia. I to sprawi bym w wieku 41 lat nie pracowal? Nie będę robił do 65 lat.
  • @mkt - Stresu więcej mają panie w biedronce
  • @Bezstronny - Rozumiem, że p. Komendant uczył się, skończył studia w wieku 24/25 lat. Czyli pracował Ok 17-18 lat i nabył prawa emerytalne, również dlatego, że od małego dziecka(11 lat) był strażakiem ochotnikiem. Wydaje się, że w tak młodym wieku nie można brać udziału w akcjach ratunkowych. Gdyby p. Komendant skończył znacznie trudniejsze studia medyczne, pracowałby równie, jak strażak, w świątek piątek i niedzielę, wykonywał równie trudną i odpowiedzialną pracę, ale za połowę pensji. W wieku 41 lat lekarz dopiero kończy zdobywanie specjalizacji i pracuje często do 70 roku życia. Trochę to nie w porządku wobec społeczeństwa, być w pełni sił i iść na „ zasłużoną” emeryturę tylko dlatego, że mi się należy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    21
    3
    starsza pani(2023-08-23)
  • @mkt - Poszedłbym, ale kiedyś do mundurówki przyjmowali tylko po znajomości, podobnie jak do ochotniczej w wieku 11 lat. to fikcja załatwiona przez "wujka". Ja niestety takich pleców nie miałem, więc sobie swoje złote rady wsadź...
  • @Bezstronny - A co tu ma nauka do rzeczy? Studia ma większość osób 40+ a muszą pracować 2 razy dłużej. Służby mundurowe nie dość, że nie płacą ani grosza składek do ZUS a biorą emerytury dużo wcześniej, dużo wyższe i zgadnijcie z czyich składek.
  • @Bezstronny - A co ma do tego nauka? Dzisiaj wielu ludzi ma dobre wykształcenie i właśnie ci wykształceni wiedzą i mówią o tym, że nie powinno być 40 letnich emerytów, bo pozostali ludzie muszą na to pracować, a system emerytalny jest niewydolny. Każdy powinien pracować do 65 roku życia.
Reklama