Wysoka wygrana juniorów Olimpii

Elbląg, Wysoka wygrana juniorów Olimpii

W niedzielne popołudnie (2 czerwca) na stadionie przy ul. Moniuszki rozegrano 12. kolejkę ekstraklasy B1 juniora młodszego Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy Olimpii Elbląg wygrali to spotkanie z Warmią Olsztyn wynikiem 6:0.

Żółto-biało-niebiescy kontrolowali mecz przez okrągłe 80 min. Pierwszą bramkę zdobył Sebastian Kulesz w 8. minucie spotkania. Trzy minuty później żółto-biało-niebiescy poszli za ciosem: Mariusz Bucio strzałem z około 25 metrów uderzył na długi słupek i było 2:0. Mimo kilku dogodnych sytuacji do końca pierwszej połowy wynik nie uległ  zmianie.
       Na początku drugiej części spotkania w szeregi Olimpijczyków wkradł się chaos. W 52. minucie Olimpia uspokoiła grę, Dawid Olewnik strzelił trzecią bramkę.
       Ostatnie pięć minut spotkania to popis Bonina, który w 75. i 77. min. po zagraniach Michała Kwiatkowskiego i Nestorowicza ustalił wynik meczu na 6:0. Zawodnicy Olimpii po 12. kolejkach utrzymują pierwszą pozycję w tabeli z ośmioma punktami przewagi nad drugą Naki Olsztyn.

Olimpia Elbląg – Warmia Olsztyn 6:0
       Olimpia Elbląg (U-17): Prociw, Bloch (C), Ziewiec, Wierzba, Olewnik, Misztal, Krasa, Milanowski (60’ Kwiatkowski), Bucio (41’ Mazurek), Kulesz (41’ Nestorowicz), Bonin.