Lubawa gra dalej

Elbląg, Lubawa gra dalej
(fot. Olimpia Elbląg)

Ponad 100 młodych piłkarzy z całego województwa wzięło udział w finale wojewódzkiego turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii do lat 12. Najlepsi okazali się zawodnicy Constract Lubawa, którzy w pokonanym polu pozostawili 11 innych drużyn z całego województwa.

Do rywalizacji w turnieju, który rozgrywany był w niedzielę w hali HSW przy al. Grunwaldzkiej, przystąpiły wszystkie najlepsze ośrodki piłkarskie w naszym województwie. Po dwie drużyny wystawił Olsztyn i Ełk, po jednej - Elbląg, Bartoszyce, Giżycko, Szczytno, Barczewo, Lubawa, Ostróda i Nowe Miasto Lubawskie.
       Zwycięska drużyna Constract Lubawa, najlepsza w swojej grupie, w ćwierćfinale pokonała po zaciętym meczu Olimpię Elbląg (prowadzoną przez trenera Bohdana Konarzewskiego) 2:1. W finale zwyciężyła UKS Legię-Bart Bartoszyce 2:0 i awansowała do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 17-18 lutego w Warszawie. Tam zmierzą się z następującymi drużynami: Zagłębie Lubin, MUKS CWZS, BKS Lublin, Korona Wschowa, UKS Warta Sieradz JR, MKS Tarnovia, Pogoń Siedlce, UKS Football Academy Opole, APPN Mielec, AP Wigry Suwałki, Gryf Wejherowo, GKS Katowice, Korona Kielce, MKS Kania Gostyń, Pogoń Szczecin.
       Olimpia Elbląg, pomimo ambitnej postawy w każdym meczu i walki do ostatnich minut, zajęła 8. miejsce.
       Organizatorem turnieju byli: Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej i Olimpia Elbląg.