Trójeczka postawiła się Elbasketowi

Elbląg, Trójeczka postawiła się Elbasketowi

Zacięty mecz koszykówki oglądali dziś (14 stycznia) kibice w hali przy ul. Kościuszki. Olsztyńska Trójeczka była blisko przerwania zwycięskiej serii Basketballu Elbląg. Zobacz zdjęcia.

Trójeczka Olsztyn w tabeli naszej grupy III ligi zajmuje trzecie miejsce. Elblążanie w tym sezonie jeszcze nie przegrali i byli faworytami. Mecz miał jednak zacięty przebieg. Już w pierwszej kwarcie goście pokazali, że nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Walka „kosz za kosz“ zakończyła się wynikiem 24:21 dla podopiecznych Arkadiusza Majewskiego. Mogło się wydawać, że w drugiej części spotkania elblążanie wyciągnęli wnioski. Gospodarze stopniowo powiększali swoją przewagę. Cały czas czuli jednak na karku oddech olsztynian, którzy tylko czyhali na chwile słabszej gry elbląskiej drużyny. Po pierwszej połowie gospodarze mieli 11 oczek przewagi.

Przerwę lepiej wykorzystali goście. W trzeciej odsłonie meczu kibice elbląskiej drużyny przecierali oczy patrząc jak Trójeczka mozolnie odrabia straty z pierwszych 20 minut. Już po pięciu minutach trzeciej kwarty olsztynianie zbliżyli się na cztery punkty, a po 30 minutach mieli tylko dwa oczka straty do gospodarzy.

I chwilę po gwizdku rozpoczynającym ostatnie 10 minut doprowadzili do remisu... Można było spodziewać się zaciętych ostatnich minut spotkania. Ale wtedy zespół ze stolicy województwa przestał trafiać. Dość napisać, że w ostatniej kwarcie zdobyli tylko dziewięć oczek. Elblążanie - 26 i 10. z rzędu zwycięstwo stało się faktem.

Najwięcej punktów dla Basketballu -30, ponad 1/3 dzisiejszej elbląskiej zdobyczy, rzucił Dominik Pawlak. Należy też docenić Przemka Zamojskiego (21 oczek), którego doświadczenie i „instynkt lidera“ pozwoliły kierować drużyną, a w decydujących momentach meczu wziąć odpowiedzialność na swoje barki. Elblążanie zagrali bardzo nierówny mecz: momentami bardzo słaby, momentami dobry.

W następnej kolejce podopieczni Arkadiusza Majewskiego w Ełku zmierzą się z tamtejszymi Wilkami.

Energa Basketball Elbląg – UKS Trójeczka Olsztyn 87:67 (24:21, 23:15, 14:23, 26:9)

Energa Basketball Elbląg: Pawlak 30, Zamojski 21, Jastrzębski 12, Szuszkiewicz 10, Prokurat 9, Bałabuch 5, Szarszewski, Jakimowicz, Niburski, Budziński