Wyniki ligi okręgowej i A-klasy (piłka nożna)

W najciekawszym meczu 27. kolejki ligi okręgowej wicelider ZKS Olimpia podzieliła się punktami z trzecim w tabeli Startem Nidzica, remisując 2:2. Dzięki temu lider z Wikielca odskoczył elblążanom na cztery punkty. Do końca sezonu pozostały trzy serie spotkań.

Dali sobie wydrzeć zwycięstwo
     Po dwóch kwadransach gry Olimpia prowadziła 2:0 i mało kto przypuszczał, że elblążanie nie zdobędą w tym meczu kompletu punktów. Tymczasem goście w 53. minucie zdobyli kontaktowego gola, który wprowadził sporo nerwowości w szeregach gospodarzy. Po kolejnych sześciu minutach był już remis, a dodatkowo ostatnie dziesięć minut meczu Olimpia grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla strzelca jednej z bramek Jacka Rosenaua. Niewiele brakowało, a goście cieszyliby się ze zwycięstwa. Świetnie jednak zachował się bramkarz olimpijczyków Piotr Różański, który wybronił rzut karny egzekwowany przez Mroza.
     ZKS Olimpia - Start Nidzica 2:2 (2:0)
     1:0 - Rosenau (20.), 2:0 - Sierechan (29.), 2:1 - Mróz (53.), 2:2 - Kosobucki (59.)
     ZKS Olimpia: Różański - Zieliński (75. D. Kaczmarczyk), Osiak, Rosenau, D. Tyburski, Gorgol, Piotrowski, P. Tyburski, Miller (85. Fijałkowski), Ratajczyk (46. Wojtas), Sierechan
     Start: Rólka - Szymański, P. Sobotka, Smoliński, Kołakowski, Dąbkowski, Walkiewicz, Leszczyński, Mróz, Kosobucki, Kurpiewski

Błękitni zdemolowali Warmiaka
     Mimo że Błękitni pierwszego gola zdobyli dopiero w 23. minucie, to zdążyli zaaplikować Warmiakowi aż 13 trafień. Gospodarze mogli wygrać dużo wyżej, ale piłka nie zawsze po strzałach zawodników z Ornety chciała wpaść do siatki, czterokrotnie lądując na poprzeczce bramki Warmiaka.
     1:0 - Żmijewski (23.), 2:0 - Basałygo (27.), 3:0 - Przygocki (29.), 4:0 - Basałygo (38.), 5:0 - Czerniewicz (48.), 6:0 - Lasocki (55.), 7:0 - Żmijewski, 8:0 - Pluciński (76.), 9:0 - Michalski (89.), 10:0 - Żmijewski (80.), 11:0 - Czerniewicz (81.), 12:0 - Pluciński (85.), 13:0 - Czerniewicz (86.)
     Błękitni: Romanowski - Werhun, Zajączkowski, Kowalski, Basałygo, Mianowski (46. Czerniewicz), Przygocki (53. Pluciński), Dublanka (75. Szczęch), Kukuć (57. Michalski), Żmijewski, Lasocki
     Warmiak: Malinowski - Szostak, Bączny, Orczyński (28. Poroś), Kowalski, Brdak, Czerwiński, Małasiński (46. Pawlikowski), Ruść, Podlewski, Zalewski

Podział punktów na dole tabeli
     W Morągu spotkały się ze sobą dwie najsłabsze drużyny ligi - 15. w tabeli MGKS Tolkmicko i 16. Huragan II Morąg. Zespół Janusza Buczkowskiego przeważał przez całe spotkanie i powinien wygrać, niestety szwankowała skuteczność i zabrakło piłkarskiego szczęścia. Dwukrotnie, po strzałach Cezarego Borosa i Radosława Hryckiewicza, gospodarzy od utraty bramki ratowała poprzeczka i słupek.
     Huragan II Morąg - MGKS Tolkmicko 1:1 (1:0)
     1:0 - Zmiarowski (15.), 1:1 - Boros (72.)
     Huragan: Szełemej - Gałązka, Joniuk, Wronka, Kikoła, Lipka, Sitek, Zmiarowski, Siudziński, Snopczyński, Krajewski
     MGKS: R. Grabowski - Figurski, Piotrowski, Tomiałojć, Szaro (60. Mostowiec), Jernat, Brzóska, Kacała, Boros, Rutkowski (80. Zboch), Hryckiewicz

Komplet wyników 27. kolejki ligi okręgowej: ZKS Olimpia Elbląg - Start Nidzica 2:2, Błękitni Orneta - Warmiak Łukta 13:0, Huragan II Morąg - MGKS Tolkmicko 1:1, GKS Stawiguda - Osa Ząbrowo 2:0, Ossa Biskupiec Pomorski - GLKS Jonkowo 4:0, Iskra Narzym - GKS Wikielec 1:2, Orzeł Janowiec Kościelny - Olimpia Olsztynek 4:1, Tęcza Miłomłyn - Ewingi Zalewo 4:1.

Komplet wyników 25. kolejki A-klasy

Wałsza Pieniężno - Warmiak II Łukta 4:1 (3:1)
     0:1 - T. Tomaszewski (4.), 1:1 - Kaczmarczyk (11.), 2:1 - Byk (18. k.), 3:1, 4:1 - B. Wieliczko (32., 58.)

Concordia II Elbląg - Pogezania Milejewo 4:1 (2:0)
     1:0, 2:0 - Grabowski (4., 43.), 2:1 - Arcabowicz (48.), 3:1 - Trusiło (53.), 4:1 - Sienkiewicz (82.)

Piast Wilczęta - Cresovia Górowo Iławeckie 2:0 (1:0)
     1:0 - D. Żabka (10.), 2:0 - Zalewski (79.)

GLKS Miłakowo - Czarni Małdyty 1:2 (1:0)
     1:0 - Ostrouch (18.), 1:1 - Cejman (60.), 1:2 - Wrona (72.)

Sambia Świątki/Skolity - Zalew Frombork 1:4 (0:2)
     0:1 - Podbielski (21. k.), 0:2 - Końpa (34.), 0:3, 0:4 - Ambrosewicz (56., 67.), 1:4 - T. Kochański (90.+2)

Syrena Młynary - Victoria Rychliki 2:4 (2:2)
     0:1 - I. Tomaszewski, 1:1 - ? (23.), 2:1 - ? (28.), 2:2 - Ł. Tomaszewski (37.), 2:3 - Suckiel (63.), 2:4 - Zaremba (74.)