Premierowe zwycięstwo Silvantu w Elblągu

Elbląg, Premierowe zwycięstwo Silvantu w Elblągu

Piłkarze ręczni Silvant Handball Elbląg dziś (7 października) zagrali po raz pierwszy przed własną publicznością i odnieśli przekonujące zwycięstwo nad MKS Handball Czersk (29:15). Zobacz zdjęcia.

Szczypiorniści Silvantu II-ligowe rozgrywki rozpoczęli od imponującej wygranej w Gdańsku, gdzie pokonali SPR Wybrzeże II 44:22. Elbląska drużyna z niecierpliwością czekała na pierwszy ligowy mecz przed własną publicznością, przygotowała też szereg atrakcji dla najmłodszych. Drugim rywalem zespołu Damiana Malandy i Mikołaja Kupca był MKS Handball Czersk, który liczył że w Elblągu wywalczy pierwsze punkty.

Wynik spotkania otworzył kapitan Silvantu Adam Nowakowski, który był także autorem drugiego trafienia. Elblążanie grali dość nerwowo, popełnili kilka błędów i w 9. minucie tablica wyników wskazywała 3:3. Gospodarze szybko poukładali swoją grę, wiele akcji kończyło się celnym rzutem kapitana Silvantu, któremu asystował Adam Załuski. Elblążanie grali czujnie w obronie, dwukrotnie przychwycili piłkę, wyprowadzili kontrataki i w 19. minucie prowadzili 10:5. Po przerwie zarządzonej na prośbę MKS, przyjezdni wzmocnili defensywę, kilka piłek odbił brakarz i przewaga miejscowych topniała. Rywal zdołał odrobić trzy bramki, a wynik pierwszej połowy na 12:9 ustanowił Szymon Heyda.

Po zmianie stron na parkiecie dominowali elblążanie, skuteczny był Michał Ściesiński. Zawodnicy Silvantu w ciągu dziesięciu minut rzucili aż siedem bramek, przy zaledwie jednej rywala. Piłkarze z Czerska mieli spore problemy w ataku i w 43. minucie przegrywali różnicą dziesięciu goli (13:23). Zwycięstwo elblążan było już w zasadzie przesądzone, jednak nie zamierzali zwalniać tempa. Kilka piłek odbił Konrad Szaro, a jego koledzy z pola zanotowali kolejną serię. Elblążanie rzucili pięć bramek z rzędu i wygrali 29:15.

Silvant Handball Elbląg – MKS Handball Czersk 29:15 (12:9)

Silvant: Plak, Szaro - Nowakowski 7, Ściesiński 5, Solecki 4, Sparzak 2, Heyda 2, Załuski 2, Spicha 2, Kurowski 1, Błaszkiewicz 1, Robak 1, Laskowski 1, Lewandowski 1, Bąkowski, Kupiec.

Zobacz tabelę i terminarz II ligi mężczyzn.

Kolejny mecz elblążanie zagrają na wyjeździe 12 października z BSMS Bartoszyce.