Piątek zły jest na początek (weekend w niższych ligach)

Elbląg, Piątek zły jest na początek (weekend w niższych ligach)

Piłkarski weekend zaczął się od wyjazdowej porażki rezerw Olimpii z Romintą Gołdap. W sobotę (31 sierpnia) Concordia straciła zwycięstwo w doliczonym czasie gry, rezerwy pomarańczowo-czarnych w Braniewie zostały rozgromione przez miejscową Zatokę. W niedzielę (1 września) zagrają zespoły Olimpii występujące w klasie okręgowej i w Centralnej Ligi Juniorów.

IV liga

W piątkowym meczu rezerw Olimpii Elbląg z Romintą Gołdap żółto-biało-niebieskich prowadził Rafał Starzyński. Dotychczasowy szkoleniowiec rezerw Karol Przybyła przygotowuje pierwszą drużynę Olimpii do niedzielnego meczu z Chojniczanką Chojnice. Rominta dobrze zaczęła sezon i w trzech pierwszych kolejkach zdobyła pięć punktów.

W pierwszej części meczu Olimpijczycy mieli dwie dobre sytuacje, w jednej z nich gospodarze wybijali piłkę z linii bramkowej. Po drugiej stronie boiska piłkarze z Gołdapi trafili w poprzeczkę, a w 38. minucie pokonali elbląskiego bramkarza. W pierwszym kwadransie drugiej części spotkania Igor Koziełło zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę. Gospodarze przejęli inicjatywę i do końca spotkania jeszcze trzy razy cieszyli się ze zdobycia bramek.

Rominta Gołdap - Olimpia II Elbląg 4:0 (1:0)

Olimpia II: Kossakowski - Sikora, Dettlaff, Leszczyński, Berdyczko, Sznajder, Dzierżkiewicz, Sargalski, Tobojka, Koziełło, Rychter. Grali też: Dziurdzia, Piróg, Kościuk, Kiełpiński, Jasiński

.

W sobotę (31 sierpnia) na boisku przy ul. Krakusa spotkały dwa najsłabsze zespoły IV ligi: przedostania Concordia podejmowała Mrągowie. Goście w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktu. U to właśnie Mrągowia z większym animuszem zaatakowała, ale... Chwila nieuwagi i w zasadzie pierwszy groźny strzał Concordii dał gospodarzom prowadzenie. W 14. minucie Dominyk Kodz zaskoczył bramkarza rywali. Radość elblążan długo nie trwała - kilka minut później kolejny atak Mrągowii zakończył się golem samobójczym Konrada Etmańskiego. Walka trwała nadal, po koniec pierwszej połowy pomarańczowo-czarni znów wyszli na prowadzenie po tym jak Radek Bukacki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul. I znów gospodarze korzystny wynik potrafili utrzymać kilka minut. Jeszcze przed przerwą wyrównał Mateusz Skonieczka.

Przez długi okres drugiej części spotkania mecz toczył się swoim rytmem. Bloki obronne obydwu zespołów skutecznie „gasiły“ ofensywne poczynania rywali. Pierwsi skapitulowali goście. W 85. minucie Ivanei Dos Santos Brito dołożył nogę do podania Dominyka Kodza i mogło się wydawać, że trzy punkty zostaną w Elblągu. Gości stać było jednak na kolejne ataki. W doliczonym czasie gry Kajetan Grudnowski ustalił wynik spotkania i obie drużyny podzieliły się punktami.

.

Concordia Elbląg - Mrągowia Mrągowo 3:3 (2:2)

Bramki: 1:0 - Kodz (14. min.), 1:1 - Etmański (20. min., sam.), 2:1 - Bukacki (43. min., karny), 2:2 - Skonieczka (45. min.), 3:2 - Brito (85. min.), 3:3 - Grudnowski (90+3 min.)

Concordia: Uzarek – Etmański, Stolarowicz (52’ B. Błaszczyk), Kopczak (71’ M. Błaszczyk), Drewek (66’ Fercho), Bukacki, Kodz (90’ Czerniec), Filipczyk, Kaczorowski, Brito, Łęcki

.

Zobacz tabelę IV ligi

Klasa okręgowa

Olimpia III Elbląg - Constract Lubawa 1:4 (1:3)

Zatoka Braniewo - Concordia II Elbląg - 11:1 (2:1)

Bramki: 0:1 - Zabłocki (13. min.) 1:1 - Grzyb (24. min.), 2:1 - Lichołat (43. min.), 3:1 - Wolak (47. min.), 4:1 - Wolak (49. min.), 5:1 - Grzyb (52. min.), 6:1 - Lichołat (53. min.), 7:1 - Lichołat (55. min.), 8:1 - Wolak (66. min.), 9:1 - Szymanowski (71. min.), 10:1 - Tyrawski (71. min.), 11:1 - Trejmak (83. min.)

Concordia II: Ignaciuk – Bildziuk (71’ Jurkiewicz-Kapusta), Załucki (68’ Słomiński), P. Pelc, Cenkner, Bartosiński, Jakimczuk, Lipowski, Zabłocki (60’ Nowak), Witkowski, Marcinkowski (60’ Ostaszewski)