Olimpia mistrzem województwa (piłka nożna)

Juniorzy Olimpii Elbląg po zwycięstwie 4:2 nad Jeziorakiem Iława na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego w piłce nożnej. Elblążanie do tej pory nie przegrali meczu, jedyne punkty stracili po remisie w derby Elbląga z Mlexerem.

Zdecydowana supremacja
     W meczu z Jeziorakiem przewaga Olimpii nie podlegała żadnej dyskusji. Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Sebastiana Klimka, bo już w drugiej minucie meczu objęli oni prowadzenie po golu Wojciecha Pietrzkiewicza. Wynik 1:0 utrzymał sie do przerwy. W drugiej połowie Olimpia w niespełna 20 minut zdobyła trzy kolejne gole (Karol Styś, Pietrzkiewicz, Kamil Kowalski), czym całkowicie przesądziła losy meczu. Dopiero w końcówce elblążanie „dali pograć” gościom i Jeziorak w ostatnich 10 minutach dwukrotnie zdołał pokonać drugiego golkipera Olimpii Artura Wrzoska.
     Do rozegrania młodym Olimpijczykom pozostały jeszcze trzy mecze - na wyjazdach z Sokołem Ostróda i OKS 1945 Olsztyn oraz na własnym boisku z Zatoką Braniewo. Bez względu na wyniki tych meczów Olimpia w pierwszej rundzie szczebla centralnego zagra z bardzo silną ekipą Amicą Wronki. Do tego meczu elblążanie przygotowywać się będą na krótkim, czterodniowym zgrupowaniu w Tolkmicku. Pierwszy mecz z Amicą rozegrany będzie 21 czerwca we Wronkach, rewanż 25 czerwca w Elblągu. Zwycięzca dwumeczu awansuje do kolejnej rundy rozgrywek centralnych. Przed Olimpią bardzo trudne zadanie, bo Amica to jedna z najlepszych młodzieżowych drużyn w kraju.

Powtórka sprzed 4 lat?
     Ostatni raz drużyna Olimpii mistrzostwo województwa zdobyła 4 lata temu. Wówczas zespół prowadzony przez Adama Borosa na szczeblu centralnym przebrnął pierwszą rundę po dwóch zwycięstwach (4:0 i 1:0) z Gryfem Wejherowo. W kolejnej rundzie Olimpia musiała uznać wyższość Górnika Łęczna, przegrywając dwukrotnie 1:2 i 0:4.

Olimpia Elbląg - Jeziorak Iława 4:2 (1:0)
     1:0 - Pietrzkiewicz (2.), 2:0 - Styś (58.), 3:0 - Pietrzkiewicz (69. k.), 4:0 - Kowalski (77.), 4:1 - Kolibowski (82.), 4:2 - Zawadzki (84. k.)
     Olimpia: Wilczyński (78. Wrzosek) - Zienkiewicz (60. Czerniewski), Kowalski, Laskowski, Brzezicki, Kopycki, Pietrzkiewicz (80. Kadleczek), Styś (80. Banaszek), Sambor (40. Tomczyk), Hull, Kuczkowski (78. Prześniak).